Sprawiedliwość. Jak postępować słusznie?

Wydawnictwo: Kurhaus Publishing
filozofia, etyka
LubimyCzytać

Światowej sławy filozof stawia w swej książce wiele intrygujących pytań związanych z szeroko pojętą sprawiedliwością. Jak zorganizować życie społeczne, żeby było sprawiedliwe? Czy kłamstwo jest zawsze naganne? Czy wojsko ma sens, gdy służba nie jest obowiązkowa? Czy współcześni Niemcy powinni przepraszać za Holocaust, a Amerykanie za niewolnictwo? Czy państwo powinno zalegalizować związki homoseksualne? A może powinno zdelegalizować instytucję małżeństwa w ogóle?Najsłynniejsza książka Michaela J. Sandela powstała na podstawie popularnych i obleganych przez studentów wykładów, zatytułowanych Sprawiedliwość, które filozof od 30 lat wygłasza na Uniwersytecie Harvarda. Autor prostym, przystępnym językiem prowadzi czytelnika przez dylematy współczesnej polityki rozważane z punktu widzenia różnych nurtów filozoficznych.Dla tych, którzy interesują się systemami politycznymi i filozofią, Sprawiedliwość może być świetną powtórką z utylitaryzmu, libertarianizmu, liberalizmu, konserwatyzmu itd. Przede wszystkim jednak jest to książka dla każdego, bo porusza tematy, dotyczące nas wszystkich.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!