Point of Retreat

Cykl: Slammed (tom 2)
Wydawnictwo: YA!
Point of Retreat
Angie

Layken i Willa łączy więcej niż typowe młode pary. Mają za sobą podobne doświadczenia, podobne potrzeby. Oboje stracili rodziców i muszą poradzić sobie z wychowaniem młodszego rodzeństwa. Wygląda na to, że są dla siebie stworzeni. Ich związek rozpada się jednak, gdy na drodze Willa pojawia się jego dawna miłość Vaughn. Chłopak utrzymuje z nią kontakt, chociaż wie, że Layken może mu nie...

Wygląda na to, że są dla siebie stworzeni. Ich związek rozpada się jednak, gdy na drodze Willa pojawia się jego dawna miłość Vaughn. Chłopak utrzymuje z nią kontakt, chociaż wie, że Layken może mu nie wybaczyć kłamstw.

Czasami dwoje ludzi musi się rozstać, by zdać sobie sprawę z tego, jak bardzo siebie potrzebują. Czy Willowi uda się naprawić to, co zniszczył, zanim rozstaną się z Layken na zawsze i już nigdy więcej nie zobaczą?

źródło opisu: Grupa Wydawnicza Foksal

źródło okładki: Grupa Wydawnicza Foksal

Oficjalna recenzja
Tetiisheri książek: 1438

Granica miłości

„Hopeless” i „Pułapka uczuć” to dwa tytuły, które niewątpliwie zna każda wielbicielka nurtu New Adult. Dzięki wyjątkowym bohaterom oraz ich wzruszającym historiom Colleen Hoover z pewnością zyskała sobie niemałe grono fanów na całym świecie. Wyciskające łzy opowieści dotyczące młodych bohaterów autorka z niekłamaną łatwością przelewa na papier, a zarówno jej styl pisania, jak i wątki przedstawiane przez nią w powieściach przyciągają kolejnych miłośników książek. I ja do tego zacnego grona należę. Z wielkim zniecierpliwieniem oczekiwałam na dalsze losy Willa i Layken. „Pułapka uczuć” pochłonęła mnie bez reszty, a historia dwójki bohaterów mocno wzruszyła. „Nieprzekraczalna granica” spełniła moje oczekiwania i okazała się godną kontynuacją.

Layken i Will to bohaterowie, których los nie oszczędzał. Sporo przeszli jeszcze zanim zaczęli się spotykać, a i ich związek do łatwych nie należy. Okrutności losu ich połączyły, a relacje pomiędzy najważniejszymi postaciami „Pułapki uczuć” dość szybko zaczęły nabierać kolorów. Zakazana miłość nie jest łatwa. Tragedia rodzinna Layken jest dla dziewczyny wielkim ciosem. Kiedy już wszystko zaczyna się układać, w życiu Willa pojawia się jego dawna miłość. Nietrudno odgadnąć, że sprawy ponownie się komplikują. Jak potoczy się los nauczyciela i jego uczennicy? Czy uczucie, które zrodziło się pomiędzy nimi przezwycięży wszelkie trudności, a oni znajdą u swojego boku szczęście?

Colleen Hoover ma niebywały talent do pisania. Jej pióro jest lekkie,...

Colleen Hoover ma niebywały talent do pisania. Jej pióro jest lekkie, powieści autorki czyta się jednym tchem i świetnie się przy nich relaksuje. „Nieprzekraczalna granica” tylko potwierdza tę regułę. W „Pułapce uczuć” narratorem jest Layken, tutaj historia przedstawiona jest oczami Willa. To świetny pomysł, dzięki któremu autorka stworzyła pewne urozmaicenie. To również doskonały moment, by poznać świat i jego postrzeganie przez główną męską postać w powieści. I dodatkowo okazja, by wykreować portret bohatera wspierany samymi jego przemyśleniami i zawirowaniami, które mają miejsce w jego głowie.

To prawda, że fabuła „Pułapki uczuć” nie jest żadną nowością. Takich historii było już wiele na rynku na wydawniczym. Nikt jednak lepiej niż Colleen Hoover nie opisywał emocji bohaterów. Nikt nie używał słowa w sposób tak doskonały, jak autorka „Hopeless”. Jeśli planujecie lekturę „Nieprzekraczalnej granicy”, nie zapomnijcie o chusteczkach. To powieść rozdzierająca serce, podobnie jak jej poprzedniczka. Polecam gorąco!

Agnieszka Stolarczyk

Kasiek | 2015-03-06
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 06 marca 2015

Kontynuacja "Pułapki uczuć" wydaje mi się zbyt sielankowa i trochę naciągana. Spodziewałam się, że wzbudzi większe emocje, choć być może zbyt wysoko postawiłam jej poprzeczkę. Autorka wszystko zbytnio idealizuje: postawy bohaterów (zwłaszcza Willa), przebieg wszystkich wątków i konsekwencje zaistniałych sytuacji. Dużo uwagi poświęca codziennemu życiu całej czwórki. Problemy, które się pojawiają, wydają się błahe i szybko udaje się je rozwiązać, a sprawa owej "nieprzekraczalnej granicy" jest za bardzo "rozdmuchana". Przyjemna, lekka lektura, ale uważam, że pierwsza część była bardziej interesująca i wzbudzała więcej emocji.

Powiem wam w sekrecie, że w tej części nie będzie już tak wesoło. W dosłownym tłumaczeniu tytuł to "Punkt odwrotu", więc niezwykle ciekawe i chwytające za serce będą wydarzenia w tej części. Będzie to także sprawdzian związku Lake i Willa.

"Tylko spokojnie, Will. Rozegraj to dobrze."

A wszystko zaczyna się od niemiłej niespodzianki jaką jest była dziewczyna Willa – Vaughn – która nagle ma z nim zajęcia na uniwersytecie i ponownie próbuje go uwieść. Niestety, Lake spostrzega ich w niezręcznej sytuacji i wpada w szał. Słowa bolą i dają dużo do myślenia. Bo czy w końcu Will nie jest z nią, dlatego że jest mu jej żal? Postanawia odciąć się od kochanka, najlepszego przyjaciela i sąsiada w jednym, tylko czy to przysłuży się ich związku?
Wydarzenia, które wydarzą się później, zaważą o ich związku.

"- Tak, formalnie. Powiedziałem, że gwiazdki były ostatnią rzeczą, jaką nam podarowała, i tak było. Ale dała nam jeszcze jedną gwiazdkę, która nie znalazła się w wazie."

Powiem wam,...

Aleksandra | 2016-06-29
Przeczytana: 24 czerwca 2016

Recenzja znajduje się także na moim blogu zperspektywyczytelnika.blogspot.com

Dalsza część losów Willa i Layken dzieje się rok po ich pierwszym spotkaniu. Nie chcę pisać o tym, co wydarzyło się przez ostatni rok, bo kto czytał pierwszą część wie, a tym, którzy jeszcze tego nie zrobili nie chcę psuć przyjemności odkrywania ich historii. W każdym bądź razie, jak to w powieściach pani Hoover bywa i tym razem autorka rzuca nas na głęboką wodę i od pierwszych stron możemy spodziewać się, że stanie się coś, co zepsuje piękną miłość naszych bohaterów.

Jednak najpierw jest cisza przed burzą. Chociaż czy cisza to dobre określenie? Może powinnam wspomnieć, że wcale nie jest cicho - jest mnóstwo śmiechu i radości, zaś najwięcej humoru wnosi Kiersten. Ta młoda bohaterka zdecydowanie dodaje uroku tej powieści, jest postacią bardzo wyrazistą i sarkastyczną, a przy scenach z jej udziałem nie mogłam powstrzymać się od śmiechu!

Pierwsze kilkadziesiąt stron uśmiech gościł mi na twarzy, jednak nie...

Natalia-Lena | 2015-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2015

[http://room6277.blogspot.ie/2015/01/point-of-retreatnieprzekraczalna.html]

Jakże miło było wrócić do nietypowej rodziny Cohenów i Cooperów! Sama nie zdawałam sobie sprawy z tego, że tak się za nimi stęskniłam. ,,Nieprzekraczalna granica” czyli kontynuacja niesamowitego ,,Slammed”, zwanego także ,,Pułapką uczuć” przyniosła wiele zaskakujących zmian w losach Layken, Willa, Eddie, Gavina, Kela i Cauldera. Pojawiły się nowe przyjaźnie, dawne romanse i… widmo niepewnej, kruchej przyszłości. Życie zdecydowało się podjąć wiele ważnych decyzji w imieniu bohaterów, powroty zaczęły mieszać się z rozstaniami. Jaki będzie tego finał?

,,Nieprzekraczalna granica” jest świetna, ale niestety nie idealna. Próbuje znaleźć złoty środek pomiędzy odpowiedzialnością, która za wcześnie spadła na barki bohaterów, a emocjami, które po brzeg wypełniają związek. To sprawia, że niektóre z sytuacji wydają się być ,,przedramatyzowane” i sztucznie nadmuchane – bo coś się musi dziać, a burza uczuć nie zawsze...

| 2015-03-09

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wiem, że różne są opinie, dosyć podzielone. Ja jestem na TAK! Wreszcie mogłam wrócić do wspaniałej pary z Pułapki uczuć- do Lake i Willa. Ich cierpienie, ból, straty wywołały u mnie karuzelę uczuć! Pierwsza część Slammed bardzo mnie ujęła...
Ale idziemy dalej, ich związek kwitnie, chłopcy rosną, rodzice nie żyją. Cóż, tak było, jest i będzie?! Owszem, dopóki nie pojawi się Vaughn, która "przez przypadek" wkroczy do ich życia... Kim jest ta dziewczyna o dziwnym imieniu? Była dziewczyna Willa... Taa... Dobra, jeszcze byłoby okej, gdyby Will powiedział Lake, że chodzi na zajęcia ze swoją ex, ale on powodowany troską o swoją ukochaną tego nie zrobił! Aż tu- BUM! TRACH! BACH! (i masa innych wyrazów dźwiękonaśladowczych)... Ale nie myślcie, że Will zdradził Lake! Matko! Za nic w świecie. Po prostu drobne kłótnie, a potem milczenie i próba odzyskania tej więzi, która ich łączyła...
I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie...

Nieprzekraczalna granica, jak dla mnie, jest trochę słabsza od...

Gosia | 2017-06-03
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 03 czerwca 2017

Gdy Layken umiera matka ta musi sama zająć się bratem. Will również sam wychowuje swojego brata po śmierci rodziców. Ich związek zaczyna się rozwijać, lecz na drodze Willa staje jego dawna miłość. Co z tego wyniknie? Z przyjemnością przeczytałam drugą część i zaraz biorę się za trzecią!

WampirkaJustynka | 2015-11-22
Przeczytana: 21 listopada 2015

Miałam to szczęście, że od razu po przeczytaniu pierwszej części mogłam zabrać się za kolejną. Trudno mi powiedzieć, która jest lepsza. Ta pierwsza była z punktu widzenia Layken, ta zaś z punktu widzenia Willa. Lubię, kiedy można poznać dogłębniej zarówno główną bohaterkę jak i głównego bohatera. Dlaczego tacy faceci jak Will istnieją tylko w książkach ???

Aniutka90 | 2015-03-29
Przeczytana: 28 marca 2015

Ta część zdecydowanie słabsza, jednak fajnie wrócić do naszych ulubionych bohaterów. Wątek z byłą Willa jak dla mnie lekko naciągany a sama kłótnia naszej pary wydawała mi się komiczna, nie sądzę by tak autorka chciała to przedstawić. Nie jestem do końca pewna czy kontynuacja była potrzebna.

Mystery | 2018-04-14
Przeczytana: 13 kwietnia 2018

Nie spodziewałam się aż tak pozytywnej książki :) Zaskoczyła mnie.
Połknęłam ją w zasadzie w kilka godzin.Chociaż początek był troszkę nudnawy, ale później było już coraz lepiej.
Czyta się szybko i przyjemnie. Zdecydowanie lepsza część niż pierwsza("Pułapka uczuć").
Bez rewelacji, ale całkiem w porządku.

Polecam :)

"W każdym związku są chwile, które określają moment, gdy dwoje ludzi zakochuje się w sobie."

corgi | 2016-12-18

Bardzo udana kontynuacja losów głównych bohaterów "Pułapki uczuć". Mimo że mogłoby się wydawać, że pokonali już wszystkie przeciwności, los ma dla nich kolejne problemy. Wciągająca lektura na zimowy wieczór, od której robi się cieplej na sercu.