Ojciec Eliasz. Dzień gniewu

2016-01-01
2016-01-01
Tomasz Jegierski
Apokalipsa katolicyzm

Długo czekałem na tę książkę i jakoś mnie nie powaliła na kolana, ale miała dobre momenty, które uważam że zostały troszkę potraktowane "pomacoszemu".
Pamiętam w pierwszej części motyw z hrabią Samokrewem, który był genialnie napisany i super dopracowany. Tutaj pojawia się Karin, Petro i wszystko jest takie... rozmyte. Czegoś mi tu ewidentnie brakuje, ale jestem na świeżo i za bardzo nie wiem czego.
Dużym minusem są błędy w tłumaczeniu, literówki, niezachowywanie czasów i osób. To dosyć utrudnia odbiór tej powieści. Jednak warto przeczytać bo to kontynuacja, co prawda słabsza, ale jednak.

Podpisuję się obiema rękoma pod opinią, którą zamieściła BIETKA.
Refleksja - lektura doskonale wypełnia czas dojrzewania do wewnętrznej zgody na potencjalne męczeństwo wyznawców Chrystusa, a w szczególności katolików

Podpisuję się obiema rękoma pod opinią, którą zamieściła BIETKA.

Dobra, na miarę poprzedniej części, jednak widać, że sam autor w czasie przerwy między częściami przeszedł pewną drogę, zmienił myślenie. Radzę każdemu zacząć od 1 części "Ojciec Eliasz. Czas apokalipsy" - nie zawiedziesz się. Ciekawie się to czyta z perspektywy osoby wierzącej.

Reasumując: niedosyt i lekkie rozczarowanie. Mimo głębi treści i wspaniałych fragmentów . Poprzednia część znacznie bardziej mnie zafascynowała.

Książkę warto przeczytać bo
- poprzez wydarzenia i postacie namalowane przez autora pogłębi ci się rozumienie znaczenia symboliki użytej apokalipsie(np co znaczy że 666 to liczba człowiecza).
- zobaczysz co to pokora, posłuszeństwo, rozjaśni ci się rozumienie dlaczego potrzebna jest ostrożność w rozeznaniu tzw objawień prywatnych
- zmusisz się do zastanowienia - a gdzie ja stanę?na co się zdecyduję? dam się uwieść tym pięknym słowom o pokoju, ekologi, zrównoważonym rozwoju, powszechnej szczęśliwości?

Polecam!

Książkę warto przeczytać bo
- zmusisz się do zastanowienia - a gdzie ja...

Kontynuacja Czasu Apokalipsy. Nieco inny klimat, akcja już nie tak wartka, więcej mistycyzmu. Jednak dramaturgia niezwykła, rośnie oczekiwanie czytelnika na finał...Niezwykłe podobieństwo współczesnej rzeczywistości do tej przedstawionej w powieści.Lektura budzi z letargu, otwiera oczy na toczącą się duchową walkę...

Piękna książka, dojrzała, głęboka, chrześcijańska. Szkoda, że już się skończyła...

O.Eliasz.Dzień gniewu- kontynuacja O.Eliasza.Czasu Apokalipsy- thriller apokaliptyczny, opublikowany w wielu krajach świata,również w Polsce.
Pisarz ma sentyment do Polski i Polaków za sprawą JP2, O.Maksymiliana Kolbe i św.S.Faustyny. Wystosował nawet swoje słowo we wstępie do polskiego wydania: " Drodzy polscy Czytelnicy".
Książka jest skromnie, ale ładnie wydana, na okładce widnieje ikona, której twórcą jest sam Autor.
Protagonista, O.Eliasz, charyzmatyczny, wiekowy mnich z Góry Karmel, ma bogaty, barwny i dramatyczny życiorys z polskimi akcentami.
Papież powierza mu misję spotkania z grożnym prezydentem Unii Europejskiej, który pragnie przejąć władzę nad światem, a wobec swoich przeciwników jest bezwzględny. Niewielu jest mu jednak przeciwnych, a większość, nawet ludzie Kościoła, są oczarowani blichtrem niebezpiecznej postaci.
O.Eliasz, biskup uciekinier posądzony o zbrodnię, której nie popełnił, prowadzi swoją misję w ukryciu- osobowość kilku tożsamości.
Akcja toczy się w klimacie mistycznym nieśpiesznie, w Jerozolimie.
Nakreślona topografia tego niezwykłego miasta biblijnego pochodzenia, malownicze obrazki Izraela, to dodatkowa zaleta narracji.
Zanim dojdzie do konfrontacji z prezydentem, Eliasz w drodze do celu, nieoczekiwanie spotyka na swej drodze kilka zagubionych osób. Historie ich losów są zdawałoby się fatalne i do głębi przejmujące, ale jakże prawdziwe.
Co godne uwagi: Michael D.O'Brien naświetla kwestie fałszywych proroków wprowadzających zamęt w umysłach i sercach wiernych.

Powieść z duszą, dobrze się czyta, z zaciekawieniem, emocje są wyważone jak dla mnie, a dialogi "błyszczą" mądrością inteligencji.
Jest nośnikiem wartości religijnych, moralnych, a temat Antychrysta autentyczny, realny.
Ostatnio, powstało wiele książek na ten temat, także filmów, więc coś musi być na rzeczy! Książka pisarza jest kolejnym, ważnym głosem w tej
materii. Aktualnie, zjawiska światowe są wyrazem niekłamanego niebezpieczeństwa, które poważnie zagraża ludzkości. Wrażliwi na Boga i człowieka, muszą podjąć konkretne działania i zaufać Bożemu Miłosierdziu.

Książka jest skromnie, ale ładnie wydana, na...

Ukrzyżowana miłość to najsilniejsza moc na świecie. A jednak w czasach, gdy króluje kłamstwo, zbrodnia i cynizm - tylko apokalipsa może być źródłem siły i nadziei. Ojca Eliasza potyczek z demonami ciąg dalszy.

W końcu ukazał się ostatni tom Ojca Eliasza. Warto było czekać. Książka ma swoisty klimat. Bardzo szybko się ją czyta. Jest swego rodzaju duchowym przewodnikiem jak przeżyć apokalipsę.

• Przechowane dla Michala
  • Przeczytane w 2018