Rozszyfruj swoją krew

Okładka książki Rozszyfruj swoją krew Paulina Ihnatowicz, Emilia Ptak
Okładka książki Rozszyfruj swoją krew
Paulina IhnatowiczEmilia Ptak Wydawnictwo: Self Publishing poradniki
poradniki
Self Publishing
2017-08-27
2017-08-27

Okładka książki Masz to we Krwi. Choroby autoimmunologiczne. Objawy, wskazówki, diety Natalia Czekalska, Paulina Ihnatowicz, Emilia Ptak
Masz to we Krw... Natalia Czekalska, ...
Okładka książki Masz to we krwi. Morfologia, Hashimoto, cholesterol. Wyniki, diety, wskazówki Paulina Ihnatowicz, Emilia Ptak
Masz to we krw... Paulina Ihnatowicz,...
Okładka książki Zupełnie inne spojrzenie na dietę lekkostrawną Paulina Ihnatowicz, Emilia Ptak
Zupełnie inne ... Paulina Ihnatowicz,...

Jako, że jest to pierwsza opinia na temat tej książki w serwisie to jestem zobowiązany trochę więcej napisać.
Książka ma kilka wersji - niestety dziś już dostępna wyłącznie w formie ebooków. Dodatkowo korzystając ze strony internetowej na której można ją kupić można wybrać pakiet z webinarami, będącymi uzupełnieniem tej wiedzy.
Są dwie wersje, "mini" i "pro", które różnią się liczbą stron - ja posiadam "pro".

Książka jest podzielona na tematyczne kategorie - podstawy fizjologii tarczycy, praktyka odczytywania badań krwi, przyczyny i sposoby leczenia chorób tarczycy, dział o krwinkach i morfologii (oraz o układzie odpornościowym),interpretacja wyników morfologii, dział praktyczny w odczytywaniu wyników morfologii, diety dla zdrowych wyników, podstawy lipidogramu, analiza w teorii i praktyce na temat lipidogramu.

Każdy rozdział jest uporządkowany i przedstawia omawianą tematykę w sposób zrozumiały dla ludzi niezwiązanych z medycyną. Oczywiście jest to bardzo fachowe opracowanie i co zdanie natrafiamy na bardzo dokładne opisy procesów występujących w naszych organizmach, ale to wszystko jest opatrzone przyjemnym komentarzem, a nierzadko też dobrymi obrazkami.

Książkę przeczytałem na raty - jest to potężna kobyła wiedzy, która raczej przydaje się jako źródło pomocy, gdy pojawiają się niepokojące wyniki. Najpierw przeczytałem wszystko o lipidogramie, skutecznie chroniąc swoich bliskich przed przyjmowaniem zbyt szybko polecanych statyn. Oczywiście i tak wszystko MUSIAŁO być uzgodnione z kompetentnym lekarzem. W tym przypadku wystarczyła lepsza dieta i zdrowszy ruch. Drugi dział jaki przeczytałem to analiza morfologii krwi - co pozwoliło mi poprawić swój skład krwii, a przez co zdrowie i samopoczucie. Stosując diety zawarte w książce można naprawdę tanim kosztem pomóc sobie zanim negatywne stany w organizmie przyjmą patologiczny obraz. Mam w rodzinie również problemy z tarczycą i ta książka w genialny sposób wyjaśniła mi w jaki sposób choroby tarczycy powstają, na co wpływają i jak można pomagać sobie gdy niedoczynność zbiera swoje żniwo.

Systematycznie co jakiś czas zaglądam do tej książki badając raz do roku swoje wyniki, a jako, że jestem krwiodawcą, to chciałbym przekazywać krew o jak najlepszych parametrach.

Nie polecę tej książki każdemu, ale jeśli ktoś lubi tematy medyczne, do tego boi się czerpać wiedzę z internetu, to ta książka jest takim kompendium wiedzy na tematy związane z chorobami krwi. Brakuje mi jedynie działu z cukrzycą, dlatego nie daję dychy - skoro jest tak potężny dział, a nawet kilka na temat samych chorób tarczycy, to nie widziałbym problemu w stworzeniu czegoś podobnego w odniesieniu do cukrzyc - tym bardziej, że w tego typu chorobach dieta dalej ma znaczenie.

Z czystym sumieniem polecam każdemu, kto lubi - tak, jak ja - rozumieć co lekarze mówią do niego przy analizie wyników.

Są dwie wersje, "mini" i "pro", które różnią...

• Zdrowie
  • Medycyna
  • Medyczne

Dodaj cytat z książki Rozszyfruj swoją krew