rozwiń zwiń

Ferma blond

Średnia ocen

                7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
412 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1166
1166

Na półkach: , ,

To druga książka autorstwa Piotra Adamczyka którą przeczytałam i druga której nie mogę ocenić wysoko.

Ponad 500 - stronicowa "Ferma blond" to lektura która aż kipi od nadmiaru wątków. Bo mamy tu historię która mówi o istnieniu pod Łodzią w czasie II wojny światowej ośrodka Lebensborn, opowieść o zrabowanych przez Niemców polskich dziełach sztuki (w tym "Wojny postu z karnawałem" Pietera Bruegla który to obraz obok "Portretu młodzieńca" Rafeala jest najbardziej znaną polską stratą wojenną) a także zagadkę kryminalną z seryjnym mordercą młodych dziewcząt w roli głównej.
Wojenny romans, poszukiwanie zaginionych skarbów i morderca grasujący na ulicach Monachium to historie które autor starał się połączyć w jedną, zgrabną opowieść.

Niestety, jak to zazwyczaj bywa, nadmiar szkodzi. Zaszkodził również tej książce bo chaos to pierwsze słowo które przyszło mi do głowy w trakcie lektury "Fermy blond". I co zadziwiające, mimo iż tak dużo się dzieje, to akcja miejscami snuje się sennie powodując znużenie i ukradkowe ziewanie.

Piotr Adamczyk to niewątpliwie osoba inteligentna, oczytana, o szerokim spektrum zainteresowań. Wielkie brawa należą mu się za poruszenie tematu (do dziś owianego tajemnicą) o funkcjonowaniu na terenie Polski ośrodków Labensborn które pod płaszczykiem instytucji charytatywno-opiekuńczej zajmowały się między innymi porwaniami dzieci posiadających cechy aryjskie z okupowanych terenów w celu ich germanizacji i wywiezienia na teren III Rzeszy. Skupienie się na tym wątku na pewno sprawiłoby że książka byłaby bardziej interesująca a tak ten temat zatonął w jakiś wątkach pobocznych.

Mniej znaczy więcej. Również w literaturze. Niestety autor minimalistą nie jest. Takie "przegadane" książki ciążą mi potem na sumieniu bo w głowie zostawiają bałagan a w duszy poczucie straconego czasu.

Zainteresowanych tematyką Labensborn odsyłam do rewelacyjnej książki "Brunatna kołysanka. Historie uprowadzonych dzieci" autorstwa Anny Malinowskiej. Poruszająca, rzetelna i pełna emocji lektura.

To druga książka autorstwa Piotra Adamczyka którą przeczytałam i druga której nie mogę ocenić wysoko.

Ponad 500 - stronicowa "Ferma blond" to lektura która aż kipi od nadmiaru wątków. Bo mamy tu historię która mówi o istnieniu pod Łodzią w czasie II wojny światowej ośrodka Lebensborn, opowieść o zrabowanych przez Niemców polskich dziełach sztuki (w tym "Wojny postu z...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    487
  • Przeczytane
    467
  • Posiadam
    113
  • 2018
    30
  • Ulubione
    19
  • 2019
    14
  • Teraz czytam
    8
  • 2021
    7
  • Audiobook
    7
  • Audiobooki
    5

Cytaty

Więcej
Piotr Adamczyk Ferma blond Zobacz więcej
Piotr Adamczyk Ferma blond Zobacz więcej
Piotr Adamczyk Ferma blond Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także