Zrób to kochanie

Wydawnictwo: Zwierciadło
LubimyCzytać

Wiele ograniczeń tkwi wyłącznie w naszej głowie.„Nie wolno”, „nie wypada”, „nie rób”, „nie dotykaj” słyszymy od najmłodszych lat. W książce Zrób to kochanie Katarzyna Miller będzie namawiać do różnych rzeczy. A właściwie do zrobienia różnych rzeczy. Różnica jest istotna. Pewnie każdy zauważył, jak łatwo jest wiedzieć, co warto zrobić, i wyobrażać sobie, jak to robimy, a jak trudno zrobić to naprawdę.

A to właśnie działanie zmienia nas i świat.

Katarzyna Miller - psycholożka, psychoterapeutka, filozofka i poetka z ponad trzydziestoletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Na stałe związana ze magazynem „Zwierciadło". Wykładowczyni na podyplomowych Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim oraz na licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Autorka i współautorka wielu książek, m.in. Nie bój się życia, Królowe życia i król, W życiu jak w kinie, Chcę być kochana tak jak chcę. Rozmowy terapeutyczne, Seksownik (Wydawnictwo Zwierciadło).

źródło opisu: http://www.ksiegarnia.zwierciadlo.pl/

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.zwierciadlo.pl/

tysya | 2018-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2018

Niestety jedna ze słabszych "motywacyjnych" książek. Nie znalazłam w niej niczego dla siebie... Co prawda czyta się ją błyskawicznie, jednak co z tego, skoro po jej lekturze nic wartościowego nie zostało mi w głowie? No właśnie 😉

kryptonite | 2017-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2017

Aż dziwne, że coś takiego napiszę: jakoś pani Katarzyna Miller nie postarała się.
Zachwycona 'Instrukcją obsługi faceta' czekałam na kolejną książkę mojej ulubionej pani psycholożki. Tak naprawdę 'Zrób to kochanie' nie powala. Ani trochę. Teksty, jakie tam są wydane, ani nie dają do myślenia, ani nie motywują, ani nie zabawiają (tylko jeden felietonik mi się podobał: dotyczył książki, przy której Stephen King nie spał całą noc ;-)). Książka wyszła, niestety, nijaka. A dla mnie pani Katarzyna Miller nie jest taka nijaka, jak 'Zrób to kochanie'.
Mam cichą nadzieję, że to tylko jednostkowy spadek formy autorskiej. Bo artykuły autorki nadal czytam z czystą ciekawością.

Sięgając po książkę spodziewałam się więcej konkretnych porad i pomysłów na to, jak ruszyć do przodu i zacząć robić to, co zawsze odkładam na później i czego się boję. Dostałam w zamian wynurzenia krótkie rozdzialiki na różne tematy: od polubienia poniedziałków do zwiększenia ilości czasu spędzanego ze zwierzętami.
Jednak dla mnie to trochę za mało: zbyt dużo przemyśleń autorki i przykładów z jej własnego życia czy innych ludzi, a za mało konkretnych pomysłów rozwiązań, jakiś wskazówek. Czasem czytając dany rozdział nie wiedziałam, o co tak właściwie w nim chodzi, bo tytuł sobie, a treść sobie.
A może po prostu nie czytałam dość uważnie? :) w sumie to nie chciało mi się za bardzo wykonywać ćwiczeń zawartych w książce :) Hmm, pomimo tego chętnie sięgnę po inne książki Katarzyny Miller, może czymś mnie zaskoczą?
Bo jednak coś z tej pozycji zapamiętałam, pewne rzeczy biorę do siebie i być może wdrożę w życie :)

Kibou | 2017-09-28
Przeczytana: 28 września 2017

Oczekiwałam zupełnie innej książki i żałuję jej zakupu. Powinnam poczekać na recenzje, albo chociaż "obmacać" ją w księgarni stacjonarnej. Nie chodzi o to, że to zła książka, tylko po prostu nie dla mnie. Chciałam poczytać o przełamaniu barier wpajanych nam (słusznie lub nie) od najmłodszych lat, a dostałam zbiór felietonów na każdy temat.
Książka skonstruowana jest następująco: na niebieskiej stronie mamy tytuł rozdziału i krótkie wprowadzenie, następnie dwie strony tekstu, potem 3-4 ćwiczenia.
Edytorsko? Mistrzostwo - dwa kolory, czytelna czcionka, żadnych zbędnych ozdobników. Przyjemnie się czyta i ogląda.
Niestety tekstowo - mydło i powidło: trochę o czytaniu, trochę o relacjach, trochę o wodzie... Dwie strony tego, dwie strony owego.
Może gdybym potraktowała tę książkę tak, że jednego dnia przerobiłabym jeden rozdział... Niestety odnoszę wrażenie, że 3/4 tekstu to nie do mnie, a poza tym nie lubię bawić się w takie rzeczy.

Nell | 2017-11-03

Jak na Katarzynę Miller – nie jest to mocna pozycja. Nie mogłam doczekać się jej przeczytania od kiedy poznałam jej tytuł, ale spotkało mnie rozczarowanie. Łyknęłam ją w jeden dzień (co jest u mnie rzadkością – czytam raczej wolno), ale już nawet nie o to chodzi. Spodziewałam się porad dotyczących przełamywania swoich barier i ograniczeń, zachęty do działania, realizowania siebie, przekraczania konwenansów. To w tej książce co prawda jest, ale w niewielkiej w sumie ilości i nie takiej formie, jakiej oczekiwałam...
No właśnie – co do tej formy: książka ma 200 stron, z czego konkretnego tekstu jest jakaś 1/4-1/3 całej objętości. Reszta to propozycje ćwiczeń (w stylu: „Pomyśl za co jesteś wdzięczna rodzicom. Zapisz to poniżej.”), zabawne obrazki oraz puste miejsca. Nazywam to przerostem formy nad treścią. Treść natomiast ma postać czegoś na kształt felietonów, miejscami bardziej filozoficznych niż psychologicznych (tak, wiem, autorka jest także filozofką), w których nierzadko podane...

seraficzna | 2017-11-16
Przeczytana: 07 listopada 2017

Da się ją przeczytać w kilka godzin na sofie w czytelni. Wpadła mi w ręce przez przypadek. Była na wystawce. Zawiera sporo rad skonstruowanych w oparciu o doświadczenia a nie tylko dobre chęci. Ogólny odbiór przyjemny. Zaleca bycie: odważną, świadomą, szczerą i kochającą. Szczególny nacisk położony był na umiejętność kochania i akceptowania samej siebie, jako fundamentu. Trochę o związkach, o rodzinie i wzorcach wynoszonych z domu, depresji. Wydaje się lekka i pożyteczna, tym bardziej, że czytelnik nie pozostaje bierny. Po każdym rozdziale mamy czystą kartkę z miejscem gdzie mamy podzielić się swoimi refleksjami, przykładami ze swojego życia, postanowieniami... To stanowi spory walor tej książki - nie zasypuje jedynie radami, ale nakłania do przemyśleń, które będą stanowić integralną jej część.

gleism | 2017-12-11

Zdecydowanie książka nie dla mnie. Nie wiem, czy ogólnie takie poradniki mi nie pasują, czy tylko ten mi nie podszedł. Jakieś to takie miałkie, cienkie, bez polotu. Okrągłe zdanie poganie kolejne okrągłe zdania. Nie polecam.

kretek | 2018-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2018

Zbiór felietonów wraz z ćwiczeniami do wykonania. Jak z wywiadów p. Katarzynę bardzo lubię to tutaj niestety wyszło tak sobie.
(2/2018)

Igabell | 2018-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2018

Pierwsze moje spotkanie z panią Katarzyną i niestety muszę powiedzieć, że szału nie ma. Książka pełna krótkich artykułów pani Katarzyny przedzielonych licznymi ćwiczeniami, miejscami zmusza do myślenia, ale po tytule i opiniach spodziewałam się czegoś innego. Nie mogę powiedzieć, że pozycja była zła, bo taka nie była. Taka książka na jedno popołudnie, przyjemnie i szybko się ją czyta. Napisana przystępnym językiem. Wiem, że książka ta może też zachwycić, więc koniecznie czytelniku sprawdź sam jak to z Tobą jest.

mirari_7 | 2018-09-19
Przeczytana: 19 września 2018