Serce Indii

The Heart of India
Indie
literatura piękna
Pistacia

Książka jest zbiorem dziewięciu reportaży opisujących życie ludzi w stanie Uttar Pradesh, który przez autora jest uważany za serce Indii. Obserwujemy, jak nowoczesność i cywilizacja wkraczają na indyjską prowincję i jak tradycja próbuje przetrwać w świecie, który jej nie sprzyja. Każdy z rozdziałów omawia inne zdarzenia. Są tu przedstawione i zabójstwo, i zemsta, naiwna dziewczyna oszukana przez mężczyznę, ingerencja boska w sprawy ludzkie, walka o byt... Barwny i interesujący obraz realiów życia w Indiach w drugiej połowie XX w.

[opis wydawcy?]

Hipek | 2016-04-30
Przeczytana: kwiecień 2015

Przejmująca podejmowanych tematami książka składająca się z bez mała dziesięciu reportaży z Indii. Pokazująca jak bardzo my Europejczycy różnimy się od ludzi Azji. Odsłaniając jak mocno ludzie mogą być przywiązani do tradycji i przez to przywiązanie tłumaczyć sobie i wybaczać zło.