Astronumerologia

ezoteryka, senniki, horoskopy
Buchmann
2023-01-01
2023-01-01

Fantastyczna książka, to moje kolejne spotkanie z tym autorem i po raz kolejny się nie zawiodłam. Niezależnie od tego, jakie ktoś ma poglądy i czy informacje zawarte w tej książce traktuje jako nieszkodliwe bzdury czy podpowiedzi duchowe, to trzeba przyznać, że autor opracował ją w bardzo rzetelny sposób i zawarł w niej ogrom informacji, o których ja bym nawet wcześniej nie pomyślała. I takie grzebanie w literaturze mocno do mnie przemawia, dużo nowych ciekawostek z niej wyniosłam i dlatego ją polecam.

Bardzo czytelny podział, merytorycznie i z przykładami, porównaniami, które pomagają zrozumieć istotę, o co chodzi. Temat świetnie przedstawiony, bez gwiazdorzenia.

Zwracanie uwagi ja to, jaki ktoś ma znak zodiaku? Uważnie, że nasze życie zapisane jest w gwiazdach? Chcecie poznać lepiej siebie? Uwielbiacie astrologie? To książka dla was!

Astrologia. Numerologia. Odkrywanie siebie. Pragnienia duszy. Wpływanie na nasz los.

Na pewno słyszeliście o astrologii i na pewno słyszeliście o numerologii. Utaj mamy połączenie ich obu. A wszystko to zaczyna się od daty urodzenia. Już z tego możemy poznać cechy swojej osobowości i zrozumieć swoją droge. Jak?

Autor – znany wróżbita, numerolog i tarocista – przychodzi nam z pomocą i objaśnieniem tego fascynującego świata.

Mamy tu wyjaśnienie konkretnych cyfr, które wpływają na konkrety znak zodiaku, na cechy charaktery, osobowość, nasza życiową misję i drogę.

Mamy tu bardzo wiele informacji o znakach, liczbach, planetach, żywiołach. Kompleksowy i fascynujący zbiór wiedzy, przedstawiony w bardzo łatwy do zrozumienia i przystępny sposób.

Sama jestem zafascynowana tematem astrologii I jak dla mnie jest to książka musi have każdego maniaka astrologii. Bardzo ciekawa, zajmującą i odkrywająca przed nami nowe tajniki astrologii I numerologii. Bardzo polecam.

Nie jest to książka, tak mi się przynajmniej wydaje, którą można zrecenzować jak powieść. Jaką bowiem przyjąć tu skalę oceny? Będzie więc króciutko, mam nadzieję, że choć trochę mi się uda wam tytuł przybliżyć.

Maciej Skrzątek (pewnie wielu kojarzy Wróżbitę Macieja z mediów),łącząc astrologię i numerologię, przedstawia w książce charakterystykę osób urodzonych w konkretnym czasie. To tzw. portret astronumerologiczny, na który wpływ ma zarówno nasz znak zodiaku, jak i dzień i miesiąc urodzenia.

Bez względu na to, co kto myśli o takiej wiedzy, książce nie można zarzucić jednego. Jest bardzo treściwa. Przeczytamy o cechach charakteru i osobowości, podobieństwach i różnicach osób urodzonych pod tym samym znakiem zodiaku, poznamy predyspozycje zawodowe "skrojone" na naszą miarę.

Czyta się lekko, dość interesująco, nawet wiele okazało się prawdą. Co ważne, dla takiego laika jak ja, jest ona prostym językiem napisałam, a przy tym bardzo przejrzyście, logicznie ułożona.

Polecam! Choćby z czystej ciekawości co też te gwiazdy nam zapisały ;⁠-⁠) U nas, przeczytana przez familię, została odłożona na półkę i pewnie jeszcze do niej wrócę.

Już dawno zauważyliście, że rzadko kiedy odpuszczam sobie książki, które związane są z ezoteryką. Gdy w oczy wpadła mi książka Macieja Skrzatka – znanego jako Wróż Maciej – Astronumerologia, nie było możliwości, bym przeszła obok niej obojętnie. Szczególnie że sama okładka ma niewątpliwy urok i pewien magnetyzm, który nie pozwala przejść obok niej obojętnie.

Po przeczytaniu tej publikacji mogę śmiało rzecz, że treści w niej zawarte to nie jest coś, z czym bym się nigdy nie spotkała. Dość dużo czytywałam o znakach zodiaku i ich cechach, które przekładają się na poszczególne jednostki. Szczególnie analizowałam „swojego” Strzelca, który jak się utwierdziłam kolejny raz, jest niesamowicie inspirującym znakiem, niemniej w swojej książce Maciej Skrzątek idzie krok dalej i miesza astrologię z numerologią, która raczej nie leżała w kręgu moich zainteresowań. Aż do teraz. Być może po przeczytaniu Astronumerologii nie rzucę się od razu w studiowanie ksiąg dotyczących tej dzieciny, jednak z pewnością rozważę to i owo w przyszłości, bo zwyczajnie mnie to zaciekawiło.

Wracając jednak do samej Astronumerologii Macieja Skrzątka – z całą pewnością nie jest to książka dla każdego. Powiedzmy sobie szczerze, tego typu publikacje to coś dla miłośników ezoteryki i osób, które chcą w tym kierunku się rozwijać. Dla nich będzie to z pewnością lektura ciekawa, być może nawet inspirująca. Maciej Skrzątek w przystępny sposób bowiem dzieli się z czytelnikami swoją wiedzą, a i sama ilość materiału nie jest mocno rozbudowana – bo to raczej taka próba zainteresowania ludzi tym, co wnoszą liczby, planety, żywioły i znaki zodiaku w życie każdego z nas.

Tak więc po odpowiednio długim wstępie, w którym autor opowiada, o czym właściwie jest ta książka, przechodzimy do charakterystyki poszczególnych „elementów”, które składają się na obraz astronumerologiczny każdego z nas.
Pierwsze na tapet trafiają planety, które przypisane są do poszczególnych znaków zodiaku. Następnie Maciej Skrzątek omawia dość ogólną charakterystykę dwunastu znaków zodiaku, by płynnie przejść do liczb. Kolejny temat to korelacja między liczbami i planetami.
Autor objaśnia czytelnikowi również, czym jest zgodność i sprzeczność astronumerologiczna, by następnie przejść krótkiego omówienia żywiołów. I dopiero wówczas zaczyna się ta „główna” i najobszerniejsza zarazem część książki – Znaki zodiaku w odniesieniu do charakterystyki dekad (każdy znak ma 3 dekady) oraz liczb i ich wpływie na poszczególne zodiaki.

Każdemu znakowi i licznie poświęca kilka zdań, by zakreślić ogólny ogląd na to, co liczby, planety i żywioły mówią o danym znaku zodiaku. Oczywiście autor podkreśla, że nie każdy Strzelec, Baran, czy Lew jest taki sam, jednak osoby urodzone pod danymi zodiakami charakteryzują pewne wspólne cechy. Astronumerologia więc pozwoli Wam wejrzeć w siebie i sprawdzić, jakie cechy są Wam niejako przypisane od chwili narodzin, nad którymi warto pracować, by zwiększyć swoje szanse na sukces lub uniknąć jakiejś niemiłej sytuacji.

Czy zatem warto sięgnąć po Astronumerologię? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami. Ja jestem zadowolona z lektury. :)

Po...

• Popularnonaukowe