Zemsta i przebaczenie. Bezkres nadziei

Cykl: Zemsta i przebaczenie (tom 5)
Wydawnictwo: Videograf SA
giovanna

Piąty tom cyklu "Zemsta i przebaczenie" II wojna światowa dobiega końca. Europa podnosi się ze zgliszcz i czuć powiew wolności. Jednak nie dla wszystkich oznacza to koniec kłopotów, a z biegiem czasu następuje głęboki podział nowego świata. Los rozdziela czwórkę bohaterów i każdego z nich stawia przed trudnymi wyborami i wyzwaniami, a brzemię wojny odciska na ich życiu bolesne piętno. Czy uda się pokonać rosnące mury, a miłość i przyjaźń wygrają z nienawiścią i egoizmem, gdy ludzkie ścieżki wyznacza historia? Ucieczki nazistów, stalinowskie rządy, kołymskie gułagi i walka o władzę, a gdzieś pomiędzy toczące się życie zwykłych ludzi.

źródło opisu: http://www.videograf.pl/zapowiedzi.php

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Wioleta Sadowska | 2018-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2018

"Zostali oszukani. I przez aliantów i przez Rosjan. A później pogrzebani na śmietniku historii".

Nieuchronnie zbliżamy się do końca historii ludzkich losów, jakie wrzucone w wir dziejowych wydarzeń, pełne były tęsknoty, rozpaczy, przebaczenia i zemsty. Przedostatni tom sagi "Zemsta i przebaczenie" obfituje w kolejne, nieprzewidywalne pułapki, jakie zgotowało dla jej bohaterów samo życie. Przy jego lekturze trudno nie oprzeć się wrażeniu, że wszystko w końcu zmierza ku nieuchronnemu końcowi.

Joanna Jax to absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, która pasjonuje się malowaniem na szkle unikatową techniką warstwową. Uwielbia także czytać biografie. Na co dzień pracuje w dużej korporacji finansowej. Zadebiutowała w 2014 r. książką pt. "Dziedzictwo von Becków".

II wojna światowa zmierza ku końcowi. Polska niestety spod władzy niemieckiego okupanta, przechodzi pod rosyjskiego ciemiężyciela. Czwórka głównych bohaterów zostaje rozdzielona – jedni próbują wieść normalne życie za...

Anna | 2018-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2018

Koniec wojny to ogromne poczucie ulgi dla tych, co ją przeżyli i nadzieja na powrót do w miarę normalnego życia, codziennych przyzwyczajeń. Ale koniec wojny zwykle nie jest końcem dramatów, gdyż to właśnie powojenna rzeczywistość uzmysławia ludziom faktyczny i wyraźny obraz poniesionych strat. Zrujnowane miasta, stracone majątki, zabici, zaginieni lub zamordowani w obozach bliscy, to wszystko pozostaje długo w sercach i świadomości ludzi. Taki obraz następstw wojny pokazała Joanna Jax w V części sagi "Zemsta i przebaczenie. Bezkres nadziei".

Czwórka głównych bohaterów, których losy czytelnicy śledzili w poprzednich częściach, zostaje rozdzielona i każdy z nich w pojedynkę próbuje sprostać wyzwaniom, jakie postawił przed nimi trudny do przewidzenia los. Dla jednych życie zaczęło kwitnąć na nowo, jak choćby dla Emila Lewina, który w nowej rzeczywistości poczuł się jak ryba w wodzie, dla innych nie jest tak łaskawe, kolejny raz fundując im najpodlejszy scenariusz. Miłość i...

motyl43 | 2017-12-29
Przeczytana: grudzień 2017

Rok 2017 rozpoczynałam z bohaterami "Zemsta i przebaczenie" tom. I. Byłam zachwycona. Rok 2017 kończę z bohaterami "Zemsta i przebaczenie" tom V. Może nie jestem tak zachwycona jak pierwszymi dwoma tomami, bo wojna jak już pisałam trochę mnie "wymęczyła". A może to wcale nie wojna, a rok 2017, więc tylko powtórzę za Alicją "Przecież ja jeszcze żyję. A życie zawsze przyzwala na nadzieję..." . Mam nadzieję, że 2018 będzie lepszy, dla mnie i dla Was wszystkich- znajomych i nieznajomych. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

"Przecież ja jeszcze żyję. A życie zawsze przyzwala na nadzieję..."

To już kolejne, bo piąte spotkanie z rewelacyjną serią pióra J. Jax. Niesamowita lekcja historii czasów instalacji władzy ludowej na terenie Polski po II wojnie światowej. Obraz aparatu zastraszania i pozbywania się żołnierzy i powstańców... Niesprawiedliwe wyroki, które skutkują zesłaniem ludzi na Syberię do pracy... Przykład tego ile jest w stanie wytrzymać człowiek, jak cierpienie może niszczyć wszystko dookoła, a chęć zemsty jest zgubna...

Z niecierpliwością czekam na VI tom i muszę przyznać, że jest to jednak z najlepszych dotąd przeczytanych takich serii polskich pisarzy. Każda część na takim samym poziomie i tylko wciąga czytelnika swoja treścią.

Biblioteczka Rudej | 2018-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2018

"Każdy człowiek będzie nosił w sobie bliznę do końca swojego żywota, i nawet jeśli świat się kiedyś opamięta,te blizny pozostaną w ludzkich duszach na zawsze ".
Uffff to już niestety przeczytana piąta część Zemsty i przebaczenia i...jest mi z tego powodu niezmiernie przykro. Pani Joanna ma niezwykły dar snucia opowieści i sprawia, że człowiek ma wrażenie jakby się znalazł na kartach powieści. To niezwykły dar pisania, który powoduje, że człowiek ciągle czuje niedosyt i chciałoby się czytać jeszcze i jeszcze. Ja przyznam szczerze długo zwlekałam z czytaniem, bo tak sobie myślałam, że 5 tomów (a niebawem 6) to nie dam rady, bo ile można czytać o wojnie. Otóż kochani można i już żałuję, że niebawem nastąpi koniec.
Więcej na blogu https://rudabiblioteczka.blogspot.de/2018/02/joanna-jax-zemsta-i-przebaczenie.html?m=1

Ania | 2018-03-12
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 11 marca 2018

Dawkowałam sobie lekturę... żeby nie wypaść z obiegu w oczekiwaniu na kolejną część. Już czekam na przesyłkę, w przyszłym tygodniu z pewnością ją otrzymam i zatracę się w niej by pożegnać tak dobrze już znanych bohaterów.
"Bezkres nadziei" to zmaganie się z powojennymi realiami. Dni po zakończeniu niemieckiej okupacji, wojny, dramatu przerodziły się w kolejną, sowiecką drogę przez mękę. Najbardziej bolesną, wręcz niewyobrażalną dla Alicji.
Do zaczytania!

edit3008 | 2017-12-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, sagi, 2017
Przeczytana: 25 grudnia 2017

Równie dobra jak pozostałe częsci. Polecam lekturę tym, którzy także czasami siegają po powieści obyczajowe z dobrym tłem historycznym. Ja czekam już z niecierpliwością na wydanie kolejnego tomu.

Kasia | 2017-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2017

Im dalej tym bohaterowie staja się bliżsi zarówno sobie jak i czytelnikowi. Nigdy nie lubiłam czytać historii osadzonych w latach powojennych, w tym przypadku też tak było. Jednak historia to ciąg wydarzeń na przestrzeni lat, nie można ich "przeskoczyć" tylko dlatego, że się ich nie lubi. Ci ludzie ciągle walczą mimo, że wojna się już skończyła. Dla nich ciągle trwa tylko zmienił się wróg. Alicja walczy z mrozami Syberii, Hanka walczy o przetrwanie w obcym kraju. Wszyscy walczą z przeżyciami i ranami, którymi zostali naznaczeni.
Z niecierpliwością czekam na ostatni VI tom.

Niezmienna | 2017-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2017

Porzuciłam Lipowo (chwilowo) na rzecz Braci Chełmickich, Alicji, Hanki, Igora, Sergiusza i wielu innych bohaterów.
Mam wrażenie, że to najlepszy tom w cyklu. I mam nadzieję, że ostatnia część przyniesie to, na co rzeczywiście wskazuje jej tytuł.. spokój. Wiele za tym przemawia, choć myślę, że Pani Joanna jeszcze nas zaskoczy :)
Historie niesamowite, ściskające w dołku, prawdziwe i ludzie tacy sami. Ani kryształowi, ani totalnie źli okrutnicy, bez czci i sumienia. Nic w tej historii nie jest albo białe, albo czarne. Tak jak życie.. bez względu na epokę, w której się toczy.
Polecam fanom gatunku.

Miłka Kołakowska | 2017-11-28
Przeczytana: 14 listopada 2017

Miłka Kołakowska | www.mozaikaliteracka.pl
___

Koniec wojny kojarzy się często z poczuciem ulgi oraz z naturalnym powrotem do codziennych przyzwyczajeń. Nic bardziej mylnego, gdyż to właśnie powojenna rzeczywistość utrwala ludziom klarowny obraz poniesionych podczas wojny strat. Doszczętnie zniszczone miasta, stracone majątki i wreszcie trwale naruszone serca. Nawet, jeżeli wojna fizycznie kończy swój bieg i ludzkie nozdrza znów czują powiew minionej normalności, to wnętrze człowieka zdaje się trwać w wojennej boleści do ostatniego tchnienia. Właśnie tak druzgocące następstwa wojny utrwala Joanna Jax w powieści Bezkres nadziei, stanowiącej piąty już tom sagi Zemsta i przebaczenie.

Zakończenie II wojny światowej to dla wielu Europejczyków sygnał do przywrócenia uśmiechu i nadziei na lepsze jutro, ale też szansa na odzyskanie bestialsko odebranej wolności. Nie każdy jednak może oddychać spokojnie, gdyż powojenna rzeczywistość dla niektórych oznacza kolejną porcję mało przyjemnych...

Patronaty tygodnia

Listopad powoli zbliża się do końca i można odnieść wrażenie, że prawie cały wydawniczy świat wstrzymał oddech w oczekiwaniu na Święta i sprzedażowy boom. W tym tygodniu mamy dla was tylko dwa patronaty - piąty tom cyklu Joanny Jax i mroczny kryminał, który dzieje się w parku rozrywki.