Zabić Sarai

Tłumaczenie: Alicja Laskowska
Cykl: W towarzystwie zabójców (tom 1)
Wydawnictwo: NieZwykłe
Killing Sarai
historyk

Sarai miała zaledwie czternaście lat, kiedy matka uciekła z nią do Meksyku, gdzie zamieszkały ze znanym baronem narkotykowym. Z biegiem lat dziewczyna zapomniała, co to znaczy wieść normalne życie, ale nigdy nie porzuciła nadziei, że pewnego dnia ucieknie z miejsca, w którym była przetrzymywana przez ostatnie dziewięć lat. Victor jest bezlitosnym płatnym mordercą, który – podobnie jak Sarai –...

Victor jest bezlitosnym płatnym mordercą, który – podobnie jak Sarai – znał tylko życie przepełnione śmiercią i przemocą. Kiedy zjawia się w domu brutalnego Javiera, żeby poznać szczegóły zlecenia i odebrać zapłatę, Sarai dostrzega w nim jedyną szansę na odzyskanie wolności. Jednak sprawy przybierają niespodziewany obrót i zamiast dotrzeć bezpiecznie do Tucson, Sarai trafia w ręce kolejnego niebezpiecznego mężczyzny.
Mimowolnie zaplątany w ucieczkę, Victor opiera się swojej prymitywnej naturze i postanawia pomóc Sarai. Z czasem rodzi się między nimi wyjątkowa więź, która sprawia, że Victor jest w stanie zrobić wszystko, żeby utrzymać Sarai przy życiu. Jest gotowy postawić na szali nawet relacje z własnym bratem i współpracownikiem, Niklasem, który podobnie jak wszyscy inni pragnie jej śmierci.
Zaufanie, jakie rodzi się pomiędzy nietypową dwójką, coraz bardziej zbliża ich do siebie i tylko podsyca żarzące się uczucie. Jednak bezwzględna natura Victora i jego profesja mogą się okazać niewystarczające, by uratować Sarai. Ostatecznie władza, jaką dziewczyna posiadła nad Victorem, może być tym, co ją zabije.
A oto ich historia.

źródło opisu: Wydawnictwo

źródło okładki: Wydawncitwo

Tematyka tej powieści i pomysł na jej fabułę od początku wydawały mi się idealnie trafione dla mnie i moich czasem pokręconych upodobań... Płatni mordercy, handel kobietami, zauroczenie, które nie powinno mieć miejsca - coś wspaniałego, prawda?;). I rzeczywiście do samej historii nie mogę się przyczepić - było oryginalnie i interesująco od początku do końca. Czemu więc ta powieść nie zauroczyła mnie i nie uwiodła tak, jak tego oczekiwałam?

Otóż wyraźnie czegoś mi w niej zabrakło, coś poszło nie tak. Czytałam z zainteresowaniem, ale bez żadnych głębszych emocji. Nie potrafiłam współczuć Sarai i przejąć się jej ciężkim losem. Nie zakochałam się w Victorze, chociaż to mroczny typ idealnie w moim guście (tak, wiem, nie wszystko jest ze mną w porządku...). Powinna być burza emocji, łzy, napięcie, oraz wyczuwalna chemia między bohaterami. Niestety dla mnie nie było tu tego wszystkiego w ogóle... Wyczekiwany przeze mnie mrok był za mało mroczny, dramatyzm - za mało dramatyczny.

To dobra...

JEŚLI SZUKACIE SPOSOBU NA NIEPRZESPANĄ NOC, POWININIŚCIE PRZECZYTAĆ TĘ KSIĄŻKĘ!

Zapewne wielu z Was zna Panią Redmerski nie od dziś. Głownie za sprawą cyklu, „Na krawędzi nigdy”, który na rynku polskim ukazał się parę lat temu i został nad wyraz ciepło przyjęty. Mnie osobiście seria ta nie przypadła do gustu. Może dlatego, iż nie przepadam za ciepłymi historyjkami, w których wszystko jest takie doskonałe, że aż nudne. To doświadczenie było powodem do tego, że nie pałałam chęcią do zapoznania się z kolejnymi utworami autorki.

Wszystko zmieniło się, za sprawą Wydawnictwa NieZwykłego, które najprawdopodobniej przejdzie do historii, jako wydawca najbardziej oczekiwanych książek w Polsce. Pojawiła się możliwość recenzji przedpremierowej „Zabić Sarai” i postanowiłam dać autorce ostatnią szansę. I wiecie co? Opłacało się.

Nie oczekiwałam zbyt wiele i być może dlatego książka ta, tak mnie zaskoczyła. Totalnie nieprzewidywalna, niepowtarzalna i niesamowita. Nie mogłam się oderwać od...

19Kinga_70 | 2018-05-13
Przeczytana: 13 maja 2018

Po książkę sięgnęłam,ponieważ czytałam już inną dylogię autorki,która była przyjemnym oderwaniem się od rzeczywistości.Zabić Sarai to niezwykle przejmująca historia,momentami okrutna,w realiach narkotykowego Meksyku i płatnych zabójców.Autorka z łatwością przypatruje się psychice bohaterów, tworzy wielowymiarową powieść.Wątek miłosny jest lekki i nienachalny,dobrze dopełnia całą powieść. Nie mogę się doczekać następnego tomu..Autorka postawiła sobie wysoko poprzeczkę.Zakończenie wzbudziło moją ciekawość i myślę,że Redmerski może stworzyć coś jeszcze lepszego w następnych tomach.Jeśli lubicie niecodzienną mieszankę thrilleru,literatury obyczajowej,obrazu danej grupy społeczeństwa i prób wyjścia z sytuacji,z dobrze zrobionymi dialogami oraz prawdziwymi bohaterami - POLECAM ❤

mclena | 2016-04-08
Przeczytana: 12 sierpnia 2015

"Despite my growing fear, I still want to be right where I am, trapped in the merciless arms of a killer."

Książki z działu "dark fiction" to zdecydowanie mój gust. Juz dawno nie zatraciłam się tak w czytaniu, każdy rozdział przynosił ze sobą ekscytację, akcja posuwała się równo przez cały czas, postacie są wyraziste i jedyne w swoim rodzaju.
Sarai została sprzedana przez własną matkę jednemu z meksykańskich dilerów, gdzie przebywa od 9 lat. Przez ten czas nauczyła się co robić by przetrwać każdy nastepny dzień - choć w jej przypadku nie było to aż takie trudne jak w pozycji innych dziewczyn przetrzymywanych przez niego. Poprzez wieloletnią obserwację czekała na moment w którym będzie mogła uciec i wtedy oto pojawia się jej szansa - amerykanin, płatny zabójca, którego jej "własciciel" zatrudnił i przyjechał przedyskutować szczegóły. Udaje jej sie dostać do samochodu mordercy, jednak nie przewidziała, że rodak może wcale nie chcieć jej pomóc i kiedy w końcu znajduje się za...

Kasiek | 2018-04-23
Przeczytana: 15 kwietnia 2018

Książka, której nie można zaliczyć do tych "jednej z wielu". Ma swój charakter, a to za sprawą dobrego pomysłu na fabułę. Trzeba przyznać, że wyróżnia się spośród innych i nie sposób jej zapomnieć. Autorka świetnie przeplotła wątek sensacyjny z romantycznym. Akcja jest wartka. Co rusz zmienia się bieg wydarzeń. Nie brakuje brutalności i krwawych scen, ale mamy też chwile o łagodniejszym zabarwieniu. Emocje stale się zmieniają. Kwintesencję natomiast stanowią bohaterowie. Trudno zaliczyć ich do tych czysto pozytywnych, ale też nie sposób ich potępiać. Zanim ocenimy ich zachowanie musimy zrozumieć motywy, które nimi kierują. Intrygujące zakończenie sprawia, że nie mogę doczekać się kontynuacji.

Ewelina229 | 2018-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2018

Czy płatny morderca posiada w sobie jakąś empatię? czy dziewczyna, która ucieka od barona narkotykowego, który Ją więził przez wiele lat może liczyć na faceta, który zabija każdy "cel" bez mrugnięcia okiem?

Sarai ucieka od Javiera, a jedyną szansę pomocy widzi w płatnym mordercy, który pewnego dnia zjawia się w domu gdzie dziewczyna jest przetrzymywana, by poznać szczegóły kolejnego zlecenia...
Od tej chwili ten, który zabijał bez skrupułów staje się celem ludzi, którzy ruszają by dopaść nie tylko dziewczynę, ale i Jego...

Wspaniale wykreowani bohaterowie, akcja pędząca do przodu tak, że kartki same się przewracają i zanim się spostrzeżemy dobijamy do końca tej niezwykłej historii.
Tyle chciałoby się napisać, ale nie sposób tego zrobić nie odbierając następnym czytelnikom przyjemności, dlatego pozostaje mi ją Wam tylko polecić...
Poznajcie zatem Sarai i Victora, któremu jako czarnemu charakterowi trudno się oprzeć....
Przyjemnej lektury...

deana | 2018-05-18
Przeczytana: 18 maja 2018

,,Zabić Sarai" to pierwszy tom siedmioczęściowej serii J.A.Redmerski. Akcja cyklu toczy się w środowisku zabójców na zlecenie. Już opis okładkowy sugeruje mroczną, brutalną i krwawą opowieść, przesyconą bezwzględnością. I w sumie taka jest to opowieść.

Już na pierwszych stronach trafiamy do świata mafii meksykańskiej. Świata gdzie ludzie, a szczególnie młode kobiety nie mają żadnych praw i są traktowane jest zabawki. Młodziutka Sarai, postanawia wyrwać się z niewoli. W tym celu wykorzystuje pierwszą nadarzającą się okazję. Jeszcze nie wiem, że z rąk mafiosa trafiła w ręce zabójcy. Jednak bezwzględny i surowy mężczyzna zaczyna przejawiać ludzkie uczucia. Los, który połączył Sarai i Victora zmusi ich do stawienia czoła śmierci oraz podjęcia wielu trudnych decyzji.

Powieść jest dosyć specyficznym połączeniem thrillera, powieści drogi, sensacji z elementami romansu i powieści psychologicznej. Mroczne, brutalne, bardzo krwawe tło łagodzą sylwetki bohaterów. Bo chociaż oboje udają...

księgozbiór | 2018-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2018

Dziś recenzja chyba jednej z najbardziej poszukiwanych i wyczekiwanych książek kwietnia. Twórczość J.A. Redmerski była mi zupełnie obca, zatem nie wiedziałam, na co do końca mogę liczyć.
Nasza główna bohaterka Sarai to niespełna dwudziestotrzylatka, która od dziewięciu lat żyje, jako niewolnica Javera - meksykańskiego barona narkotykowego. Pewnie zastanawiacie się jak tak młoda dziewczyna mogła znaleźć się w takiej sytuacji. Javer, oprócz tego, że zajmował się sprzedażą środków odurzających prowadził również działalność związaną z handlem kobietami. Matka Sarai była uzależniona od narkotyków i tak wraz z córką trafiła do posiadłości mafiosa. Od tej pory wszelkie marzenia dziewczyny dotyczyły odzyskania wolności. Pewnego dnia nadarza się ku temu okazja, gdyż w willi Javera zjawia się tajemniczy mężczyzna Victor, który okazuje się być płatnym mordercą. Dziewczyna widzi w nim jedyną szansę na to by wydostać się z klatki, w której się znalazła. Czy ucieczka z Victorem okaże się dla...

Pistacia_Vera | 2018-05-05
Przeczytana: 05 maja 2018

Płatny zabójca i jego problem. dziewczyna ze spaczonym poczuciem strachu i tajemniczy zakon. początek jak kadry z meksykańskiego filmu drogi lat 80-tych - upał,kurz,można zginąć. potem obrazki szpiegowskie, a w końcówce nawet skręt w stronę erotyku. mam problem z główną bohaterka i jej zachowaniem, zajrzę do kolejnej części żeby sprawdzić jak autorka poprowadzi dalsze losy bohaterów.

Książka nie przypadła mi do gustu. Pomimo tego, że jest krótka, męczyłam się z jej przeczytaniem. Zachowanie głównej bohaterki od początku mnie irytowało.
Większa cześć fabuły jest zawarta w opisie książki, pozostała część jakoś mnie nie porwała. Trochę żałuję straconego na nią czasu.