Świeca w ciemności

Lynn Austin Wydawnictwo: Szaron Cykl: Refiner's Fire (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Candle in the Darkness
Szaron
powieść historyczna powieść chrześcijańska beletrystyka chrześcijańska chrześcijańska powieść historyczna romans chrześcijański chrześcijański romans historyczny romans powieści chrześcijańskie
Candle in the Darkness
Refiner's Fire (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
2019-11-01

W dzieciństwie uwielbiałam oglądać "Przeminęło z wiatrem" i "Północ-Południe",zawsze poruszal mnie temat niewolnictwa.Ta powieść poruszyła mnie nie tylko pod tym względem,lecz przede wszystkim, dlatego że pokazuje jak jest pełnić wolę Bożą,pomimo wszystko i modlić się: Bądź wola Twoja,a nie moja...

Powieść historyczno-obyczajowa.
Niewolnictwo,które dla jednych było czymś powszednim i normalnym u drugich wywoływało oburzenie, wstręt i niezgodę na tak urządzony świat.
Główna bohaterka Caroline Fletcher należy do tej drugiej grupy ludzi i nie potrafi pogodzić się ze strasznym losem czarnoskórych niewolników swojego ojca i sposobu w jaki ich traktuje. W miarę dorastania...

Uwielbiam dobre powieści historyczne, zwłaszcza opowiadające o czasach niewolnictwa w USA. rzadko kiedy trafia się jednak tak wciągająca lektura jak powieść Lynn Austin.
Carolina Fletcher wychowywana w zamożnym domu w Richmond traktuje niewolnictwo jako ustanowione przez Boga i stąd moralnie słuszne. Jej ojciec w odróżnieniu do innych właścicieli jest hojny, traktuje...

Dyskusje

• 2020
  • Legimi
  • Romans
  • Lektury dorosłości
  • Biblioteka!
  • Do zdobycia :)
  • Czekam

Dodaj cytat z książki Świeca w ciemności