Woła mnie ciemność

Cykl: Daję Ci wieczność (tom 1)
Wydawnictwo: Initium
romans, erotyk, fantasty, +18
Bezimienna

Armagnac Jardineux, potomek plantatorskiej rodziny z Luizjany, udaje się w podróż do Europy, by zdobyć wykształcenie i posmakować rozrywek Starego Kontynentu. Tymczasem wojna secesyjna pustoszy Południe, pochłaniając rodzinny majątek i na zawsze oddzielając go od bliskich. Wkrótce zarówno jego krewni, jak i rodzinna fortuna pozostają tylko wspomnieniem. Pozostawiony sam sobie w Londynie,...

Pozostawiony sam sobie w Londynie, Armagnac topi smutki w alkoholu. Jedyne, co potrafi i czym może zarobić na życie, to z wirtuozerią grać na fortepianie. Właśnie dzięki tej umiejętności poznaje młodego skrzypka, Lothara Mintze, oraz jego mecenasa − lorda Huntingtona. Wyniesieni z rynsztoka wprost na salony, muzycy szybko zdobywają uznanie i zaczynają się pławić w uwielbieniu śmietanki towarzyskiej, uzależniając się od luksusów i cielesnych przyjemności.
Armagnac jednak niezbyt długo cieszy się nowym, pełnym przyjemności życiem – wkrótce odkrywa, że dawna tajemnica związała losy jego babki, Blanche Avoy, z lordem Huntingtonem. Lektura pamiętnika Blanche zasiewa w sercu pianisty ziarno niepokoju. Czy to możliwe, by jego babka wiele lat temu opisywała tego samego mężczyznę, który teraz bawi się jego losem? Czy młodemu muzykowi uda się uwolnić od Huntingtona, gdy pozna jego mroczne tajemnice?
Bohater nawet nie wyobraża sobie, jak wysoka jest cena sławy…
Woła mnie ciemność to przesycona emocjami i pełna erotycznego napięcia powieść drogi, zapis moralnego upadku i wędrówki ku zagładzie początkowo niewinnego bohatera, który porzuca wpojone mu za młodu ideały. Rozbrzmiewająca muzyką i przepojona gotycką atmosferą historia, nawiązująca do klasycznych powieści grozy − z bohaterami, w których można się zakochać już od pierwszych stron − gwarantuje mnóstwo zwrotów akcji i kunsztowną ucztę dla zmysłów!

Woła mnie ciemność jest pierwszym tomem cyklu Daję ci wieczność.
KSIĄŻKA ZAWIERA TREŚCI NIEODPOWIEDNIE DLA NIEPEŁNOLETNICH ORAZ TAKIE, KTÓRE MOGĄ URAZIĆ DOROSŁYCH

źródło opisu: http://agatasuchocka.blogspot.com

źródło okładki: http://agatasuchocka.blogspot.com

Pistacia_Vera | 2018-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2018

Klimatem ta książka przypomina "Kroniki wampirów" Anne Rice. bohaterowie są młodzi, piękni, tajemniczy. to historia o walce ze samym sobą, swoimi pragnieniami, odkrywaniu swojej drogi do szczęścia ale przede wszystkim to historia o miłości i nie chodzi o miłość cielesną choć ta też dość obficie w książce występuje i jest bardzo dobrze opisana. autorka nie boi się męskiej erotyki, płynnie operuje słowem a opowiedziana ustami bohatera historia wciąga.
"Nasz zwiazek nie ma jednak nic wspólnego z połączeniem ciał, jesteśmy spętani ze sobą duszami, a to małżeństwo o wiele trwalsze i trudniejsze do zerwania niż cielesny romans."

magia_stron | 2018-05-23
Przeczytana: 07 lutego 2018

Mocna, kontrowersyjna, lubieżna! Na kartach powieści rozbrzmiewa muzyka i splendor.
Nie bez kozery na książce jest ostrzeżenie : ' Książka zawiera treści nieodpowiednie dla niepełnoletnich oraz takie, które mogą urazić dorosłych '. Mnie nic nie uraziło, jedynie wprawiło w osłupienie, dostałam rumieńców i czułam się trochę jak nastolatka czytająca Cosmopolitan po kątach.
Gdyby powstała ekranizacja tejże książki ustawiam się pierwsza w kolejce!
Za pierwszym podejściem przeczytałam dobre 3\4 i ciężko mi było ją odstawić tak mnie zahipnotyzowała. Jestem pod wrażeniem pomysłu na książkę i tego w jaki sposób autorka poradziła sobie z fabułą. Jej pióro jest wyraźne, dosadne a przy tym nieskomplikowane - bardzo przypadło mi do gustu. Idealnie pasuje styl pisania autorki do fabuły osadzonej w XlX wiecznym Londynie.
Jeśli chcesz wkroczyć w mroczny świat, przepełniony erotycznym napięciem w otoczeniu kunsztownego klimatu grozy to ta powieść jest dla Ciebie! Bohaterzy i ich przygody...

Matylda Saresta | 2018-01-04

Ocena głównie za klimat, który aż wycieka z każdej strony;) świetny początek wciąga od pierwszych stron.
Trochę tu Kronik wampirów Rice i bardzo dobrze;) Dużo muzyki (i tu też wyczułam Rice Krzyk w niebiosach).
Minusy?
Dużo seksu, mało wampirów, a przecież to opowieść o nich.
Ale są też uczucia i bardzo wyraziści bohaterowie:)

A. I okładka wg mnie zupełnie nieadekwatna do treści - kto na niej jest? Więc nie należy sugerować się samą wizją, bo treści są o wiele bardziej mroczne, niż ukazuje nam koronkowa czarno-biała tajemnicza... No właśnie - kto? :)

Polecam i czekam na dalsze części;)

Przy wyborze tej lektury bardzo się wahałam. Nie wiedziałam, czy mam na nią ochotę, czy może nie do końca. Ostatecznie zdecydowałam, że ostatnio tak dużo czytam - to jedenasta książka w styczniu - że lepiej mieć coś na zapas. Patrząc na okładkę i ostrzeżenie z tyłu uznałam, że to kolejny erotyk jakich pełno na rynku, a że ochotę mam na takie lekkie pozycje - wzięłam. Nigdy nie czytuję opisów, tak więc - po raz kolejny - wzięłam do ręki książkę, o której nie wiedziałam kompletnie nic.

Armagnac Jardineux od zawsze wiedział, jakie czeka go życie. Jako potomek plantatorskiej rodziny z Luizjany od dziecka uczył się tego, co powinien wiedzieć jako dziedzic. Jego babka naciskała, więc odebrał też staranne wykształcenie i wykazał ogromny talent do grania na fortepianie. Niestety - ogromne nieszczęście spadło na jego rodzinę wraz z nadejściem wojny secesyjnej. Kiedy on - zgodnie z wolą babki - wyjechał do Europy wojna pochłonęła cały ich majątek i wszystkich krewnych.

Mężczyzna...

AnnaSikorska | 2018-10-01

Miłość i wieczność – to dwie idee, które pociągają nie tylko twórców dzieł sztuki, ale i każdego człowieka pragnącego widzieć sens w ulotności obecnego życia i ponoszonych w nim trudach. Ich wielkie powodzenie leży u podstaw każdej religii. Nawet starożytni bogowie byli uwikłani w miłosne gierki, szukali kogoś z kim mogliby spędzić wieczność, z kim mogliby „przeżyć” swoją nieśmiertelność. W religii monoteistycznej miłość także jest obecna. Jest to relacja Boga z człowiekiem. Wyidealizowana, pozbawiona namiętności relacja doprowadziła do odarcia miłości z namiętności i pożądania, a została wzbogacona w motyw poświęcenia, cierpienia, ofiarę z krwi. Z połączeniem tych dwóch spojrzeń na wieczność i miłość mamy do czynienia w książce Agaty Suchockiej „Woła mnie ciemność. Daję ci wieczność – Akt I”, w której motywy religijne są bardzo wyraziste: począwszy od relacji człowiek – Bóg, platonicznej miłości, niemożności cielesnej realizacji pragnień, przez relację nadawania wiecznego życiawie...

Czytaczyk | 2018-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2018

Życie Armagnac’a Jardineux było z góry zaplanowane. Dorastał w zamożnej rodzinie na plantacji w Luizjanie ze świadomością, że przejmie rządy nad posiadłością po swoim ojcu. Wkrótce opuszcza rodzinne strony i udaje się w podróż do Europy, by zdobyć wykształcenie w renomowanej uczelni. Tymczasem w jego rodzinnych stronach rozpętała się wojna secesyjna, która pochłonęła rodzinną fortunę i wszystkich jego krewnych, gdy on bezpiecznie stacjonował w Londynie. Jego cały świat i wizja porządnej przyszłości legły w gruzach. Przygnębiony i nieszczęśliwy topi swoje smutki w alkoholu. Armagnacowi nie pozostało nic poza grą na fortepianie, obszerną wiedzą ekonomiczną i umiejętnością władania kilkoma językami.
Niebawem poznaje skrzypka Lothara, który wyciąga go z podrzędnego baru i przedstawia mu niezwykłe tajemniczego i mrocznego mecenasa Lorda Huntingtona. Przed Armagnacem otwierają się wrota do lepszego życia, pełnego przepychu i dobrobytu. Jednak jak powszechnie wiadomo, nic nigdy nie...

wasilka | 2018-01-30
Przeczytana: 28 stycznia 2018

Zanim zdecydowałam się na lekturę powieści Agaty Suchockiej "Woła mnie ciemność" zostałam ostrzeżona co do treści i możliwości jej odbioru. Książka została sklasyfikowana jako pozycja przeznaczona dla czytelników dorosłych z uwagi na to, że zawiera treści nieodpowiednie oraz mogące urazić także tych dojrzałych odbiorców literatury. Dlatego mój wybór był przemyślany, i choć obawiałam się kolejnego typowego erotyku, na który w zasadzie nie miałam ochoty, postanowiłam spróbować dać szansę powieści o...nocnych łowcach.
Okazało się, że moje obawy były bezpodstawne, ponieważ poza erotyką, i to podaną w różnorodnych konfiguracjach, powieść zaoferowała mi również sporą dawkę emocji, zaintrygowała fabułą oraz pozwoliła spędzić kilka przyjemnych wieczorów, oferując rozrywkę na dobrym poziomie.
Co należy podkreślić Agata Suchocka przedstawiając różnorodne ludzkie żądze (nie tylko dotyczące seksualności) postawiła na ukazanie ich ze smakiem. Nie epatuje wulgarnością czy bezmyślną przemocą,...

ZojaHawryło | 2017-12-27

Agata Agata Agata! Jak cię nie kochać, jak Ty taka rozpustnica jesteś?! Ciężko mi opisać tą książkę i nawet polecić, bo coś co się zobaczy i przeczyta, nie da się odzobaczyć. Ale tak....jest coś w tej książce, co z jednej strony mówi: "o nie co za świństwo i okropieństwo!", ale z drugiej strony dostaje się gęsiej skórki na samą myśl o tych emocjach. Autorka w świetny sposób wykreowała swoje postacie (miałam okazję poznać to już na jej opowiadaniach zawartych na stronce), nie można doczepić się do ani cech charakteru, ani rozwoju sytuacji. Autorka gdzieś po cichu trafia w czuły punkt chyba każdego czytelnika i w głębi duszy chciałoby się ją czytać i czytać i czytać.
Polecam czytelnikom o dużej tolerancji emocjonalnej i zmysłowej i każdemu wariatowi takiemu jak ja!

ZojaHawryło | 2018-01-05

Historia z XIX - wiecznego Londynu. Niesamowicie utalentowany chłopak Armagnac Jardineux i jego niesamowite zawirowania.

Zapraszam: http://zojahawrylo.blogspot.com/2018/01/7-agata-suchocka-woa-mnie-ciemnosc.html

apetyczneksiazki | 2018-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2018

Nie boicie się kontrowersyjnych tematów, nawet jak na osoby dorosłe? Lubicie powieści o wampirach i mroku? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to koniecznie w walentynki sięgnijcie po tą powieść! Jeśli macie ochotę przeczytać dłuższą recenzję to zapraszam http://apetyczneksiazki.blogspot.com/2018/01/przedpremierowo-woa-mnie-ciemnosc-daje.html
Autorka Was zszokuje, ale tak zaintryguje, że nie oderwiecie się od niej póki jej nie skończycie:)