Wakacyjny przewodnik po Układzie Słonecznym

Tłumaczenie: Bartłomiej Zborski
Wydawnictwo: Bellona
8 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Vacation Guide to the Solar System: Science for the Savvy Space Traveler!
układ słoneczny, fantastyka
Szymon

Przygotuj się na podróż nie z tej ziemi! Wyobraź sobie wędrówkę po czerwonych, smaganych wiatrem równinach Marsa w poszukiwaniu śladów życia. Zaplanuj zwiedzanie jednego z 64 księżyców Jowisza, skąd będziesz miał najlepszy widok na szalejące na powierzchni planety wirujące burze. Jeśli zaś Twój budżet nie pozwala na takie szaleństwa, wyskocz na krótki urlop na Księżyc – zachwyci cię swoją...

Przygotuj się na podróż nie z tej ziemi!

Jeśli zaś Twój budżet nie pozwala na takie szaleństwa, wyskocz na krótki urlop na Księżyc – zachwyci cię swoją majestatycznością i ciszą, jeśli tylko wybierzesz się poza sezonem.

Spakuj tylko najpotrzebniejsze rzeczy: daruj sobie dodatkową parę skarpetek, za to zabierz koniecznie rzepy, taśmę klejącą i aparat fotograficzny – kosmiczne wakacje nie mają sensu, jeśli nie będziesz mógł pochwalić się przyjaciołom księżycowymi selfies.

Wakacyjny przewodnik po Układzie Słonecznym to idealna pomoc przy planowaniu wyjazdu dla każdego ciekawego świata (i wszechświata) podróżnika, która pozwoli Ci dowiedzieć się, jak wygląda lot w kosmos, ile trwa i jakie atrakcje czekają na każdej z planet.

Dzięki pięknym ilustracjom i pozaziemskim ciekawostkom poczujesz się w kosmosie jak w domu – nawet jeśli wyjazd nie dojdzie do skutku.

źródło opisu: https://www.swiatksiazki.pl/ksiazki-ksiazki-3799/w...(?)

źródło okładki: https://www.swiatksiazki.pl/ksiazki-ksiazki-3799/w...»

Karolina Sosnowska | 2018-09-20
Przeczytana: 04 września 2018

"Najlepsze w tej książce jest to, że dzięki niej dowiadujemy się mnóstwo o planetach, a równocześnie świetnie się bawimy, na co wpływ na prosty język, ogromna wyobraźnia autorek i ich poczucie humoru. Zdecydowanie łatwiej jest zapamiętać, że w pierścieniach Saturna krążą bryłki lodu, składające się prawie wyłącznie z zamrożonej wody, gdy wyobrazimy sobie, że będąc tam na wczasach, pijemy w barze koktajl z dodatkiem kostek lodu pochodzących właśnie z pierścieni tej planety, niż gdy przeczytamy o tym suchą informację w podręczniku do fizyki, prawda?"

Reszta opinii pod adresem: https://tanayahczyta.wordpress.com/2018/09/20/wakacyjny-przewodnik-po-ukladzie-slonecznym-o-koski-j-grcevich/ :)

ryo87 | 2018-10-13
Na półkach: 2018, Przeczytane