Dziennik łowcy przygód. Etiopia. U stóp góry ognia

Wydawnictwo: Znak emotikon
kp0018

Prawdziwy zapis egzotycznej wyprawy do serca Afryki! Kręci cię nocna wspinaczka do krateru rozżarzonej lawy? Chcesz wiedzieć, co się czuje, gdy dzikie hieny jedzą ci z ręki albo hipopotam niemal wywraca łódź, którą płyniesz? A może masz ochotę poznać tajemniczych Mursich, pijących krew, czy nieustraszonych Hamerów skaczących po grzbietach byków? Dobrze trafiłeś! Przed nami jeszcze noc w...

Prawdziwy zapis egzotycznej wyprawy do serca Afryki!

Dobrze trafiłeś! Przed nami jeszcze noc w bazie wojskowej na słonej pustyni, gigantyczny pyton w śmiertelnym uścisku z serwalem, groźne krokodyle i tysiąc innych przeżyć. Strasznych, śmiesznych i szokujących.

Pamiętasz młodego podróżnika i blogera, który zabrał cię na wyprawę do dżungli? To znowu ja, Simon. Tym razem chcę przemierzyć z tobą nieznane ścieżki tajemniczej, dzikiej Etiopii…

Dołącz do mojej ekipy łowcy przygód! Ekstremalnie już było. Teraz walczymy o przetrwanie!

źródło opisu: https://www.znak.com.pl

źródło okładki: https://www.znak.com.pl

Michelle | 2018-03-23
Przeczytana: 20 marca 2018

Zastanawialiście się zapewne nieraz, jak zachęcić dziecko do nauki, poznawania świata, czy pobudzić w nim chęć do ruszenia czterech liter z domu. W dobie komputerów, tabletów i smartfonów, które serwują dzieciom miliony gier, pochłaniając czas bezpowrotnie to nie lada zadanie. Zatem dobrym rozwiązaniem będą książki, które po pierwsze zachęcą wizualnie do zapoznania się z treścią, a po drugie, ta treść będzie zaprezentowana w przystępny sposób, dostosowany do wieku dziecka.
A kto najlepiej nadaje się do zachęcenia dziecka do tego, by przekroczyło próg domu i wyruszyło odkrywać tajemnice otaczającego go świata? Oczywiście inne dziecko.

Idealnym przewodnikiem po podróżach będzie Szymon Radzimierski i jego Dziennik łowcy przygód. Miałam przyjemność przeczytać poprzedni Szymona, więc mniej więcej wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Jedenastoletni już bloger i podróżnik tym razem zabiera czytelnika w fascynującą podróż po Etiopii. Ów podróż zaczynamy więc w stolicy tego...

kp0018 | 2018-03-19
Przeczytana: 19 marca 2018

To moje pierwsze spotkanie z Szymonem Radzimierskim i powiem szczerze, że jestem bardzo zaskoczona!

Książka naprawdę fajnie napisana, mnóstwo ciekawostek i informacji o Etiopii i jej mieszkańcach, przepiękne zdjęcia oraz interesujące przemyślenia 10-letniego autora (Szymon może i młody, ale pełen pasji, odwagi, bardzo otwarty i ciekawy tego, co go otacza).

Pełne emocji relacje Szymona z tak wielu przygód sprawiają, że momentami czułam się, jakbym była tam razem z nim i jego rodzicami (zwłaszcza czułam strach Muńki, gdy chłopiec schodził z kościoła na skale).

Bardzo się cieszę, że bezczelnie zignorowałam napis umieszczony na okładce ("Wstęp tylko do lat 18"), bo książka jest dla każdego, kto marzy o podróżach, kto lubi poznawać inne kraje i obyczaje tam panujące, bez względu na wiek :)

Iwetka | 2018-04-06
Przeczytana: 31 marca 2018

Fascynująca książka młodego podróżnika 😊Zarówno mój sześcioletni syn Szymon, jak i ja nie mogliśmy się od niej oderwać 😊 Szymek co wieczór negocjował możliwość przeczytania kolejnego rozdziału.
Książka wzbogaca, nie tylko o wiedzę dotyczącą Etiopii, jej kultury, przyrody, zabytków, ale także o głębokie przemyślenia Szymona na temat relacji z drugim czlowiekiem. Uwrażliwia czytelnika na potrzeby ludzi zamieszkujących Etiopię i uczy jak doceniać, to co się posiada.
Lekturę pochłania się jednym tchem. Jest napisana młodzieżowym językiem. Autentyzm autora pozwala razem z nim przeżywać emocje związane z przygodami, jakich doświadcza. A jest co przeżywać 😊😊😊 , ponieważ Simon, podróżując że swoimi rodzicami doświadcza wielu ekscytujących przeżyć i w ciekawy sposób je opisuje.
Czytając ma się wrażenie, że jest się w podróży 😊
Serdecznie polecamy małym i dużym czytelnikom.

plum | 2018-03-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 30 marca 2018

Kapitalna książka dla młodzieży i ciut starszych dzieci! Mój ośmiolatek czyta ją z otwartą buzią i wielkimi oczami :) Niesamowite przygody, świetny tekst, dużo zdjęć i magiczna Etiopia i jej mieszkańcy, o których nic nie wiedzieliśmy, a z którymi zaprzyjaźniamy się coraz bardziej wraz z ilością przeczytanych stron. Polecam bardzo. P.S. Do autora - wstęp do 18 lat? Figa z makiem :D Podkradam książkę synkowi kiedy tylko nie widzi ;) Gratuluję odwagi, sprytu, poglądów i spojrzenia na świat. Zazdroszczę przygód :)

Paweł J | 2018-03-20

Jak to jest wybrać się w podróż na drugi koniec świata i dowiedzieć się na lotnisku, że Twój bagaż zagubiły się gdzieś po drodze? Tak zaczyna się nowa, pasjonująca opowieść młodego podróżnika Szymona Radzimirskiego, który radzi sobie nawet w najbardziej extremalnych tarapatach!
„Etiopia, u stóp góry ognia” to świetnie napisana pozycja, którą pokochają zarówno młodsi jaki i starsi miłośnicy przygody! Szymon, wraz ze swoimi rodzicami, którzy czuwają nad całością wyprawy pokazuje zaskakujący świat, pełen zabawnych ale i smutnych historii. Spróbujemy z nim dziwnych potraw, które nikomu nie smakują – ale trzeba udawać, że są pyszne. Zaśniemy w domku przypominającym głowę słonia oraz spędzimy czas wśród miłośników świeżej krwi. Na naszej drodze wypatrzymy ogromnego pytona, niebezpieczne i dzikie zwierzęta oraz dokuczliwe owady. Palące, afrykańskie słońce wielokrotnie przypiecze nasze ramiona, a słony piasek zaprószy oczy. Weźmiemy udział w ludowych obrzędach oraz pogramy w piłkę z...

Magda | 2018-03-30

Rewelacyjna pozycja dla chłopców i dziewczynek :). Czyta się bardzo przyjemnie, treść mocno wciąga, książka jest mądra i bardzo ciekawa. Szymon opowiada o swoich przygodach w Etiopii, tak, jakbyśmy czytali powieść fabularną. Cała treść jest ze sobą powiązana, przygoda goni przygodą, ekscytujące i chce czytać się dalej :). Mam trzech chłopców i bardzo chętnie wszyscy siadamy do kolejnego czytania książki Szymona.
Brawo za pomysł i styl, tym bardziej, że Szymon pisze swoje książki sam !!
Bardzo polecamy !!

Maly Vader | 2018-07-18