Co mi powiedział tata

Tłumaczenie: Paweł Łapiński
Wydawnictwo: Entliczek
L_Settembrini

Pogodnie i filozoficznie o życiu. W trzeciej części bestsellerowej serii o uczuciach Archibald powraca z ważnymi pytaniami skierowanymi do taty Podczas spaceru z tatą Archibald przygląda się ptakom na niebie. „Te jaskółki przylatują z drugiego końca świata” – tłumaczy mu tata. „Czy ja też będę mógł wybrać się tak daleko, kiedy dorosnę?” – pyta Archibald. „Oczywiście” – odpowiada tata – „a...

Podczas spaceru z tatą Archibald przygląda się ptakom na niebie. „Te jaskółki przylatują z drugiego końca świata” – tłumaczy mu tata. „Czy ja też będę mógł wybrać się tak daleko, kiedy dorosnę?” – pyta Archibald. „Oczywiście” – odpowiada tata – „a nawet jeszcze dalej.”

Kolejne pytania Archibalda odkrywają lęki dziecka związane z wielką podróżą, jaką jest życie. W odpowiedzi tata uspokaja, dodaje odwagi, a przede wszystkim zapewnia syna, że zawsze może liczyć na jego wsparcie i bezwarunkową miłość.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Penelopa | 2018-10-15
Na półkach: 2018, Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: 12 października 2018

Ta niepozorna książeczka to wyjątkowa publikacja...W prosty sposób przekazuje dzieciom wskazówki na całe życie. Dotyczą wiary we własne siły, nie poddawanie się przeciwnościom losu i siłę pozytywnego myślenia. Polecam!

charlie | 2018-09-20
Przeczytana: 19 września 2018

Autorka wykorzystuje ten sam motyw z zastosowaniem przeciwieństw, co w poprzednich książkach: "Miłość" i "Moja młodsza siostra" i znów robi to perfekcyjnie. Charakterystyczna, skromna warstwa tekstowa i oszczędne ilustracje doskonale ze sobą korespondują, sprawiając, że jedno bez drugiego nie istnieje i nie ma co czytać książki, gdy dzieci nie przyglądają się ilustracjom.

Abdita | 2018-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2018