Braciszek i Karlsson z Dachu

Okładka książki Braciszek i Karlsson z Dachu Astrid Lindgren
Okładka książki Braciszek i Karlsson z Dachu
Astrid Lindgren Wydawnictwo: Jung-Off-Ska Cykl: Karlsson z Dachu (tom 1) opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Karlsson z Dachu (tom 1)
Lillebror och Karlsson på taket
Jung-Off-Ska
2011-01-01
2011-01-01
Irena Szuch-Wyszomirska

Kolejna pozycja z dziecięcej literatury. Lubię do niej wracać, a szczególnie gdy jest audiobookiem wykonanym przez p. Jungowską. Do dzisiaj mnie bawi i jest odskocznią od szarej rzeczywistości. W końcu każdy, kto zna Karlsona wie, że "grunt to spokój " I " hejsan-hoppsan" i do przodu. Dzieci w domu to się jednak przydają, zawsze można coś z ich biblioteczki "podwędzić"😉

najlepsze na audiobooku

najlepsze na audiobooku

Piękna klasyka. Warto!

Piękna klasyka. Warto!

Wypada zacząć tylko w jeden sposób, a mianowicie: "Hejsan, hoppsan!":) Karlsson znów mnie rozbroił, tym razem mnie-dorosłą. Nie ma co, Astrid Lindgren wymyśliła najlepszego psotnika świata:) Co prawda bywa irytujący, ale jest też prześmieszny więc da mu się to wybaczyć. Do tego dzieci są tu dziećmi. Tytułowy Braciszek mówi, myśli i zachowuje się jak na jego wiek przystało - aż miło było "posłuchać" kilku pytań i stwierdzeń skierowanych do starszych, które mogą paść jedynie z ust dziecka;) A sama historia opowiedziana z niesamowitą lekkością naprawdę bawi;)

książka jest fajna ;)!!!!!!!

książka jest fajna ;)!!!!!!!

Nie sądziłam, że istnieją jeszcze książki Astrid Liindgren, których nie czytałam, więc kiedy ta książka wpadła w moje ręce... to był totalny zaskok i musiałam ją przeczytać. I nie zawiodłam się.
Zawsze będę cenić lekki styl Astrid. Najlepsze wspomnienia z wczesnego dzieciństwa.

Karlsson mistrzem dzieciństwa!

Karlsson mistrzem dzieciństwa!

Jaka ja byłam podejrzliwa w stosunku do Karlssona! ;D Nie mogłam się do niego przekonać, ale pamiętam, że na końcu byłam w stanie go zaakceptować. Nie pamiętam jak dalej wyglądały nasze relacje. ;>

Pomimo tego że Karlsson irytował mnie do granic możliwości oceniam książkę na 7 gwiazdek. Córeczce też bardzo się podobała :D

Karlsson mieszka w Sztokholmie na dachu rodziny Svantessonów. W domu mieszka tata, mama oraz trójka dzieci - Bosse, Bettan i najmłodszy Svante zwany Braciszkiem.

Karlsson jest zarozumiały. Strzela fochy gorsze od pięcioletniej Lotty z ulicy Awanturników, czy od niespełna ośmioletniego Braciszka.
Zrobi wszystko, by zdobyć trochę cukierków i ma pretensje do Braciszka, że zjadł jednego (!!!) iryska z całej torby. Potrafi manipulować Braciszkiem. Zawsze jego jest na wierzchu. Kłamie. Jest typowym narcyzem - wszystko wie najlepiej i jest specjalistą od wszystkiego.
Zniszczył maszynę parową Braciszka, o mały włos nie spowodował pożaru i udawał że nic się nie stało.
Ogromnie irytująca i denerwująca postać. Tylko raz wzbudził moją sympatię - gdy wystrychnął na dudka złodziei.

Co mi się w książce podobało? Braciszek. Jego rozmowy z tata i mamą. Wiele dzieci w pewnym etapie życia chce poślubić mamę/tatę. I mały Svante chce poślubić mamę. Ponad to marzy o piesku. Chciałby go dostać na ósme urodziny. Ma dwójkę przyjaciół Gunillę i Kristera. Czasem się z nimi kłóci i bije się z Kristerem.

Oj, nie chciałabym mieć Karlssona na dachu swojego mieszkania.

Zrobi wszystko, by zdobyć trochę cukierków i ma pretensje do Braciszka, że...

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa