Pierwszy raz

Okładka książki Pierwszy raz Agata Czykierda-Grabowska
Okładka książki Pierwszy raz
Agata Czykierda-Grabowska Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Pierwszy raz (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Pierwszy raz (tom 1)
Pierwszy raz
Novae Res
2018-05-04
2018-05-04
miłość pierwszy raz samotność new adult

Łukasz jest najlepszym kumplem Kuby, który zakochał się w siostrze przyjaciela. Kuba po studiach wraca w rodzinne strony do pracy i wtedy po latach spotyka Lenę. A ona zawsze skrywała jakąś tajemnice i odziana była w pancerz. Czy po latach to się zmieniło? Czy Lena czuła coś do kumpla brata? Ta książka była zaskakująca (np. scena na str. 39 -"hahaha nieprawdopodobne a jednak"). Były również momenty zabawne i to był mój cięty humor (str. 62, 237, 256 -"hahhah", 125 -" hahahah Lena sztos" oraz 300 -" haha z diabłem" ). Były też momenty słodkie i takie w których sami chcielibyśmy być (str.133 -"słodko ;3"). Był też moment, kiedy bohaterka chciała iść na skróty, aby się pozbyć pożądania, a narobiłaby jeszcze większego bagna (str. 180 - ups a miało być tak pięknie"). A zakończenie jako zakończenie podobało mi się, natomiast nie było żadnego zaskoczenia ;P.

"Nienawiść jest łatwa, bezpieczna i nie potrzebuje podsycania. O miłość trzeba non stop walczyć, nawet jeśli w grę wchodzi miłość pomiędzy rodzicem a dzieckiem. Ona z założenia powinna być bezwarunkowa, ale co, jeśli zostanie wystawiona na próbę?"

Kuba był zakochany w młodszej siostrze swojego przyjaciela. Jednak dziewczyna nie odwzajemniała jego uczuć, traktowała go jak brata. Chłopak ze złamanym sercem wyjechał z rodzinnej miejscowości. Próbował stworzyć związki z innymi dziewczynami lecz żadna nie była Leną. Nie mógł o niej zapomnieć. Skończył studia i wrócił do swojego miasteczka bo tu dostał pracę.Przypadkowe spotkanie w barze sprawiło, że odżyły wspomnienia i nadzieja.
Czy tym razem Lena da szansę Kubie? Co sprawiło, że dziewczyna boi się zaufać i zakochać?

Jest to jedna z tych książek,które bierzecie do ręki i już po kilku przeczytanych zdaniach wiecie, że to jest to!Że to książka,która Was oczaruje, pochłonie i sprawi,że wszystkie inne sprawy zejdą na bok.I choć są tu momenty, że serce mocniej zabije to jednak całość otuli i przeniesie w świat Leny i Kuby.Uwielbiam styl autorki, która w piękny sposób przekazuje wszystkie emocje sprawiając,że mamy ochotę śmiać się i płakać razem z bohaterami.

Jest to historia o strachu, niewykorzystanych okazjach i zmarnowanym czasie.O tym,że w łatwy sposób możemy stracić zaufanie i przekreślić swoją szansę na szczęście.Jest to też historia o tym,że czasem trzeba zaryzykować i zawalczyć o swoje pragnienia.

Jeśli chodzi o bohaterów to ja ich uwielbiam! Kuba nie miał lekkiego życia, do wszystkiego musiał dojść sam. Ale chyba dzięki temu okazał się tak wspaniałym człowiekiem. W pewnej chwili jego życie zawisło na włosku i zrozumiał, że nie może zmarnować więcej czasu. Wiedział też, że nie może naciskać na Lenę, że to ona musi podjąć decyzję czy zaryzykuje i zaufa czy jednak odpuści. Nie było to łatwe bo zawiodła się na najbliższej osobie. Bała się, że zostanie skrzywdzona. Czy mimo to zaryzykuje? Sprawdźcie sami! Ja jestem pewna, że pokochacie książkę (i Kubusia, który oczywiście trafia na moją listę książkowych mężów ❤️🥰)

"Jeżeli te komunały mówiące o tym, że miłość przezwycięży wszystko i wszystko przetrzyma, są krawdziwe, to czy fakt, że on kocha za ich dwoje, wystarczy?"

Kuba zakochał się w siostrze swojego przyjaciela od pierwszego wejrzenia. Niestety bez wzajemności. Lena nie była świadoma uczuć Kuby. Chowała się za murem, który budowała wokół siebie od lat, bojąc się bólu i odrzucenia.

Po kilku latach spotykają się ponownie. Niewinne spotkanie w barze sprawia, że do Kuby wszystko powraca ze zdwojoną siłą. Tym razem nie ma zamiaru się tak łatwo poddać. Lena zaczyna patrzeć na Kubę w sposób, którego sama nie rozumie. Z czasem oboje odkrywają, że przyjaźń to dla nich za mało, pragną więcej. Tylko czy Lena będzie w stanie zaufać Kubie? Czy przegoni swoje demony i da mu szansę? Czy Kuba będzie miał tyle siły i odwagi, by wytrwale walczyć za nich obojga?

Po przeczytaniu książki "Za każdym razem" po prostu przepadłam i nie mogłam się doczekać, aż kolejna książka trafi w moje ręce.

"Pierwszy raz" to opowieść o początkach dorosłego życia, o błędach i ich konsekwencjach, o żalu, tęsknocie i nadziei. To także opowieść o drugich szansach, o walce o drugą osobę i o prawdziwą miłość. No i oczywiście o wszystkich pierwszych razach.

To była cudowna historia, a bohaterowie zostali świetnie wykreowani. Kuba nie miał w życiu łatwo, a jednego czego był pewny to uczucia do Leny. Zmarnował już tyle lat, a kiedy ich drogi ponownie się skrzyżowały popełniał błąd za błedem. Los pokazał im jak bardzo życie potrafi być nieprzewidywalne i kruche. Uświadomił, że nie warto marnować czasu. Kuba postawił wszystko na jedną kartę, podjął walkę o wybrankę swojego serca i nie zamierzał rezygnować. Chyba każda kobieta chciałaby mieć przy swoim boku takiego troskliwego, opiekuńczego i czułego faceta, jakim był Kuba dla Leny.

Lena miała swoje pragnienia, jednak nie dopuszczała ich do siebie. Została bardzo zraniona przez najbliższą osobę, przez jej wybory, które odcisnęły swoje piętno właśnie na niej. Dziewczyna swoim kosztem płaciła za błędy innych. Zamknęła się w sobie, nie potrafiła się przed nikim otworzyć, nie potrafiła zaufać, ani kochać. Toczyła walkę z samą sobą i swoimi uczuciami. Z nią nic nie było jasne i przewidywalne. Ale to właśnie Kuba był tą osobą, z którą przekraczała granice. Dla niego było warto.

Lubię takie realne historie, cudownie spędziłam czas z książką przeżywając wszystko wspólnie z bohaterami. Nie mogę się doczekać aż zacznę czytać kolejną książkę autorki.

Z przyjemnością zarwałam nockę przy tej książce. Świetna pełna emocji i wzruszeń opowieść o skrytej i bardzo cierpliwej pierwszej miłości. Pomimo iż jest to młodzieńcza miłość, nacechowana jest ogromną głębią, ale i dojrzałością. Podziwiałam wytrwałość, siłę oraz walkę głównego bohatera, który przysporzył mi wielu wzruszeń podczas lektury. Pierwsze spotkanie z autorką, a już skradła moje serce.
Polecam serdecznie, choć muszę szczerze ostrzec - perypetie głównych bohaterów (choć czasami odrobinę naiwne ) wciągają tak, że nie można się oderwać od lektury.

Kuba od zawsze zakochany był w Lenie, siostrze swojego kolegi Rafała. Ale potem się przez kilka lat nie widzieli. Ona zraniona nie chciała do siebie dopuścić żadnego chłopaka. Kuba kiedy ją ujrzał uczucie odżyło. Ona boi się być z nim, z kimkolwiek. Ma opory ponieważ jest dziewicą. I to Kuba jako przyjaciel uczy ją miłości i jest jej pierwszym mężczyzną. Temat banalny, rozciągany do granic przyzwoitości, doczytałam jednak do końca.

Niestety rozczarowałam się . W kółko o tym samym przez całe 368 stron.

Niestety rozczarowałam się . W kółko o tym samym przez całe 368 stron.

ale to była świetna książka, polecam, bardzo mi się podobała

ale to była świetna książka, polecam, bardzo mi się podobała

PIERWSZY RAZ - AGATA CZYKIERDA-GRABOWSKA
🤎Cykl: Pierwszy raz #1
🤎Moja ocena: 8,5/10
🤎Wydawnictwo: Novae Res

Ostatnio dość mocno wkręciłam się w książki tej autorki i sięgam po nie z ogromną przyjemnością, ta pozycja jest trzecią przeczytaną przeze mnie historią. Wręcz nie mogę się doczekać sięgnięcia po kolejne. Pierwsza miłość często bywa tą jedyną i prawdziwą? Zgodzicie się z tym? A w dodatku młoda i szczeniacka wydaje się być pozbawiona jakichkolwiek niedociągnięć. Kuba od zawsze kochał się w siostrze swojego najlepszego przyjaciela, tylko że ona wtedy była zbyt młoda, więc on odpuścił. Teraz kiedy spotyka Lenę po latach jego uczucie odzywa się ze zdwojoną mocą, nigdy nie przestał jej kochać. Lena natomiast nie jest świadoma uczuć, jakie Kuba do niej żywi, a dodatkowo dziewczyna nie chce angażować się w żaden poważniejszy związek, a jednoczenie przy nikim dotąd nie czuła się właśnie tak jak przy chłopaku. Spokojnie mogłabym powiedzieć, że ta historia jest niesamowicie prawdziwa, mam wrażenie, że takie coś mogłoby przydarzyć się każdemu z nas, lub w naszym najbliższym otoczeniu, bo mimo iż książki są fikcją literacką to jednak tutaj czułam taką bijącą prawdziwość. Agata Czykierda-Grabowska w tej pozycji pokazuje nam jak przeżycia z dzieciństwa potrafią wpłynąć na kształtowanie człowieka w dorosłym życiu, każde doświadczenie i każda sytuacja-niezależnie czy to ta dobra, czy zła-w pewien sposób odkładają piętno na naszej duszy i przypominają o sobie w najmniej odpowiednim momencie. Podczas czytania dosłownie się nad nią rozpływałam i ciągle było mi mało, a po zakończeniu czułam taki duży niedosyt, że od razu sięgnęłam po kolejną część tej serii. Jeśli szukacie czegoś fajnego, lekkiego, a jednocześnie słodkiego i podnoszącego na duchu to serdecznie Wam ją polecam.

~Zaczytana Anielka~

PIERWSZY RAZ - AGATA CZYKIERDA-GRABOWSKA
🤎Cykl: Pierwszy raz #1
🤎Moja ocena: 8,5/10
🤎Wydawnictwo: Novae Res

Historia przypomina bajkę o żurawiu i czapli, bohaterowie długo nie mogą dojść do porozumienia przez co całość się dłuży, bo ile można!? Ale da się przeżyć

Dla nastolatek. Ona niedojrzała. Śmieszne problemy i rozterki. Momentami aż miałam ciarki żenady. No ale każdy popełnia błędy młodości. Takie powieści nie dla mnie.

Agata Czykierda-Grabowska Pierwszy raz Zobacz więcej
Agata Czykierda-Grabowska Pierwszy raz Zobacz więcej