Pieśń Odkupienia

Okładka książki Pieśń Odkupienia Lynn Austin
Okładka książki Pieśń Odkupienia
Lynn Austin Wydawnictwo: Szaron Cykl: Seria Kronik (tom 2) Seria: Seria Kronik literatura piękna
Seria Kronik (tom 2)
Seria Kronik
Song of redemption
Szaron
2017-09-01
2017-09-01
Krzysztof Jasiński
Literatura piękna powieść Biblia powieść chrześcijańska historie biblijne chrześcijańska powieść historyczna powieść historyczna beletrystyka chrześcijańska

"Polem walki zawsze jest nasza wola." - "PIEŚŃ ODKUPIENIA" Lynn Austin

🤩Sukces pierwszego tomu Serii Kronik odbił tak dużym echem, że powstanie kontynuacji było tylko kwestią czasu. Wciąż na rynku książki mało jest powieści o tematyce biblijnej i w ogóle chrześcijańskiej. W tym przypadku na szczęście mamy do dyspozycji aż 5 tomów.

Król Hiskiasz, młody chłopiec cudownie uratowany od spalenia żywcem, w drugim tomie jest już dorosłym mężczyzną, który staje przed wielkimi wyzwaniami związanymi z reformacją całego państwa. Nie wszyscy zgadzają się z jego odważnymi pomysłami. Nie wie komu może zaufać, kto go nie zdradzi i nie opuści.
Z drugiej strony autorka wprowadza na scenę kolejną nową postać Jeruszę, kobietę zbyt młodą, zbyt słabą, aby przetrwać cierpienie ze strony brutalnego, wrogiego wojska. Co dziewczyna będzie musiała poświęcić, aby przetrwać piekło i czy tak naprawdę kiedykolwiek je opuści?

❓Autorka nie rozwinęła w tym tomie dwóch wątków, które moim zdaniem spokojnie mogłyby być główną osią dwóch osobnych tomów tej serii. Jest to walka o władzę prowadzona przez jednego z mieszkańców pałacu oraz problem wiary żony Hiskiasza, która niekoniecznie musi być zgodna z tym w co wierzy król. Mam nadzieję, że autorka celowo nie poświęciła tym postaciom zbyt wiele czasu.

Pierwszy tom moim zdaniem jest zdecydowanie lepszy, choć możliwe, że była to zasługa po prostu zaskoczenia, które zgotowała czytelnikowi autorka. Mimo tego chcę kontynuować tę serię. Jestem ogromnie ciekawa czy autorka wykorzysta szansę i rozwinie ucięte w tym tomie wątki, no i kogo tym razem zabije...

📙440 stron
📙Wydawnictwo Szaron

⭐To również pierwsza książka, którą przeczytałam w formie ebooka na czytniku Empik GoBook 2.0, i jestem pozytywnie zaskoczona łatwością czytania w formie elektronicznej, choć jednak niezmiennie jestem #teamksiążkapapierowa

"Polem walki zawsze jest nasza wola." - "PIEŚŃ ODKUPIENIA" Lynn Austin

Król Hiskiasz, młody chłopiec cudownie...

Jeśli ufasz Jahwe całym sercem, powierzasz Mu swoje wybory, to na Twoich oczach dzieją się cuda w życiu osobistym i życiu całych narodów.
Doświadcza tego król Hiskiasz (biblijny Ezechiasz),naród Izraelski oraz kilka innych osób.

Czytanie tego tomu to prawdziwa przyjemność i nauka zaufania Panu.
Polecam lubiącym ciekawie przedstawione historie biblijne.

Czytanie tego tomu to prawdziwa przyjemność i nauka zaufania Panu.
Polecam lubiącym ciekawie przedstawione historie biblijne.

Niesamowicie wciągająca książka. Odzwierciedla dobrze wydarzenia ze Starego Testamentu

• Chrześcijańskie
  • 15. Literatura piękna