Zabić Sarai

Tłumaczenie: Alicja Laskowska
Cykl: W towarzystwie zabójców (tom 1)
Wydawnictwo: NieZwykłe
Killing Sarai
historyk

Sarai miała zaledwie czternaście lat, kiedy matka uciekła z nią do Meksyku, gdzie zamieszkały ze znanym baronem narkotykowym. Z biegiem lat dziewczyna zapomniała, co to znaczy wieść normalne życie, ale nigdy nie porzuciła nadziei, że pewnego dnia ucieknie z miejsca, w którym była przetrzymywana przez ostatnie dziewięć lat. Victor jest bezlitosnym płatnym mordercą, który – podobnie jak Sarai –...

Victor jest bezlitosnym płatnym mordercą, który – podobnie jak Sarai – znał tylko życie przepełnione śmiercią i przemocą. Kiedy zjawia się w domu brutalnego Javiera, żeby poznać szczegóły zlecenia i odebrać zapłatę, Sarai dostrzega w nim jedyną szansę na odzyskanie wolności. Jednak sprawy przybierają niespodziewany obrót i zamiast dotrzeć bezpiecznie do Tucson, Sarai trafia w ręce kolejnego niebezpiecznego mężczyzny.
Mimowolnie zaplątany w ucieczkę, Victor opiera się swojej prymitywnej naturze i postanawia pomóc Sarai. Z czasem rodzi się między nimi wyjątkowa więź, która sprawia, że Victor jest w stanie zrobić wszystko, żeby utrzymać Sarai przy życiu. Jest gotowy postawić na szali nawet relacje z własnym bratem i współpracownikiem, Niklasem, który podobnie jak wszyscy inni pragnie jej śmierci.
Zaufanie, jakie rodzi się pomiędzy nietypową dwójką, coraz bardziej zbliża ich do siebie i tylko podsyca żarzące się uczucie. Jednak bezwzględna natura Victora i jego profesja mogą się okazać niewystarczające, by uratować Sarai. Ostatecznie władza, jaką dziewczyna posiadła nad Victorem, może być tym, co ją zabije.
A oto ich historia.

źródło opisu: Wydawnictwo

źródło okładki: Wydawncitwo

Marika | 2019-09-09
Przeczytana: wrzesień 2019

Wciągająca historia. Dosyć lekka, ale za razem interesująca. Opisywanie wydarzeń z perspektywy dwóch bohaterów zawsze do mnie przemawiała, bardzo przyjemnie się czytało. Zdążyłam delikatnie zrzyć się z Sarai, dlatego całkiem możliwe, że sięgne po drugi tom 🐿️

motheroftworeads | 2019-07-26

„Pierwsze zabójstwo jest zawsze najtrudniejsze i pozostaje wyryte w pamięci. Jest też jednym z tych doświadczeń, które zmniejszają szanse na normalne życie o pięćdziesiąt procent.”

Sarai w wieku 14 lat wraz z matką wyjechały do Meksyku, gdzie po niedługim czasie matka zostawiła ją w rękach barona narkotykowego. Przez dziewięć lat była tam przetrzymywana i zapomniała już jak to jest wieść normalne życie. Kiedy nadarza się okazja do ucieczki, dziewczyna nie waha się ani chwili. Nie przewiduje jednak tego, że ukrywając się w samochodzie Victora, bezwzględnego płatnego zabójcy, wkrótce nawiąże z nim wyjątkową więź. Tylko czy pragnący jej pomóc Victor będzie w stanie ochronić ją przed śmiercią, której pragną inni?

Do sięgnięcia po tę serię zbierałam się już kilka miesięcy. Szczerze mówiąc nie wiem nawet dlaczego się tak wzbraniałam, bo gdy tylko zaczęłam czytać „Zabić Sarai” nie mogłam się od niej oderwać. Mam tu pomieszanie trochę kryminału, thrillera, gdzieniegdzie pojawia się także...

w_moich_kręgach | 2019-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2019

"Zabić Sarai" to pierwszy tom serii "W towarzystwie zabójców". Głównymi bohaterami są Sarai – dziewczyna, która ostatnie kilka lat spędziła uwięziona przez Javiera - meksykańskiego barona narkotykowego oraz Victor – płatny, bezlitosny zabójca. Ich drogi przecinają się, gdy Sarai ucieka z rąk swojego oprawcy i ukrywa się w samochodzie Victora. Jej jedynym celem jest ucieczka z Meksyku do Stanów. Victor wbrew swoim zasadom godzi się pomóc dziewczynie, choć tym samym przysparza sobie wielu problemów. Od teraz oboje muszą się ukrywać, ponieważ Sarai jest poszukiwana przez Javiera, który wydał na nią wyrok śmierci. W czasie ucieczki i ukrywania się, pomiędzy Sarai a Victorem rodzi się nietypowa więź.

Sarai jest zagubioną dziewczyną, która już dawno zapomniała, jak wygląda normalne życie. Będąc uwięzioną przez Javiera, widziała wiele zła, które nieustannie jej towarzyszyło. Jednak zawsze miała nadzieję, że w końcu uda jej się uciec. Kiedy nadarza się ku temu okazja, nie waha się zbyt...

Kasia Kit_katbooks | 2019-06-27

Życie w zamknięciu,  to żadne  życie. W świecie w który wkroczyła jako nastolatka, przemoc, zabójstwa i gwałty były na porządku dziennym. Czy żyjąc w takim świecie jest szansa na powrót do normalności?
Czy życie może jeszcze czymś zaskoczyć?
Sari główna bohaterka serii W towarzystwie zabójców, pierwszej części "Zabić Sari"
To młoda dziewczyna,  która straciła młodość, musiała stać się dorosła,  stanowczo za wieszczenie. Bagaż wspomnień jaki niosła,  raz napędzał ja do zmian a chwilami spowalniał,  nie można zaprzeczyć,  że dziewczyna miała problemy emocjonalne,  po tym wszystkim co widziała i musiała przeżyć na własnej skórze.
Jedna jej szansa na ucieczkę z więzienia w jakim się znalazła był on,  niebezpieczny, niedostępny płatny zabójca!
Victor bo o nim mowa,  miał tylko jeden cel zabijać i był w tym naprawdę dobry.
Jedna zlecenie ,  które ich połączyło i zmieniło.
Czytając tą książkę,  byłam cały czas ciekawa i co dalej,  akcja dzieje się dość szybko,  w ich świecie nie można...

tygrysek321 | 2019-06-25

Ja zagłebiając się w ten świat pełen napiecia i niebezpieczeństw.Poznajemy ten świat w którym żyła bohaterka miałam pewne obawy czy napewno przezyje i czy z tego wyjdzie.Ale pojawił się on i wszystko się zmieniło.Czytajac te historie byłam wrecz przerazona i miałam wiele pytań które musiałam rozwikłać.Nasza bohaterka robiła wszystko aby wyjsc z tego cało i nigdy się nie poddawać.Było w niej tyle siły i wytrwałosci ze byłam sama tym zaskoczona czy napewno ja bym sobie z tym wszystkim poradziła.Podziwiałam ja za to ze chciała chronić swoje najbliższe osoby które kochała.Chciała znaleść w sobie siłe walki i wytrwałosći aby się nie poddawać.I być kimś innym niż jest.Dokonywała trudnych wyborów które miały na celu uchronienie jej w najmniej oczekiwanych momentach.Bardzo polecam osobom którzy mogą uwierzyc w swoj drugi cel który mają do zdobycia.Nigdy nie miejcie watpliwosci aby się poddawać w namniej oczekiwanym dla siebie czasie.

Kalew | 2019-06-05

Oj mocna. Świetnie i szybko się czyta.

Notka | 2019-05-13

kiedys

Komig | 2019-05-09
Przeczytana: 06 maja 2019

adrianna | 2019-04-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 23 kwietnia 2019

Całkiem przyjemna powieść z wątkiem romantycznym w tle, przy której można się zrelaksować i oderwać od codziennych obowiązków.

Mim | 2019-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2019

Bardzo dobra,trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Już ściągnęłam drugą część.