Ag2S

Nie każdy rodzinny sekret nadaje się do albumu. Niektóre budzą demony... Ania i Bartek przeżywają kryzys. Na pozór banalny, taki sam, jaki dopada setki innych par. Ona jest w ciąży, on nie ma pewności, czy dojrzał do roli ojca. Okazuje się jednak, że problem tkwi głębiej. Dotyka spraw, które wydarzyły się wiele lat wcześniej. Drążenie starej rodzinnej tajemnicy, w którą wplątana była nie...

Nie każdy rodzinny sekret nadaje się do albumu. Niektóre budzą demony...

Drążenie starej rodzinnej tajemnicy, w którą wplątana była nie tylko babcia Bartka, ale też PRL-owscy oraz sowieccy notable, budzi wojenne demony. Bo wojna przecież się nie skończyła… Tli się w Afganistanie, Czeczenii, a nawet w mrocznych zaułkach Moskwy. Czy nieostrożność Anny i Bartka ściągnie jej odpryski także do Warszawy? Czy tych dwoje potrafi stawić jej czoła? Czy rozwiązanie zagadki, która przed laty pochłonęła życie wielu osób, pomoże im na nowo odnaleźć miłość?

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl/

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/

Kiwi_Agnik | 2015-12-06
Przeczytana: 05 grudnia 2015

"Piękne dziewczyny są jak szczupaki w rzece Moskwie. Tylko dla wytrawnego wędkarza"

Pełna emocji saga rodzinna, napisana wyrafinowanym językiem, przedstawiająca kawał historii i ukazująca paletę ludzkich charakterów w niezwykłych portretach psychologicznych, do tego bogata i pasjonująca fabuła.

Bardzo ciekawa powieść, która zachwyca, wstrząsa i wzrusza.

Książka mnie zahipnotyzowała i urzekła, praktycznie niczym nie odstępuje od swojej "poprzedniczki"

Wielkie ukłony dla Pana Zborowskiego!

Polecam, bardzo.

allison | 2016-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2016

Sięgnęłam po "Pąki lodowych róż", gdyż spodobał mi się pierwszy tom cyklu "Trzy odbicia w lustrze". I tym razem nie zawiodłam się, chociaż znacznie bardziej przypadły mi do gustu wydarzenia sprzed lat, z czasów wojny niż akcja rozgrywająca się współcześnie.

Całość czyta się jednym tchem, gdyż fabuła wciąga i sprawia, że niecierpliwie odwraca się kartki, czekając na finał.
W międzyczasie na czytelnika czeka sporo niespodzianek, chociaż zdarzają się i przewidywalne wątki.
Razić mogą niektóre mało prawdopodobne zbiegi okoliczności i to uważam za jedyny minus, który czyni z "Pąków..." czytadło. Jest to jednak czytadło udane, niebanalne i na pewno warto po nie sięgnąć. Mogą to zrobić również ci, którzy nie znają pierwszego tomu, gdyż autor przypomina wydarzenia w rozmowach głównych bohaterów i bez trudu można się w nich połapać.

Ela | 2015-10-12
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 12 października 2015

Po serii czytelniczych rozczarowań wreszcie trafiłam na książkę, dla której warto było zarwać noc. Pamiętam jak zauroczyły mnie „Trzy odbicia w lustrze”. W "Pąkach lodowych róż" autor przedstawia nam obraz drugiej strony – koleje losu rodziny Bartka, kolejną wielowątkową, gorzką, ale jakże wciągającą sagę rodzinną, mocno powiązaną z częścią pierwszą.

I znów mamy obraz losów bohaterów od ostatnich dni przed wybuchem drugiej wojny światowej do czasów współczesnych. Autor wyraziście przedstawia zarówno lata syberyjskiej zsyłki, czasy PRL-u, jak i wydarzenia związane z wojną w Afganistanie, Czeczenii czy sceny z życia mafii różnego autoramentu. Innymi słowy: każdy czytelnik znajdzie tu coś dla siebie – miłość, wojna, rodzinne tajemnice, zemsta przeplatają się ze sobą tworząc niezwykle sugestywny opis. Po prostu życia…

Niebywale intrygująca historia, pełna prawdziwych emocji, niezwykle wartka akcja i świetnie skonstruowani bohaterowie to zdecydowanie największe atuty tej powieści....

miki24gr | 2015-10-30
Przeczytana: 30 października 2015

Gdy zabierałam się za lekturę, nie byłam świadoma, że jest to kontynuacja wspaniałej powieści "Trzy odbicia w lustrze", więc w pewnym momencie przeżyłam szok, spotykając znanych bohaterów... Każdą z tych powieści można czytać jednak oddzielnie, ale zdecydowanie warto sięgnąć po obydwie, gdyż dostarczają niesamowitych emocji!!! Do rodzinnej sagi osadzonej w historycznym tle dołączają elementy sensacji, thrillera, okraszone nutką mistycyzmu.
Napisano już tutaj wiele pochlebnych recenzji tej książki, zatem szkoda się powtarzać... Pochwały są jak najbardziej uzasadnione, zdecydowanie polecam i zachęcam do przeczytania!!!

Niesamowita! Nie mogłam się oderwać. Przerywając czytanie stale o niej myślałam, co jeszcze głównym bohaterom zaserwuje autor:)
Akcja toczy się bardzo szybko... Jest to saga rodzinna (uwielbiam takie), która toczy się na przełomie stulecia... Jest tu tyle różnych uczuć, emocji.. miłość, nienawiść, przyjaźń, zdrada, kłamstwa, zbrodnie, tyle cierpienia... wojenna zawierucha, zesłanie, długo by wymieniać...
Chylę czoło przed panem Zborowskim:)
Prawdziwa perełka, polecam, bardzo...:)

Lilian | 2017-12-08
Na półkach: 18_Zborowski, Przeczytane
Przeczytana: 08 grudnia 2017

O wiele lepiej mi się to czytało niż pierwszą część. Wszystko bardziej uporządkowane, bez przesadnej gonitwy wydarzeń i co najważniejsze ciekawe.
Od historii Natalii i Wiery trudno było się oderwać.
Przy nich męskie postacie wypadają bardzo blado, szczególnie Bartek.

Ogólnie powieść oceniam bardzo pozytywnie, niestety muszę przyczepić się do końcówki, bo trochę to wszystko za bardzo naciągnięte, aby tylko połączyć wątki a to raczej wzbudza niesmak.
Wolę, jak niektóre sprawy pozostaną niedopowiedziane niż na siłę zakończone.

kajsa | 2016-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2016

Kolejne czytelnicze rozczarowanie...niestety.
Książka jest kontynuacją powieści "Trzy odbicia w lustrze".Można też czytać ją jako samodzielną historię.Wyraźnie dzieli się na dwie części-retrospektywną i współczesną.

Zaczęło się obiecująco.Śledząc losy Natalii Hryniewicz,cały czas miałam wrażenie,że to takie skonfrontowanie z historią Zosi Czeplińskiej. Obie bohaterki w pewnym momencie yły blisko siebie,obcowały ze sobą,miały wspólnych znajomych,podobnie dramatyczne przeżycia wojenne,niełatwe i kontrowersyjne życie po wyzwoleniu.Nie przeszkadzały mi nawet w tej części dziwne zbiegi okoliczności,no może nieco zgrzytnęło,gdy autor wprowadził do akcji Piotra Jaroszewicza.
Część dotycząca czasów współczesnych to przykład niepohamowanej fantazji autorskiej,która z książki zapowiadającej się na dobrą literaturę uczyniła czytadło."Pąki lodowych róż"czyta się szybko z coraz szerzej otwartymi ze zdumienia oczyma.

Anna | 2017-02-03
Przeczytana: 02 lutego 2017

„Pąki lodowych róż” Zbigniewa Zborowskiego to saga rodzinna napisana pięknym językiem.
Akcja zaczyna się współcześnie i jeszcze tak bardzo nie wciąga. W momencie powrotu do przeszłości, czyli do lata 1939 roku historia wciąga i uzależnia. Dostarcza niesamowitych emocji. Wzrusza i porusza. Dzięki temu książkę się pochłania. Wojenne losy bohaterów wywołują obrażenia. Mimo to ta część książki urzeka i czyni historię wiarygodną i prawdziwą.
Powieść kończy się jednak współcześnie. Zanim jednak nastąpi happy end spora część wydarzeń toczy się w czasach PRL-u. Do tego w Afganistanie, Czeczenii, a nawet w mrocznych zaułkach Moskwy. Niby jest ciekawie, a jednak czytelnik coraz bardziej czyje się oszukany.
Zbyt dużo zbiegów okoliczności. Niewiarygodne sytuacje diametralnie zmieniają ocenę książki. Fabuła już nie wydaje się rewelacyjna, ale mocno naciągana. Niestety ze szkodą dla całości.
„Pąki lodowych róż” odebrałam jako dwie historie w jednej książce. Jedna mnie urzekła.
Druga mocno...

talia44 | 2015-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2015

"Pąki lodowych róż"to bardzo wciągające czytadło.Jedno trzeba przyznać panu Zborowskiemu,że fantazji i pomysłów na emocjonującą fabułę mu nie brakuje.

Meggie | 2015-10-28

Gdy w 1939 roku wybucha wojna Natalia jest siedemnastolatką i mieszka we Lwowie. Kolejne lata mocno ją doświadczają, przez co musi szybko dorosnąć. Dokonywane przez nią wybory mogą mieć wpływ na życie wielu osób, chociaż w tym momencie nie zdaje sobie z tego sprawy. Po pewnym czasie już we współczesnej Warszawie Bartek, wnuk Natalii, postanawia zmierzyć się z przeszłością swojej rodziny. Mężczyzna boryka się z własnymi problemami, starając się stworzyć dom dla siebie i żony Anny, lecz przeszłość nie pozwala za sobą zamknąć drzwi. Bartek nie potrafi wyrzucić z pamięci pewnych wspomnień, które odcisnęły piętno na nim oraz na życiu jego ojca i babci, nie pozwalając odetchnąć pełną piersią. Odkrywanie kart długo skrywanych, rodzinnych sekretów może doprowadzić do rozpętania burzy, której konsekwencji nie sposób przewidzieć. Czy zmierzenie się z przeszłością sprawi, że będzie w końcu szczęśliwy?

Na tę książkę czekałam, gdyż pierwsza część „Trzy odbicia w lustrze” pozostawiła po sobie...