Bezkres nadziei

Władza absolutna nadziei

Fajnie czytało się ten tom, poukładany, wciągający, lepszy niż 1-4

Fajnie czytało się ten tom, poukładany, wciągający, lepszy niż 1-4

Wojna się skończyła, ale gehenna naszych bohaterów trwa nadal. Pierwsze lata w powojennej Polsce wcale łaskawe dla Polaków nie były - miejsce jednego okupanta zajął drugi, dużo brutalniejszy, przy którym naziści to zaledwie nieszkodliwe marionetki. Każdy z czwórki bohaterów próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości i ułożyć sobie życie na nowo... Okazuje się, że odbudowanie swojej egzystencji w nowym, powojennym ustroju wcale nie jest takie łatwe, a wiara w ideały równości i braterstwa coraz mocniej rozpływa się we mgle....

Ten tom, jak dla mnie, był trochę przegadany. Nic istotnego się tutaj nie wydarzyło, nie poruszył mnie też tak bardzo jak poprzednie ale nadal jest to proza przez wielkie "P", która potrafi trzymać czytelnika za fraki i budzić totalny mętlik w głowie....

Wojna się skończyła, ale gehenna naszych bohaterów trwa. Z resztą każdy z nas wie, że lata powojenne dla Polski i Polaków wcale łaskawe nie były. Nasi bohaterowie próbują się odnaleźć w nowej rzeczywistości i ułożyć sobie życie na nowo. Trochę ten tom jak dla mnie był przegadany i w sumie nic istotnego się nie wydarzyło, ale na pewno sprawdzę, jak się kończy ta historia.

Kolejny, 5 już tom sagi "Zemsta i Przebaczenie" autorki. Jesteśmy już po wojnie ale nikt już nie wie czy lepiej było podczas wojny czy po niej. Czwórka bohaterów rozjeżdża się po świecie i znowu nie mogą się odnaleźć. W pierwszych miesiącach po wojnie dzieje się dużo a gdzie w tym wszystkim życie zwykłych, prostych ludzi? Polecam całą serię.

Jak zawsze rewelacyjna, uwielbiam te splątane losy na tle polskiej historii.

Jak zawsze rewelacyjna, uwielbiam te splątane losy na tle polskiej historii.

Na półkach: , , , , , ,

V tom sagi obejmuje lata 1945-1947. Europa budzi się po wojnie a w Polsce rządy stalinowskie, represje, łagry, przymusowe emigracje... A myślałam, że będzie już tylko lepiej.
Nasi bohaterowie oddaleni od siebie, każdy z nich ma swoją pokręconą ścieżkę życia, dodam, że zaskakującą. Odnajduje się na niej lub żyje tylko nadzieją: "Przecież ja jeszcze żyję. A życie zawsze pozwala na nadzieję..."
Doskonała autorka, dopracowane szczegóły, zaskakujące pomysły i kolejna lekcja historii dla mnie.

Świetna kontynuacja. Wojna się skończyła, ale nie wszyscy potrafią odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Alicja trafia na Syberię., więc jej walka o przetrwanie nadal trwa. Najmniej sympatii w tym tomie budzi Hanka. Polecam.

,, Bezkres nadziei'' to piąty tom sagi powieściowej autorstwa, Joanny Jax i kolejny już mam od rana na słuchawkach😋
Książka rewelacyjna, uderzająca w czytelnika swoim realizmem z pełną parą. W końcu lektura nie jest łatwa bo przedstawia czas drugiej wojny światowej ale w tym tomie jest nadzieja że wojna dobiegnie końca i wszystko się zmieni, hm? Ale czy napewno?.......
Jax pisze fenomenalnie, także z bólem serca odrywam się od lektury, wspaniale się tego odsłuchuje bo lektorka p. Kijowska też jest super.
Polecam 👏👏♥️♥️

Jax...

Koniec wojny, ale nie dla wszystkich jest to koniec walki. Nowy podział świata. Zwycięzców niby się nie sądzi, a jednak. Stalinowskie represje, łagry albo przymusowa współpraca, konieczność emigracji. Początek zimnej wojny. Coś okropnego.

Zdecydowanie lepszy tom niż poprzedni :)

Zdecydowanie lepszy tom niż poprzedni :)