Reemisja

Wydawnictwo: Novae Res
izabela81

Perwersyjny seks, brutalne morderstwo oraz piękna Anna w starciu z demonicznym politykiem Przed Polską wybory parlamentarne. Według sondaży duże szanse ma kontrowersyjny Obóz Odrodzenia Ojczyzny. Jego szarą eminencją jest Jeremi Pestis – człowiek, który zawarł pakt ze złem. Do miażdżącego przeciwników zwycięstwa potrzebuje tylko swej tajemniczej Księgi oraz pięknej Anny. Zaledwie kilka osób...

Zaledwie kilka osób wie, co jest przyczyną politycznego sukcesu Wodza. Kładąc na szali swoje życie, podejmują z nim walkę. Czy w niedzielę wyborczą obrońcom dobra uda się powstrzymać partię przed objęciem władzy w kraju?

Niewiarygodne intrygi, demoniczny świat polityki i walka o kobiecą godność - wszystko to sprawia, że „Reemisja” przyciąga uwagę czytelnika. Izabela Milik stworzyła powieść, w której świat władzy budzi odrazę. Jedyna taka powieść, obnażająca brudny świat karierowiczów, gangsterów i kobiet bez skrupułów, która zafascynowała mnie już od pierwszego zdania.

Klaudia Cebula, BookHunter.pl

Zło zataczające coraz szersze kręgi, morderstwo, tajemnice, perwersja, zwierzęce instynkty - dziwny, mroczny i brutalny świat, który chwyci Cię w swoje macki i nie puści aż do niewiarygodnego finału! Odważysz się zajrzeć?

Izabela Wyszomirska, sza-terazczytam.blogspot.com

Izabela Milik – urodzona w 1976 roku w Tychach. Z wykształcenia ekonomistka. Debiutowała w 2015 roku powieścią „Z teściową za pan wróg”. Uważa, że jedno życie to zdecydowanie za mało, pisze więc, aby móc je powielać w nieskończoność.

źródło opisu: http://novaeres.pl

źródło okładki: http://novaeres.pl

izabela81 | 2017-06-07
Przeczytana: 12 maja 2017

Niedawno miałam okazję poznać debiutancką powieść Izabeli Milik "Z teściową za pan wróg", która wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie. I gdy tylko ujrzałam w propozycjach do recenzji "Reemisję", od razu wiedziałam, że chcę ją przeczytać i objąć moim patronatem. Ta książka w znaczny sposób różni się od debiutu autorki, nie tylko gatunkiem, ale i podejmowaną tematyką.

Zbliżają się w Polsce wybory parlamentarne. Realne staje się, że Partia Obozu Odrodzenia Ojczyzny o nazistowskich poglądach wejdzie do parlamentu. Na jego czele stoi Wódź Jeremi Pastis. Aby pokonać rywali potrzebna mu tajemnicza Księga i piękna Anna. Jednak ona odporna jest na jego urok. Czy politycznym przeciwnikom ryzykującym swoje życie uda się w niedzielę wyborczą powstrzymać partię przed objęciem władzy w kraju?

"Nikt nie jest zdolny tak bardzo skrzywdzić drugiego człowieka jak inny człowiek, i to człowiek musi tego człowieka przed człowiekiem obronić!!!"

Prawie trzydziestoletnia Anna Anioł ma dwuletniego syna...

Czasami jest tak, że chcemy sięgnąć po jakąś książkę nie ze względu na powalającą okładkę, wciągający opis, czy uwielbiany gatunek. Pragniemy poznać kolejną historię, która wyszła spod pióra lubianego autora. Tak było właśnie tym razem. Kiedy w zapowiedziach ujrzałam nowy tytuł Izabeli Milik wiedziałam, że muszę ją poznać. Duże wrażenie zrobiła na mniej poprzednia powieść autorki i wiedziałam, że ta również mi się spodoba, choć obawiałam się zupełnie innego gatunku niż poprzednio. Jak pisarka odnalazła się w thrillerze, w którym brutalność i perwersja grają jedne z głównych skrzypiec?

Przed Polską wybory parlamentarne. Według sondaży duże szanse ma kontrowersyjny Obóz Odrodzenia Ojczyzny. Jego szarą eminencją jest Jeremi Pestis - człowiek, który zawarł pakt ze złem. Do miażdżącego przeciwników zwycięstwa potrzebuje tylko swej tajemniczej Księgi oraz pięknej Anny.

Hanna | 2017-08-26

_______

"Reemisja" to druga książka Autorstwa Izabeli Milik. Mimo iż, nie czytałam debiutu Autorki (a mam w planach) pokusiłam się na tę publikację. Ostatnimi czasy, coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że jest tyle fenomenalnych Autorów POLSKICH (tak, tak polskich – dobrze czytacie), że po prostu nie starczy mi życia, na zapoznanie się z każdą książką danego Autora. Choćbym się starała ze wszystkich sił, to nie jest to możliwe. Niestety... A szkoda.

Historia rozpoczyna się całkiem spokojnie. Poznajemy Annę Anioł. Kobieta wiedzie dobre, spokojne i stateczne życie u boku swojego (drugiego) męża Roberta. Wspólnie wychowują synka – Kubusia, ponadto planują wynajem swojego obecnego mieszkania, ponieważ zdecydowali się przeprowadzić. Kiedy Anna wczesnym rankiem odbiera telefon, od rzekomo zainteresowanej wynajęciem mieszkania kobiety, jest prawie w pełni przekonana, iż dzwoniąca...

KobieceRecenzje365 | 2017-09-07

Izabela Milik to autorka, której twórczość miałam już okazję poznać. Jej debiut „Z teściową za pan wróg” to świetna i nieprzewidywalna historia, którą oceniłam bardzo wysoko. Byłam pełna obaw, zaczynając czytać jej najnowszą powieść pt. „Reemisja”, bo od obyczajówki do thrillera daleka droga i nie byłam pewna, czy autorka z tak innym gatunkiem literackim sobie poradziła. Czy jej się to udało? Czy kolejny raz mnie usatysfakcjonowała? Zapraszam na recenzję.

„Perwersyjny seks, brutalne morderstwo oraz piękna Anna w starciu z demonicznym politykiem.

Przed Polską wybory parlamentarne. Według sondaży duże szanse ma kontrowersyjny Obóz Odrodzenia Ojczyzny. Jego szarą eminencją jest Jeremi Pestis – człowiek, który zawarł pakt ze złem. Do miażdżącego przeciwników zwycięstwa potrzebuje tylko swej tajemnej Księgi oraz pięknej Anny.

Grazia_czytaninka_ | 2017-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2017

Autorka debiutowała powieścią w całkiem innym gatunku. Teraz wydała drugą książkę, która różni się od tej pierwszej pod każdym względem, zwłaszcza emocji. Nigdy nie pomyślałabym, iż kobieta może napisać tak drastyczny, wypełniony bestialstwem i pozbawiony wszelkich skrupułów thriller. Zdecydowanie ta książka skierowana jest do odbiorców o mocnych nerwach.

Anna, nasza główna bohaterka mierzy się ze swoją przeszłością, która zaczyna być wplątywana w teraźniejszość. Czy ukrywanie przed swoim obecnym mężem pewnych sytuacji z przeszłości wyjdzie jej na dobre? Czy to nie szczerość i zaufanie powinno być najważniejszą rzeczą w związku?
Anna to kobieta, która z wielką determinacją stawia czoła przeciwnością losu.

Do tego polityka, polityka, której osobiście nie cierpię. Ale tutaj została przedstawiona w taki sposób, iż mogłam ją znieść. Świat polityki to świat wszelkich brudów, dążenia do władzy za wszelką cenę, czy też eliminowanie konkurentów za wszelką cenę. Izabela Milik nie...

Maja | 2017-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2017

W Polsce zbliżają się wybory parlamentarne. Największe szanse na zwycięstwo ma kontrowersyjny Obóz Odrodzenia Ojczyzny. Na czele zgrupowania stoi Jeremi Pestit - człowiek, który zawarł pak ze złem. Niewiele osób o tym wie. Jednak mężczyźnie do zwycięstwa potrzeba jeszcze dwóch rzeczy - tajemniczej księgi i pięknej Anny - statecznej żony Roberta, mamy Kubusia i kobiety skrywającej mroczny sekret. Jeremi Pestis zostaje zdemaskowany przez garstkę osób, które ryzykując własne życie, starają się nie dopuścić do tego, by OOO wygrało wybory. Czy uda im się powstrzymać wprawioną w ruch machinę?

Nie miałam wobec tej książki żadnych oczekiwań. Co prawda miałam już styczność z twórczością autorki i wiedziałam, że ma lekkie pióro. Nie byłam jednak pewna co do tego, jak poradzi sobie z dość trudnym tematem. Ja nigdy w życiu nie zabrałabym się za politykę, dlatego podziwiam Izabelę Milik.

Od razu mówię, że jeśli skreślacie tę powieść tylko dlatego, że są w niej wątki związane z polityką,...

Magda | 2017-08-24
Przeczytana: 23 sierpnia 2017

Przyznam się Wam, że książkę przeczytałam już jakiś czas temu. Ciągle jednak bardzo dobrze pamiętam jej treść i cały czas zastanawiam się jak opisać swoje wrażenia po niej. Jest to w ogóle moje pierwsze spotkanie z twórczością Izabeli Milik i już wiem, że nie ostatnie. Sięgnę po każdą książkę autorki, którą napisze.
Początkowo zastanawiałam się, czy dam radę przeczytać "Reemisję", gdyż troszkę z polityką mi nie po drodze... Jednak zaryzykowałam. W tej książce na pewno nie spotkacie się z naszymi polskimi partiami i politykami. O czym więc ona będzie? Czy spodobała mi się? Już za chwilę się przekonacie.

Przed Polską wybory parlamentarne. Cały kraj z zainteresowaniem śledzi, która partia wygra. Największe szanse ma Obóz Odrodzenia Ojczyzny. Jest to kontrowersyjna partia, która wskrzesza nazistowskie hasła i gromadzi wokół siebie młodych wyborców. Partia, która wynagradza sowicie swych zwolenników, wymuszając w zamian posłuszeństwo i realizację powierzonych zadań. Na jej czele stoi...

martadafcik | 2017-09-15
Przeczytana: 11 września 2017

Jak dla ciebie wygląda zło? Co zrobisz, jeśli to ty będziesz musiał z nim walczyć? Co poświęcisz?
Podobno w każdym człowieku jest cząstka zła, którą wystarczy odpowiednio podsycać przez określony czas by to, co najgorsze rosło w siłę. Nawet jeśli teraz siedzisz i uparcie twierdzisz, że ciebie to nie dotyczy, to nigdy nie wiesz, co zmotywuje cię, by stanąć po stronie zła.

Ta wielowątkowa powieść, która jest połączeniem kilku gatunków, jest idealną pozycją dla każdego czytelnika. Niech nie zraża was polityka, która pełni tu funkcje tła i perwersyjny seks, który stanowi ułamek całości dobrej i wciągającej powieści, w której nieśmiało, aczkolwiek pięknie naprzód wysuwa się miłość i walka dobra ze złem. Sądzę, iż autorka idealnie odnajduje się w...

erin97 | 2017-08-14
Przeczytana: 13 sierpnia 2017

Izabela Milik to wschodząca autorka. Miałam przyjemność przeczytać jej debiutancką powieść i zrobiła ona na mnie bardzo dobre wrażenie. Dlatego kiedy Pani Iza zaproponowała mi zrecenzowanie jej drugiego wydania byłam szczęśliwa, bo i tak zamierzałam przeczytać jej kolejne dzieło.
Pierwsza książka autorki była romansem z nutką psychologii. Jakież to było moje zdziwienie, gdy zauważałam, że tym razem podjęła się stworzenia sensacji. Thriller nie jest gatunkiem po, który często bym sięgała. Okładka ani poruszane w książce tematy też mnie nie pociągają, ale tak bardzo byłam ciekawa tego jak pani Milik sobie poradzi z nowym gatunkiem, że postanowiłam sama to sprawdzić. Autorka nie zawiodła mnie.
Nie od dziś wiadomo, że władza zmienia człowieka. A owy człowiek do tego by być u szczytu władzy jest w stanie zrobić wszystko. Doskonale widać to na przykładzie bohaterów utworu Reemisja, szczególnie Wódz wysuwa się tutaj na pierwszy plan. Ten człowiek jest bezwzględny i nie zawaha się ani na...

Monika Hetz | 2017-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2017

„Reemisja” Izabeli Milik to kolejna powieść autorki, którą miałam okazję przeczytać i która już od swoich pierwszych stron przypadła mi do gustu. Tym razem przenosi nas ona w świat polityki, brutalnych i zagadkowych morderstw oraz zjawisk paranormalnych. Łączy w sobie elementy fantastyki i doskonałego thrillera. Nie brak tutaj również wątku miłosnego. Książka skłania do refleksji i pokazuje nam do czego może doprowadzić żądza władzy.

Polska stoi właśnie u progu kolejnych wyborów parlamentarnych. Zgodnie z sondażami duże poparcie wyborców zyskuje partia Obozu Odrodzenia Ojczyzny. Jej przywódcą jest Jeremi Pestis- człowiek, który zawarł pakt ze złem. Aby całkowicie pogrążyć swoich przeciwników potrzebuje już tylko magicznej księgi oraz pięknej Anny. Niewiele osób wie, co tak naprawdę jest przyczyną jego sukcesów. Część z nich ryzykując własnym życiem podejmuje walkę z wrogiem. Jak dalej potoczą się losy partii? Czy odniesie ona spektakularne zwycięstwo?

Jest to doskonały thriller,...