Tajemnica Jacoba 3. Pożegnanie

Dom Wydawniczy Rafael
2017-10-13
2017-10-13
tajemnica jacoba powieść młodzieżowa

POLECAM WSZYSTKIM, KTÓRZY CHCĄ POZNAĆ DALSZE PRZYGODY JACOBA I JEGO PRZYJACIÓŁ !!! TYM RAZEM AKCJA DZIEJE SIĘ NA GRECKICH WYSPACH... CO SŁYCHAĆ U NATKI I MAKSYMA???... CZY EMILY I JACOB BĘDĄ RAZEM???... ;) TEGO DOWIECIE SIĘ CZYTAJĄC OSTATNI TOM PRZYGÓD JACOBA... :) POLECAM WSZYSTKIM TĘ NIEZWYKLE MAGICZNĄ I POUCZAJĄCĄ POWIEŚĆ!!!! ;) OBOWIĄZKOWA LEKTURA DLA FANEK I FANÓW PN I TJ!!! <3

Moim zdaniem to jedna z lepszych książek tej autorki oraz najlepsza z serii o Jacobie. Oprócz ciekawego wątku miłosnego mamy tutaj tajemnicę żółtego szala z kaszmiru, ponowne spotkanie z Natalią i Maksymem, którzy spodziewają się dziecka. To wszystko na tle cudownych greckich krajobrazów i historii. Gorąco polecam!

"Prawdziwej miłości, szczerej, głębokiej nie da się wyrzucić z serca ot tak sobie. Nie da się jej zastąpić. Druga miłość nigdy nie będzie tą pierwszą."

"Przecież Bóg jest miłością. Bez niej nic nie ma sensu. Życie jest pełne tylko wtedy, gdy gości w nim miłość. Dla niej warto żyć, uczyć się, pracować. Dla niej warto oddychać i istnieć."

"Tajemnica Jacoba 3 Pożegnanie" to ostatnia książka z serii o Jacobie i ostateczne zakończenia "Pamiętnika Nastolatki".

Pomysł Jacoba, aby wyruszyć z przyjaciółmi na wakacje wzbudza wiele obaw Natalii. Chłopak bardzo chce ponownie zdobyć względy u swojej dawnej dziewczyny- Emily.
Bohaterowie wybierają się na na grecką wyspę- Kretę.
Emily wybieram się tam ze swoim nowym chłopakiem Ethanem, a Jacob przylatuje ze swoją siostrą.
Wakacje Emily psuje żółta tkanina, kaszmirowy szal, który przywołuje do niej dawne traumatyczne wspomnienie, utrudnia sen i ciągle prześladuje.

Wątek z szalem i pojawienie się nieznanej wcześniej Abigail nie podoba mi się. Uważam, że został niepotrzebnie wprowadzony. Zamiast niego inne wątki mogły być troszkę inaczej rozwinięte.

Bardzo podobają mi się opisy wyspy. Nigdy nie byłam na Krecie, a poczułam się tak jakbym już tam była.
Autorka zachęca do jej odwiedzenia.

"Tajemnica Jacoba" tak jak pozostałe części jest lekka i bardzo przyjemna do czytania, typowa młodzieżówka.
Cała historia jest bardzo poruszająca, pełna emocji. Nie raz doprowadza nas do śmiechu lub wzruszenia. Jest to chyba najbardziej tajemnicza część.
Tak samo jak poprzednie części ukazuje na czym polega prawdziwa miłość i przyjaźń.

"Tajemnica Jacoba 3 Pożegnanie" to...

Gdy byłam w szkole podstawowej, ogromną radość sprawiało mi czytanie książek z serii: „Pamiętnik Nastolatki” pani Beaty Andrzejczuk. Po kilku latach trzymam w ręku ostatnią część przygód Natalii i Maksyma, której czytanie sprawiło mi podwójną radość.

Książka pod tytułem „Tajemnica Jacoba 3” jest kontynuacją przygód grupy przyjaciół. Tym razem, wspólnie wybierają się na wakacje.
Czytaj całość: http://www.szkolnyklubrecenzenta.pl/2017/10/tajemnica-jacoba-3-beata-andrzejczuk.html

Jedna z ciekawszych książek Pani Beaty, które czytałam. Ciekawa akcja, barwne opisy Grecji. Dobrze się czyta.

• ULUBIONE☺😂💚😘😍
  • Kiedyś miałam