Ojciec Eliasz. Dzień gniewu

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Elijah in Jerusalem
Apokalipsa, katolicyzm
advena

Długo wyczekiwana kontynuacja wielkiego międzynarodowego bestsellera! Głównym wątkiem nowej powieści jest sekretna misja tajemniczego mnicha z Góry Karmel, wezwanego przez Papieża do zmierzenia się z potężnym politykiem, reprezentującym najmroczniejsze światowe potęgi materialne i duchowe. Akcja powieści coraz bardziej komplikuje się, a misja i życie o. Eliasza są w coraz większym niebezpieczeństwie. Wydaje się, że wszystko jest stracone i zaprzepaszczone... Czy Eliaszowi uda się odwrócić bieg dziejów? Czy Bóg zainterweniuje w niezwykły sposób, ratując człowieka przed ostateczną zagładą?

Przeczytałem wszystkie powieści Michaela O'Briena, ale tylko podczas lektury tej książki jasno dostrzegłem najbardziej znaczącą moc, która przepełnia jego dzieła: coś, a raczej Ktoś obecny w tej powieści obudził mnie, sprawił, że stałem się mądrzejszy i bardziej święty.

Peter Kreeft

źródło opisu: www.religijna.pl

źródło okładki: www.religijna.pl

bozenan | 2017-04-22

Książka wyjątkowa, ale raczej dla osób wierzących. Ateistom będzie bardzo trudno zrozumieć główny problem powieści: ufność i posłuszeństwo woli Bożej, w każdej chwili, w każdych warunkach, pokora i próby rozeznania. Przeczytałam bardzo szybko,bo styl autora jest doskonały, wciągający, nieprzegadany. To jakby dodatkowy, wzmacniający przesłanie akord do poprzedniej części, "Ojca Eliasza. Czas Apokalipsy".

elendil | 2017-08-16
Przeczytana: 15 sierpnia 2017

W końcu ukazał się ostatni tom Ojca Eliasza. Warto było czekać. Książka ma swoisty klimat. Bardzo szybko się ją czyta. Jest swego rodzaju duchowym przewodnikiem jak przeżyć apokalipsę.

Gosia | 2017-05-25

Modlitwa kontemplacyjna.