Delikatność kobiet

Wydawnictwo: Alfa - Wero
Kindness of women
83-7001-936-6
Pistacia

Autobiograficzna powieść J.G. Ballarda, kontynuująca wątki tematyczne z "Imperium Słońca", światowego bestselleru uhonorowanego licznymi nagrodami literackimi i sfilmowanego przez Stevena Spielberga. Wraz z narratorem, Jimem Grahamem przenosimy się do powojennej Anglii. Bohater stara się odnaleźć swoje miejsce w życiu jako student medycyny w Cambridge, a potem pilot RAF-u w Kanadzie. Powieść przedstawia wielowymiarowy portret świata po wojnie na przestrzeni 50 lat, wnikliwy i zmuszający do refleksji.

Helen Remington | 2013-02-14
Przeczytana: 12 lutego 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dobra 'kontynuacja' Imperium słońca. Obraz powojennej Anglii, szalone lata '60, pogodzenie się ze śmiercią żony, samotne wychowywanie dzieci, no i oczywiście fascynacja kobietami. Przyjemnie się czyta.

Sayajin | 2016-09-03
Defenestracja | 2016-08-02