Facet z zasadami

Tłumaczenie: Hanna Szajowska
Seria: Pi
Wydawnictwo: Albatros
A Man in Full

Wielowątkowa panoramiczna saga, której akcja toczy się w środowisku elit współczesnej Atlanty. Tytułowy bohater Charlie Crocker, przedsiębiorca budowlany, właściciel plantacji w Południowej Georgii, popada w długi, grozi mu bankructwo. Na dodatek jest człowiekiem starym i schorowanych, a ma młodą i wymagającą żonę. W Kalifornii, na drugim końcu Ameryki, idealistyczny, młody ojciec dwójki dzieci Conrad Hensley traci pracę w jednej z firm Charliego, wdaje sie w bójkę i trafia do więzienia, skąd ucieka. Autor posługuje się perspektywą dwojga bohaterów, by z mikroskopijną precyzją ukazać współczesną Amerykę, ze wszystkimi jej obsesjami, uprzedzeniami i zahamowaniami.

źródło opisu: opis wydawcy

magdalena | 2015-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2015

W tej książce jest chyba wszystko-miłość, władza, pieniądze, przestępstwo, kłamstwo, filozofia, choroby, polityka...
Historia Charlie Crockera jest pokaźna, niektórych może przestraszyć, bywa momentami przytłaczająca,ale to naprawdę solidna historia.

Janina | 2012-11-02
Przeczytana: 06 maja 2012

Wątek filozofii stoickiej mnie powalił. Poza tym - książka w amerykańskim stylu - pokaźna. Jest wszystko, polityka, zagadnienia rasowe, miłość i brak miłości.

Doro Tralala | 2014-10-13
Przeczytana: 03 września 2014

polecam gorąco, wciągająca akcja, krytyka współczesnej moralności,stoicy w tym wszystkim, a koniec... hahaha no to trzeba przeczytać, ale zaskakujący.

Monika | 2016-07-05
Na półkach: 2008, Posiadam, Przeczytane
Fargula | 2015-12-08
Przeczytana: 2008 rok
17 wielkich amerykańskich powieści

W Stanach trwa długi weekend – Amerykanie 4 lipca świętują Dzień Niepodległości. To daje nam dobry pretekst do tego, by celebrować literaturę piękną w wydaniu amerykańskim. To też dobry moment, by zadać sobie jedno bardzo ważne pytanie: czy istnieje jeszcze coś takiego jak wielka amerykańska powieść?