Numerologia wróżebna

Buchmann
2018-04-03
2018-04-03
numerologia

Z ciekawości czym jest numerologia, sięgnęłam po tę książkę. W niej autor twierdzi, że wszystko zależy od liczb. To, kim jesteśmy, jacy jesteśmy, czy ponosimy porażki, czy sukcesy zależy od samych liczb. Twierdzi, że już sama data urodzenia nas definiuje. Gdy obliczysz już swoją liczbę, możesz sprawdzić, jak ona Ciebie definiuje. Jak wpłynie na twoją przyszłość oraz w jakiej dziedzinie powinieneś się spełniać. Zajedziesz tu różne przykłady, z dniem rokiem itp.

Autor sugeruje nawet obliczanie, kim jest osoba w twoim otoczeniu czy twoja randka. Bo może wcale lepiej nie wchodzić w daną relację.

Oczywiście też bardzo zachęca do tego, by chodzić choć raz do roku do numerologa.

Jeśli wierzy się w takie rzeczy, to może być książka dla ciebie.

Ja w takie teorie nie wierzę i wzięłam tę książkę do ręki, by zobaczyć, co to jest i jak to wygląda. Utwierdziłam się tylko w przekonaniu, że to jak i wróżki to tylko gra światła i cieni. Idąc do wróżki, ona cię obserwuje, próbuje wybadać a później na tej podstawie ci „wróży”.

Trochę się uśmiałam, jak autor sugerował np. przy zakładaniu biznesu patrzeć nie na dobrą lokalizację czy cenę najmu a nr lokalu, reszta jest nieważna. Tak samo już to widzę, pytam szefa kiedy się urodził, bo chce wiedzieć, czy będę u niego pracować. Lub na pierwszym spotkaniu, na pewno pytacie odrazu kiedy się urodził.

Do tego nawet nie wiem, jak się odnieść. Według mojej liczby powinnam być ekstrawertykiem, przyciągającym ludzi jak magnes o świetnym seksapilu, skaczącym z kwiatka na kwiatek. A jest zupełnie odwrotnie, jestem introwertykiem, stałym w uczuciach i na pewnie niewyglądającym we wszystkim dobrze osobą. Więc już tu kula w płot, do tego moich bliskich to samo.

Podsumowując, jeśli wierzysz w takie rzeczy to książka dla ciebie. Z ciekawości też można po nią sięgnąć, ale na pewno nie zmieniać życia czy według rady chodzić i wydawać pieniądze u numerologa, trochę strata pieniędzy.

Raczej dla nie obeznanych z tematem i początkujących. Ale nawet i tu, moim zdaniem nie jest wystarczająca. Potraktowana dość ogólnikowo. Jakbym czytała swój horoskop, zamiast nauczyć się jak go tworzyć.

Kolejna pozycja, która przeleżała u mnie miesiące. Zgarnęłam tę książkę przypadkowo, kupując inne pozycje w księgarni. Coś mnie w niej przyciągnęło i zdecydowanie nie żałuję. Bardzo podobała mi się prostota opisów przygotowanych przez autora i możliwość logicznego uporządkowania sobie wiedzy. Polecam tym osobom, które interesują się numerologią lub dostrzegają, że nasz świat to coś więcej niż materialna rzeczywistość. Do mnie mocno przemówiła i zachęciła mnie do tego, by kupić kolejne książki o tej tematyce.

„Od pierwszego krzyku na tym świecie posiadasz swój własny, prywatny portret numerologiczny, czy tego chcesz, czy nie. Tak po prostu”.

Wierzysz w takie słowa?

Kiedyś bardzo szeroko interesowałam się astrologią i to, czego wówczas się dowiedziałam i jak bardzo w tym tkwiłam, dość mocno ukształtowało moje zdanie na ten temat.
Ślepo nigdy w nic nie wierzyłam, jednak przekonanie o sprawczości pewnych nie do końca zbadanych zjawisk.
I tak przekonanie, że coś w tym wszystkim jest, gdzieś we mnie zostało.

W książce skupiłam się na swoich cyferkach.
Można je zgłębić samodzielnie i w korelacji z innymi osobami, pod warunkiem jednak, że znamy ich dokładną datę urodzenia.
Nawet jeśli w to nie do końca wierzysz, to warto się pobawić i porównać, to, co tam wyczytasz z rzeczywistością.
Uwierz, że niektóre rzeczy mogą Cię zaskoczyć🙂

Mój numer to 1️⃣

Jak to obliczyć?

Przykładowa data urodzenia: 12.03.1996
1+2+0+3+1+9+9+6=31
3+1=4
Czyli 4️⃣

A Ty jakim jesteś numerem❓

Wierzysz w takie słowa?

Ślepo nigdy w nic nie wierzyłam, jednak...

Numerologia to jedna z dziedzin ezoteryki, która bazuje nie tylko na naszej liczbie urodzenia, ale bazuje na całej symbolice liczb, które mogą określić nasz potencjał i wskazać odpowiednią ścieżkę rozwoju. Są ludzie, którzy w to wierzą, są tacy, którzy uznają to za zabobony, podobnie jak horoskopy astrologiczne i inne pokrewne tematy – ja osobiście lubię się z tym wszystkim zapoznawać i sprawdzać, czy faktycznie odnajdę w tych trochę prawdy. I jeśli chodzi o numerologię… Zawsze ją odnajdywałam. A książka Macieja Skrzątka tylko mnie w tym przekonaniu utwierdziła!
„Numerologia wróżebna” to świetna pozycja, konkretna, choć otwierająca przed nami zaledwie pewien ułamek całej numerologii, ale wydaje mi się, że ten najbardziej powszechny i łatwy w zrozumieniu dla wszystkich. Jest to świetne opracowanie, które opisuje poszczególne liczby numerologiczne, prezentuje numerologię partnerską, pokazuje, jak istotny jest dzień czy też miesiąc urodzin, uczy jak obliczyć swój rok numerologiczny – wszystko jest opisane w klarowny i przystępny sposób, a interpretacje autora są naprawdę rzeczowe i po prostu bardzo życiowe.
Dlaczego twierdzę, że odnajduję w numerologii prawdę? Bo cóż, wszelkie te opisy interpretacyjne naprawdę pokrywają mi się z charakterami osób, które urodziły się z daną liczbą numerologiczną. Ja jestem perfidną, typową 11. Moja siostra ma w sobie niemal wszystkie cechy 8, mama 9 itd i też odzwierciedla to, w czym każda z nas jest dobra i czy skierowała się w dobrą stronę. Chwilami naprawdę było mi aż ciężko uwierzyć w to, że czytam po prostu praktycznie swoją charakterystykę! Uwielbiam takie chwile, bo niezależnie od tego, czy w to wszystko wierzymy, czy nie, nasza podświadomość czuje się jakoś pobudzona i może akurat zaczerpnie pewną inspirację, zakotwiczy się ona w naszym umyśle i wszystko zacznie się odpowiednio układać.
Jestem naprawdę zadowolona z tego, że ta książka trafiła w moje ręce. Numerologia gdzieś od zawsze była obecna w moim życiu, gdyż jest to tematyka bliska również mojej mamie, dlatego chętnie powróciłam do tego aspektu ezoteryki i muszę przyznać, że choć pamiętam czasy, jak wszyscy się wyśmiewali z Wróżbity Macieja, to chylę czoła – opracowanie jest naprawdę świetne, rzetelne i widać, że ten człowiek robi to, co kocha i ma wiedzę w tym temacie.

@bookeaterreality

"Numerologię wróżebną" przeczytałam z dużą ciekawością i jeszcze do niej wrócę, bo jest tutaj potężne pole do przeanalizowania.

Mowa w niej o liczbach, które możemy wyliczyć w niejednej konfiguracji i dowiedzieć się o sobie różnych rzeczy w wielu kwestiach.

Autor twierdzi, że w numerach jest zapisane nasze życie, zarówno przeszłe jak i przyszłe. Podchodzę do takich zapewnień z dystansem, choć i z otwartym umysłem.

Myślę, że może to być dodatkowe narzędzie samopoznania, jednak czy rzeczywiście taka wiedza jest w pełni realna i odzwierciedlająca prawdę?

Jestem skłonna przyznać, że w pewnym stopniu tak, ale sądzę też, że będzie to zależeć od stopnia naszego zaangażowania i zakresu informacji w tej tematyce.

Nadchodząca jesień to czas magii i czarów. Andrzejki, wróżby, dynie, świece, przepowiednie, wspominki, wszelkie próby kontaktu z zaświatem na całym świecie kumulują się właśnie w tym okresie. Ludzie od wieków szukali zrozumienia i głębszego sensu właśnie przed nadchodzącymi mrokami zimy. Ja do takich zabaw podchodzę z humorem i czasem daję się wciągnąć we wróżebne zabawy. „Numerologia wróżebna” samego Wróżbity Macieja świetnie wpisuje się w ten klimat. Nie umiem wiele powiedzieć o numerologii, ale dla mnie to fajna zabawa i przyczynek do rozmowy o charakterach.

Fajny jest rozdział poświęcony numerologii partnerskiej – można sobie sprawdzić, jak dogadujemy się z innymi wibracjami. Warto też zapoznać się z wibracjami dzieci. Sama lektura może być punktem wyjścia do ciekawej rozmowy o związkach, relacjach i wychowaniu.
Andrzejki tuż, tuż, a ja Wam polecam taką zabawę również ze znajomymi, na pewno humory będą dopisywały :).

"To, jaki jesteś, jest zapisane w liczbach"
_
"Numerologia wróżebna" jak wiele oczekiwałam od tego poradnika. Niestety czym dłużej go czytałam tym bardziej się z nim nie zgadzałam. W temacie numerologii jestem też laikiem, dlatego biorę pod uwagę brak mojego doświadczenia w interpretacji niektórych sformułowań.
_
Książka jest bardzo ładnie wydana. Okładka ciekawi czytelnika, a w środku znajdziemy przejrzystą treść, dzięki podziałom na wiele liczb i dedykowanym im rozdziałom.
_
Zachęcam Was jednak do sięgnięcia po "Numerologia wróżebna" , której autorem jest sam Wróżbita Maciej. Być może odkryjecie w niej to czego ja nie dostrzegłam.

"To, jaki jesteś, jest zapisane w liczbach"
_
Książka jest bardzo ładnie wydana. Okładka ciekawi...

Czy numer domu, samochodu, telefonu, ma związek z jego losem? Czy o tym co nas czeka decyduje zakodowane pod postacią liczby imię? A może "kod liczbowy" określający nasze życie jest zapisany gdzie indziej (nie DNA - to za trudne)?
Autor twierdzi, że to DATA URODZENIA. Zawiera szereg "zakodowanych" informacji i jeżeli odkodujemy je i odczytamy to zrozumiemy dziwne zdarzenia z naszego życia, dowiemy się dużo o swoim charakterze, predyspozycjach i potrzebach i o tym co nas czeka. Naszą codzienność stanie się ciekawsza (szczęśliwsza?).
Jeżeli potraktować książkę "zabawowo" (takie "fantazy") to jest ciekawa i dobrze napisana.
A czy można traktować to poważnie? No, nie wiem.
Chociaż właściwie czym się różni "Rytuał wzmacniający jedną dziedzinę: praca, finanse, uczucia lub zdrowie: 800 zł" (jak czytamy na stronie autora książki http://wrozbita-maciej.pl/cennik) od zamówienia mszy w intencji ... ?
Może tylko tym, że zamówienie mszy kosztuje taniej.

Nie mogę powiedzieć, że wszystko przeczytane, bo przyswoiłam tylko to, co dotyczyło mnie, lub kogoś bliskiego. Szczególnie interesowała mnie przyszłość, a dokładniej tzw punkty zwrotne. Muszę powiedzieć, że rzeczywiście, w moim życiu, już zaistniały... :(
I to dokładnie te o których pisze autor.
Niesamowite, nie?

Myślę, że bardziej skorzystają z tej książki osoby starsze, które już coś przeżyły i mają się do czego odnieść, ale to nie znaczy, że nie mają jej czytać ludzie młodzi.
Dobrze wiedzieć, kiedy najlepiej coś rozpoczynać, a kiedy niczego nie zmieniać.
Kilka prostych obliczeń i już wszystko wiemy.
Numerologia powie jakie mamy mocne i słabe strony, w jakich związkach możemy być bardziej szczęśliwi, kiedy jest najlepsza pora na biznes i pod jakim numerem wynająć lokal. Opisze nam nawet charakter dziecka, bo i ten jest zdeterminowany przez cyfry.

A na koniec, ciekawostka, dowiemy się jak oszukać los.
Wyobraźcie sobie, że są na to sposoby.

Wniosek po przeczytaniu:
Polecam!
Przeczytać nie zaszkodzi, a jest przy tym zabawa.
A może jeszcze coś...?

I to dokładnie te o których pisze autor.
Niesamowite, nie?

Myślę, że bardziej skorzystają z tej książki osoby starsze,...

• Virtualo
  • Samodzielne - przeczytane
  • Posiadam📚

Dodaj cytat z książki Numerologia wróżebna