Podróż do domu

Purana
2015-01-01
2015-01-01
9788364212017

Mogę nie być obiektywna, bo to książka z kategorii, której na własny użytek nadałam nazwę "duchowa podróż bohatera" - mojej absolutnie ulubionej. Nie jest to więc arcydzieło literatury (przekład i/lub redakcja też trochę pozostawiają do życzenia) ale też nie o to chodzi; chodzi o autentyczność i siłę przekazu. Młody chłopak rzuca dom i wygodne życie na amerykańskim przedmieściu żeby szukać własnej drogi, ale choć opowiada o tym już z perspektywy lat, miałam cały czas wrażenie, że to wszystko dzieje się tu i teraz, na moich oczach. Czyta się tę książkę jak pasjonującą powieść przygodową, w czym wcale nie przeszkadza fakt, że od początku można się domyślać, jak to wszystko się skończy. Tym bardziej, że to, co w tej historii najistotniejsze to wewnętrzna podróż bohatera, jego odwaga i bezkompromisowość w poszukiwaniu własnej prawdy. Książka dla każdego, nie tylko dla zainteresowanych tematem duchowych poszukiwań, choć takim osobom polecam szczególnie.

MAGICZNA! Niesamowite jak książka może być tak idealnie trafiona, w tak idealnym momencie życia, tym bardziej, że zakup nie planowany - książka sprzedana przez przypadkowego jogina ;) Serdecznie polecam! Historia niesamowita!

• Spirituality
  • Sprzedam ,wymienię.
  • Biografia
  • Podróże
  • Joga
  • Angielski

Dodaj cytat z książki Podróż do domu