Dla Ciebie Polsko krew i czyny moje

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
historyczna
Pistacia

Książka porusza temat duszpasterstwa wojskowego w Legionach Polskich. Kościół i duchowieństwo w dziejach narodu polskiego prezentują zespół określonych wartości i wzorców, dlatego ich postawa jest postrzegana ze szczególną uwagą. Patrząc na fenomen naszego życia narodowego i naszych aspiracji niepodległościowych nie można nie widzieć funkcji spełnianych przez księży i ich stosunku do "sprawy...

Książka porusza temat duszpasterstwa wojskowego w Legionach Polskich.
Kościół i duchowieństwo w dziejach narodu polskiego prezentują zespół określonych wartości i wzorców, dlatego ich postawa jest postrzegana ze szczególną uwagą. Patrząc na fenomen naszego życia narodowego i naszych aspiracji niepodległościowych nie można nie widzieć funkcji spełnianych przez księży i ich stosunku do "sprawy narodowej", poczynając od organicznej dbałości o utrzymanie tożsamości narodowej, tradycji historycznej i kulturowej, po różne formy wspierania walki zbrojnej. Służba duszpasterska w formacjach wojskowych jest najpełniejszą formą tego zaangażowania.

| 2017-07-16
Pistacia | 2010-01-28