Zgłosuj na książki roku 2017
1731092X
sztuka
Isiliel

Już ponad rok temu ukazał się pierwszy numer „TECHNE/TEXNH”, określonego jako pismo pracowników, absolwentów i sympatyków Katedry Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego. Miał on charakter szczególny, wydany bowiem został jako dodatek do magazynu „Piotrkowska 104” - tytułu, który został zlikwidowany. Był to numer traktowany jako próbny i oznaczony został zagadkowym numerem 0 (który będzie stanowił w przyszłości nie lada problem w razie konieczności zapisu bibliograficznego). Ponieważ spotkał się on z życzliwym przyjęciem wszystkich interesujących się sprawami sztuki i jej historii, naszą ambicją stało się kontynuowanie wydawania tego pisma. Obecnie ukazuje się nowy zeszyt opatrzony numerem 1/2012, już jako pismo samodzielne. Pozostało ono nadal pismem związanym z Katedrą Historii Sztuki UŁ, ale obecnie jest wydawane wspólnie z utworzoną w 2011 r. Fundacją „Lux pro Monumentis”.

(…) pozostaje wyrazić nadzieję, że lektura nowego numeru „TECHNE/TEXNH” da Czytelnikom wiele satysfakcji, a pismo nasze już na stałe wpisze się na listę łódzkich pism artystyczno-kulturalnych.

źródło opisu: Słowo wstępne prof. Krzysztofa Stefańskiego

źródło okładki: zdjęcie autorskie