Esther
Ag2S

Imperium perskie rozciąga się daleko poza horyzont. Król perski ma opinię władcy potężnego, bogatego i niepokonanego, rządzi swym królestwem niczym bóg. Otrzymuje wszystko, czego pożąda. I każdą kobietę, której zapragnie. Tysiące kobiet z każdego zakątka jego kraju. Młoda Żydówka zostaje porwana ze swego domu przez królewskich żołnierzy. Każą jej iść pieszo w skwarze, przez rozpaloną ziemię,...

Młoda Żydówka zostaje porwana ze swego domu przez królewskich żołnierzy. Każą jej iść pieszo w skwarze, przez rozpaloną ziemię, do stolicy imperium. Tam trafia do pałacu – złotej klatki. Pośród wrogich jej nałożnic królewskich i eunuchów przez kilka miesięcy ma przygotowywać się do swej nocy z królem – pierwszej i ostatniej zarazem. Gdy owo nieuniknione spotkanie następuje, dziewczyna robi wszystko, co w jej mocy, by zauroczyć władcę i stać się jego królową.

Korona jednak ściąga na nią kolejne niebezpieczeństwa. Jeden z bezwzględnych zauszników króla podsuwa mu myśl o ludobójstwie. Tylko młoda królowa może zapobiec wymordowaniu Żydów. Musi odnaleźć w sobie siłę i złamać królewskie prawo. Musi zaryzykować własnym życiem, by ocalić swój lud.

To opowieść o odnajdywaniu w sobie ukrytych pokładów odwagi. O ryzykowaniu wszystkim, aby stanąć w obronie tego, co słuszne.

To opowieść o królowej Esterze.

źródło opisu: https://www.swietywojciech.pl/Zapowiedzi/Estera

źródło okładki: https://www.swietywojciech.pl/Zapowiedzi/Estera

jeke | 2017-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2017

Suza-stolica Persji, 480 r. przed Chr. Elitarne oddziały królewskich żołnierzy: Nieśmiertelni jeżdżą po prowincjach imperium i porywają dziewice, które mają służyć w królewskim haremie w Suzie. W jednej z wiosek w raz z innymi dziewczętami porywają czternastoletnią Esterę, której rodzice zostali zamordowani w czasie tłumienia buntu w Babilonie. Młodziutka Estera próbuje ucieczki i przekupstwa, gdyż nie chce spędzić całego życia w haremie. Jednak jest zbyt piękna, by żołnierze ją wypuścili. Ze związanymi rękoma, wraz z setką innych dziewic wędruje przez pustynną równinę do siedziby króla Kserksesa.

Rebecca Kanner bardzo dobrze pokazała przemiany zachodzące w postawie i życiu Estery. Ból po stracie rodziców, życie w domu kuzyna Żyda Mardocheusza, porwanie przez żołnierzy i trudną wędrówkę przez pustynię podczas, której umiera jej przyjaciółka. Roczne przygotowania w haremie poprzedzające spotkanie z Kserksesem. Walka z ulubienicą króla Halanną, która pozbywa się wszystkich dziewic...

AnnaSikorska | 2017-07-26

Księga Estery w „Biblii” to jedna z najbardziej inspirujących ksiąg pozwalających na tworzenie pięknych historii o miłości, poświęceniu i wierze. Biblijna Estera była Żydówką po śmierci rodziców wychowaną przez stryjecznego barta Mardocheusza sprawującego wysokie stanowisko na dworze króla Persji Achaszwerosza. Jej losy zaczynają się w chwili, gdy po rozgniewaniu ucztującego przez kilka dni króla przez jego małżonkę, piękną Waszti, władca wyrzeka się żony. Doradcy każą mu szukać jej następczyni. Z rozkazu króla do siedziby w Suzie sprowadzane są najpiękniejsze dziewice i poddawane dwunastomiesięcznym zabiegom upiększania. Wśród kandydatek znalazła się Estera, której stryjeczny brat znający nastroje na dworze zabronił przyznawania się do swojego pochodzenia.
Jeden z urzędników króla prowadził zaciekłą propagandę antyżydowską. Z tego powodu Mardocheusz popadł z nim w konflikt. Niechcący oddać Hamanowi pokłonu Żyd ściągnął na siebie gniew. Urzędnikowi udaje się zdobyć dekret dający...

dobrerecenzje | 2017-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2017

Według Biblii Estera była młodą Żydówką, która wychowywała się pod opieką swojego stryjecznego brata Mardocheusza.
Sprawował on wysokie stanowisko na dworze ówczesnego króla Persji.
I oto Estera mając zaledwie czternaście lat została porwana wraz z innymi dziewczętami przez królewskich żołnierzy, do haremu króla Kserksesa.
W tym momencie młoda dziewczyna podjęła w swojej głowie taki plan ”Nie wiem jeszcze, jak biec z zakrwawionymi stopami, ale się nauczę.
I pewnego dnia znajdę sposób, by zabić Dalfona i Parszę.A także człowieka, który ściągnął mnie z posłania i zgotował mi ten koszmar”.

Czy Esterze uda się zrealizować ten plan?
Czy będzie mieć na tyle siły, by się na to odważyć?
Czy korona królowej ściągnie na nią liczne niebezpieczeństwa?
Wszak powzięła myśl, by uratować swój lud przed wymordowaniem.
Czy jej się to uda?

Piękna opowieść o sile i odwadze przepięknej i młodej Estery.

Autorka oparła się na licznych fragmentach ze Starego Testamentu, w którym Bóg powierzył ludziom...

ZnajomaNieznajoma | 2017-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2017

Tę książkę przeczytałam jakby tak przeliczyć w jeden dzień. A skoro niestety nadszedł moment, że musiałam ją zamknąć, należałoby napisać o tym recenzję czy coś. W takim razie standardowo najpierw plusy:
1. Okładka- przyciągająca wzrok, idealnie skomponowana.
2. Opis- interesujący, zachęcający do przeczytania.
3. Tytuł- choć najzwyklejszy w świecie, to mimo wszystko opowiada nam, o czym będzie historia ( no w tym wypadku o kim).
4. Styl pisania, czcionka i jej rozmiar- ułatwiające czytanie, niepozwalające do jakiejkolwiek przerwy.
5. Bohaterowie- w końcu mieli i wady i zalety, dzięki czemu naprawdę można było się z nimi utożsamić, współczuć im, albo nienawidzić.
6. Zakończenie- zaskakujące, w żadnym razie nie spodziewałabym się takiego.
Jeśli zaś chodzi o wady, to jest tylko jedna: książka była zdecydowanie za krótka. Choć ma ponad 300 stron, to mimo to czuję pewien niedosyt. Mogłaby mieć ich i tysiąc a pewnie dalej nie byłabym usatysfakcjonowana. No ale mniejsza z tym.
Kończąc tą...

Ulsien | 2018-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2018

Po książce opowiadającej o jednej z najmądrzejszych i najodważniejszych postaci Starego Testamentu spodziewałam się czegoś więcej. Otrzymałam zmysłową i pełną niedopowiedzianego erotyzmu opowieść o Żydówce, której udało się być królową, a która podkochiwała się niczym podlotek w królewskim żołnierzu - słudze swoim i swego męża. Z drugiej strony król Kserkses, który w oczach Estery jawił się jedynie jako atrakcyjny fizycznie kochanek... Momentami czułam niesmak. Mimo to, cieszę się, że autorce udało się oddać ducha tamtych czasów, walkę konkubin o uwagę króla, "kobiecy" światek królewskiego haremu. Jednak mimo wszystko czuję niedosyt. W trakcie czytania miałam nieodpartą chęć poznać historię Ruti, jej motywację do usilnego zachęcania Estery, by starała się zostać królową, jej historię, jej opowieść. Najbliższa służka wyraźnie zaznaczyła się na tle głównej bohaterki, która niewiele osiągnęłaby bez jej pomocy.

fati119 | 2017-10-11

Swietna ksiazka , dobrze napisana. Prawde mowiac podczas czytania wogole nie mialam wrazenia ze jest to historia Biblijna. Watek milosny, intryga , madrosc i przebieglosc Estery daje calkiem inny obraz tej ksiazce. Polecam , szczegolnie tym gustujacym w romansach.

Oliwia | 2018-03-30
Przeczytana: 14 maja 2018