Czyj to nocnik? Akademia Mądrego Dziecka. A to ciekawe!

Okładka książki Czyj to nocnik? Akademia Mądrego Dziecka. A to ciekawe! Zbigniew Dmitroca, Donata Montanari
Okładka książki Czyj to nocnik? Akademia Mądrego Dziecka. A to ciekawe!
Zbigniew DmitrocaDonata Montanari Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Akademia Mądrego Dziecka. A to ciekawe! interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
22 str. 22 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Akademia Mądrego Dziecka. A to ciekawe!
Egmont Polska
2018-01-17
2018-01-17
22 min.

Okładka książki Ja i moja mama. Akademia Mądrego Dziecka. A to ciekawe! Zbigniew Dmitroca, Donata Montanari
Ja i moja mama... Zbigniew Dmitroca, ...
Okładka książki Czy to jest moje? Akademia Mądrego Dziecka. A to ciekawe! Zbigniew Dmitroca, Laura Rigo
Czy to jest mo... Zbigniew Dmitroca, ...

Ja i syn polubiliśmy tę książkę. Jest bardzo ładnie zilustrowana, wierszyki są trochę dłuższe niż inne książki z tej serii, które do tej pory mieliśmy okazję przeczytać. Wiersze są całkiem nieźle napisane. Książka trafiła do nas akurat w okresie buntu przeciwko korzystaniu z nocnika i trochę pomogła ponownie zachęcić młodego do oswojenia się z nocnikiem ponownie. Nie ma tu toaletowych technikaliów, więc gdy ktoś zaczyna przygodę z nocnikiem, książka ta może się nie przydać. Ze względu na wierszowany charakter tekstu autor bardzo eufemistycznie określa wypróżnianie się do nocnika.

Mała książeczka, z twardymi karteczkami. Jej ciekawym elementem, już na pierwszy rzut oka przyciągającym uwagę, są okienka, które znajdują się na każdej stronie książeczki. Graficznie jest bardzo ładna, kolorowa i przyjemna w odbiorze.
Tekst jest wierszowany. Na każdej stronie na nocnik natykają się poszczególne zwierzątka, które wręcz opiewają jego wspaniałość i wyższości nad pieluszką :) . Finalnie z nocnika korzysta dziewczynka, a cała historia kończy się jeszcze jedną zachętą do korzystania z tego urządzenia, skierowana już w prost do czytelnika.
Książeczka ładna i przyjemna w odbiorze, zarówno jeśli chodzi o tekst jak i stronę graficzną. Stanowi też motywacyjną pomoc dla malców, które mierzą się z wyzwaniem nauki załatwiania na nocniczku.

Małe zuchy nie siusiają do pieluchy ;)

Oto i historia o nocniku ;) I o tym, dlaczego warto go używać ;) W dodatku historia spisana wierszem ;) ... Cel? Jasny i prosty - przekonać Naszą Małą Pociechę do nocnika właśnie ;)

Na kolejnych stronach zwierzątka i wiersze zachęcają dziecko do korzystania z nocnika. Hitowym wyjściem są dziury w "nocniku" na każdej stronie, zmniejszające się sukcesywnie aż do ostatniej kartki ;) (pewnym nieporozumieniem jest dobranie większej dziury dla kota niż dla słonia ;) , ale można to autorowi wybaczyć ;) ) - nic nie daje dziecku takiej radochy, jak włożenie palca "do książki" (dosłownie i w przenośni).

Książeczka praktyczna, zabawna, kolorowa i wesoła. Czy pomoże osiągnąć "nocnikowy sukces"? Być może ;) ... Nie dowiecie się jeśli nie spróbujecie.

Polecam!

Dziękuje Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim blogu:

Małe zuchy nie siusiają do pieluchy ;)

1970

Nadszedł czas na kolejne spotkanie z książką z serii Akademia Mądrego Dziecka. Po raz pierwszy czytaliśmy z Jasiem "Kto się tu ukrył?" - książeczkę, która przyniosła nam dużo radości, zatem wiedziałam, że tym razem będzie podobnie.

Misio, Hipcia, Świnka, Żyrafa Ziuta, Pani Zebra, Kotka, pan Krokodyl, Lisek, Słonica Rita i pani Królikowa namawiają najmłodszych czytelników do korzystania z nocnika, bo "małe zuchy nie siusiają do pieluchy". Jak wiadomo, dzieci najszybciej uczą się poprzez naśladownictwo, dlatego ta książeczka może okazać się bardzo pomocna w odpieluchowaniu.

Wierszyki bardzo szybko wpadają w ucho. Są niezwykle dźwięczne oraz melodyjne, dzięki czemu nie sprawiają trudności w zapamiętaniu ich. Na pewno to idealna lektura dla dzieci potrafiących samodzielnie czytać. Jednak zapewniam, że maluchy również będą miały sporo frajdy z poznawania owych historyjek.

Dodatkowym atutem tej serii jest także wydanie książek - twarda oprawa, kartonowe strony oraz zaokrąglone rogi, dzięki którym malec nie ukłuje się w oko ani inne części ciała. Ilustracje są dość oryginalne w swej prostocie, a bogata kolorystyka przykuje uwagę niejednego osobnika w każdym wieku. W przypadku mojego syna furorę robią dziurki znajdujące się na każdej stronie - nic nie daje tyle radości, co wkładanie palców w książkę. Nie dość, że łatwiej jest wtedy przewrócić stronę, to jeszcze można pogrzebać w nocniku bądź oku każdego zwierzątka...

Misio, Hipcia, Świnka, Żyrafa Ziuta, Pani Zebra, Kotka, pan...

• Z synkiem
  • Biblioteczka dziecięca
  • Dziecko
  • 1,5 roku
  • Przeczytane w 2018

Dodaj cytat z książki Czyj to nocnik? Akademia Mądrego Dziecka. A to ciekawe!