Dieta ketogeniczna. Jak odzyskać zdrowie dzięki tłuszczom

Okładka książki Dieta ketogeniczna. Jak odzyskać zdrowie dzięki tłuszczom Bruce Fife
Okładka książki Dieta ketogeniczna. Jak odzyskać zdrowie dzięki tłuszczom
Bruce Fife Wydawnictwo: Vital zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Vital
2015-01-01
2015-01-01

Polecam, szczególnie dlatego, że ma dużą i wiarygodną bibliografię naukową. A ponadto autor zwraca dużą uwagę na podstawowe błędy w diecie keto: nadmiar białka i używanie słodzików, o czym inni propagatorzy keto często nie wspominają lub nawet zalecają (słodziki).

Ciekawe informacje, zwłaszcza, gdy ktoś wchodzi dopiero w keto-świat.
Książkę czyta się bardziej jak podręcznik do biologii. Autor nie ma talentu do tłumaczenia pojęć, w prosty sposób, przez co, lektura się dłużyła.

Ciekawe informacje, zwłaszcza, gdy ktoś wchodzi dopiero w keto-świat.

Książka zawiera dość rzetelne informacje na temat diety niskowęglowodanowej przy zwiększonej podaży tłuszczów. Zamieszczone w ostatnim rozdziale przepisy wyglądają całkiem przyzwoicie, a tabela zawartości węglowodanów w pokarmach jest przydatna.

Dlaczego zatem nie mogę jej polecić?

Niestety, w rozdziałach na temat pracy tarczycy i jodu autor powołuje się na lekarzy związanych z tak zwaną "medycyną alternatywną”. W najlepszym przypadku sugerowane terapie będą miały neutralny wpływ na pracę organizmu (leczenie wszystkiego wodą a la dr Batmanghelidj),ale możemy też sobie zaszkodzić, jeśli zaczniemy konsumować zbyt dużo jodu lub będzIemy leczyć niesistniejące jednostki chorobowe (“zespół temperatury Wilsona”).

Oryginalny tytuł książki brzmi “The Coconut Ketogenic Diet” – polski wydawca zmienił go, wykreślając kluczową wzmiankę o kokosie. Tymczasem ta pozycja nie traktuje o diecie ketogenicznej jako takiej, a promuje specyficzną jej odmianę, opierającą się na bardzo dużej konsumpcji oleju kokosowego.

Jeśli jesteś zainteresowany dietą ketogeniczną, rozejrzyj się za bardziej wiarygodnym autorem.

Dlaczego zatem nie mogę jej polecić?

ciekawie podana

ciekawie podana

Bardzo dobra książka na początek drogi z dietą ketogeniczną. Podaje wiele przykładów badań naukowych oraz uzdrowień pacjentów na skutek włączenia zdrowych tłuszczów, głównie kokosowego do swojej diety bądź stosowania diety ketogenicznej. Do pewnego momentu czyta się bardzo dobrze, bo są dowiadujemy się nowych rzeczy na temat odżywiania, później zaczyna być nieco powtarzalna - może chodzi o utrwalenie informacji.

Jedna z najlepszych książek o żywieniu jaką było mi dane przeczytać. Jeśli ktoś lubi mięso, ma problemy ze zdrowiem to gorąco polecam, nie tylko książkę ale i proponowaną dietę. Książka jest oparta na dowodach naukowych, nie czytamy tu kolejnych wyssanych z palca bzdur. Plusem jest też to, że składniki diety są łatwo dostępne. Przepisy całkiem proste i szybkie. Dziękuję autorowi, że nie wpada w ekomanię i nie gnębi ludzi informacjami aby mięso kupować tylko z naturalnego chowu, najlepiej od znajomego który na naszych oczach karmi swoje zwierzaki.

Wyczerpująco, rzeczowo, w oparciu o badania.

Wyczerpująco, rzeczowo, w oparciu o badania.

• Zdrowie
  • Kupić
  • Dieta KETO

Dodaj cytat z książki Dieta ketogeniczna. Jak odzyskać zdrowie dzięki tłuszczom