Inaczej niż w lustrze

Okładka książki Inaczej niż w lustrze Damian Dawid Nowak
Okładka książki Inaczej niż w lustrze
Damian Dawid Nowak Wydawnictwo: Fundacja Otwartych Na Twórczość (FONT) Seria: Biblioteka FONT poezja
poezja
Biblioteka FONT
Fundacja Otwartych Na Twórczość (FONT)
2017-12-12
2017-12-12
Damian Dawid Nowak Inaczej niż w lustrze FONT Fundacja Otwartych Na Twórczość

Okładka książki Magazyn Histeria XXV Tomasz Bartosiewicz, Jakub Bielawski, Piotr Borowiec, Michał Frąckiewicz, Radosław Jarosiński, Antoni Lange, Damian Dawid Nowak, A. M. Rosner, Mariusz Stańczyk, Grzegorz Wielgus
Magazyn Hister... Tomasz Bartosiewicz...
Okładka książki Fantazje Zielonogórskie. Antologia opowiadań fantastycznych Tomasz Bot, Dawid Cieśla, Jacek Gorący, Bartosz Gorczyca, Ewelina Graba, Anna Hrycyszyn, Anna Kłodnicka, Jakub Daniel Kopieniak, Wojciech Kowalski, Iwona Kuśmierz, Justyna Lech, Przemek Morawski, Igor Myszkiewicz, Damian Dawid Nowak, Joanna Krystyna Radosz, Tomasz Ruppental, Michał Rybiński, Erwin Starbowski, Alicja Tempłowicz, Bożena Tomaszek
Fantazje Zielo... Tomasz Bot, Dawid C...

"Inaczej niż w lustrze" to tomik poezji inny od tych dotychczas mi znanych. Co prawda nie przeczytałam ich dużo, bo tylko trzy. Chociaż bardziej pasowałoby tu "aż", bo nigdy poezją się nie interesowałam. Uważałam, że jest nudna i nie rozumiałam co ludzie w niej widzą. Spowodowane było to wierszami, które musiałam czytać w Technikum. Były nudne i większości dla mnie niezrozumiałe. Jednak poezja "podręcznikowa" od tej współczesnej bardzo się różni. Ba! To jest niebo a ziemia.

Autor w tym tomiku skupił się na codziennej rzeczywistości, w której dużą rolę odgrywają media społecznościowe. Poruszył ważne tematy jak upływający czas, życiowe wartości, chwile zwątpienia, sens życia, śmierć bliskiej osoby, zdrada czy miłość. To co zasługuje na największą uwagę i zdecydowanie jest plusem tej pozycji to brak przesycenia miłości w tym tomiku. Owszem w kilku wierszach się pojawia, ale nie jest jej za dużo. W większości tomikach to miłość, zwłaszcza nieszczęśliwa, gra główne skrzypce. Ale czy każdy chce o tym czytać? Czy tylko miłość jest ważna w naszym życiu? Nie. I właśnie wszystkie ważne aspekty naszego życia są przez autora w tej pozycji poruszane. Także jeśli lubicie poezję, ale nie macie ochoty czytać tylko o miłości to "Inaczej niż w lustrze" z pewnością Wam się spodoba.

Mimo, że tomik jest krótki- zaledwie 64 strony. To nie umiałam przeczytać go "na raz". Te wiersze zasługują na większą uwagę, przemyślenie, chwile refleksji. Skłamałabym mówiąc, że wszystkie utwory mi się spodobały. Większość z nich, owszem, podobały mi się, ale tak naprawdę znalazłam tylko kilka "perełek". Niektóre kompletnie nie przypadły mi do gustu, ale myślę, że dzięki takiemu zróżnicowaniu tematów każdy w "Inaczej niż w lustrze" znajdzie coś dla siebie. Muszę wspomnieć jeszcze o pięknej okładce, która idealnie oddaje klimat wierszy.

Wiersze inne niż wszystkie tomiki wydawane obecnie. Mniej nieszczęśliwej miłości więcej wewnętrznych konfliktów, zmagań z obecnym światem, rodziną i "płytkim" zachwytem nad rzeczywistością zamkniętą w social mediach.

Zdecydowanie za krótkie - chciałoby się czytać więcej!

Zdecydowanie za krótkie - chciałoby się czytać więcej!

www.blonderka.pl

Wiersze zawarte w tym tomiku są czytelne i skonstruowane tak, że trafiają do każdego odbiorcy ze swoim przekazem. Dogłębnie odkrywają karty teraźniejszości…

„gdybym mógł cofnąć się o minutę
już ani jednej bym nie zmarnował”

Autor przedstawi wam 50 wierszy o szerokiej tematyce, ale głównie dotyczącej współczesnego życia. Poruszone będą tematy wiary, miłości, odrzucenia, bólu, a nawet internetu, a to oczywiście nie wszystko. Żeby przekonać się co Damian chciał odkryć jeszcze przed nami, musicie sięgnąć sami po jego dzieło. Czasem warto poświecić czas, zwyczajnie po to, żeby się zastanowić, pomyśleć…

„przychodzisz do mnie
zobaczyć siebie inaczej”

Wiecie co spodobało mi się, odbiegając od treści? Kartki!!! Ten tomik poezji jest wydany na grubszych kartkach niż standardowe książki, świetne odczucie pod placami – to już chyba zboczenie książkoholika, oceniać kartki ?:)

Podsumowując, podchodziłam do tej książki z rezerwą, ale miło mnie zaskoczyła i śmiało polecam. Dobra do zostawienia się nad własnym życiem, przemyśleniem jego sensu.

www.blonderka.pl

„gdybym mógł cofnąć się o minutę
już ani jednej bym nie zmarnował”

Pięćdziesiąt różnorodnych wierszy, które przywołują refleksje, są przepełnione emocjami i stworzone z pasją. Polecam!

Pełna recenzja: http://czytelnicze-recenzje.blogspot.com/2018/03/inaczej-niz-w-lustrze-damian-dawid-nowak.html

Dojrzałe i wyjątkowe wiersze, odbiegajace od schematów, gorąco polecam

Dojrzałe i wyjątkowe wiersze, odbiegajace od schematów, gorąco polecam

Nie podoba mi się

Nie podoba mi się

• Recenzenckie
  • Poezja
  • Egzemplarz w prezencie od autora

Dodaj cytat z książki Inaczej niż w lustrze