Marilyn Monroe. Ikony naszych czasów

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
Marilyn Monroe (Icons of Our Time)
Marilyn Monroe
albumy
Pistacia

Norma Jeane Baker zanim jako Marilyn Monroe stała się legendą, pracowała w fabryce amunicji. Tam odkrył ją fotograf woskowy David Conovar. Ponieważ była niezwykle fotogeniczna, poradził jej by spróbowała kariery modelki. Wkrótce Norma Jeane podpisała kontrakt z agencją Blue Book. Tam polecono jej rozjaśnić rudobrązowe włosy i posłano ja na kurs makijażu i stylizacji. W 1946 roku zdjęcia próbne w wytwórni Twentieth Century Fox zaowocowały podpisaniem półrocznego kontraktu i kilkoma małymi rólkami w filmach klasy B. Wytwórnia uznała, że Norma Jeane powinna zmienić imię – ona sama wybrała nazwisko swojego dziadka, Monroe, natomiast imię Marilyn narzuciła wytwórnia, po aktorce teatralnej Marilyn Miller. W latach 1946-1951 Marilyn była jedną z wielu ambitnych gwiazdek zatrudnianych przez wytwórnię. Wszystkie były piękne i utalentowane – ale większość nigdy nie zrobiła kariery. Marylin wyróżniała się determinacją, by zostać kimś, a także umiejętnością prezentowania przed kamerą magnetycznej osobowości. Na 96 stronach tego niezwykłego albumu znalazły się zdjęcia dokumentujące najważniejsze wydarzenia i etapy życia Marylin Monroe – najsłynniejszej kobiety XX wieku, która podbiła miliony serc na całym świecie.

[opis wydawcy]

| 2010-08-23