Krowa Matylda i śnieg

Tłumaczenie: Emilia Kledzik
Cykl: Krowa Matylda (tom 7)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Lieselotte im Schnee
krowa matylda, zwierzęta, krowa, śnieg
mediarodzina

Kolejna urocza opowieść o niepokornej krowie Matyldzie i jej przygodach. Matylda jest bardzo zapracowana - razem z listonoszem roznosi paczki przed świętami Bożego Narodzenia. Bardzo to lubi. Po skończonej pracy rusza do domu. Ale którędy ma iść? Wszędzie pełno śniegu. Czy zdąży na Wigilię?

źródło opisu: Media Rodzina, 2017

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/prod/1506/Krowa-Matylda-i-snieg

ilo99 | 2019-03-11
Na półkach: Przeczytane, Polecane
Przeczytana: 11 marca 2019

Krowa Matylda nie zawodzi. Nawet gdy trzeba dostarczyć przesyłki brnąc w kopnym śniegu. Lecz bycie krową pocztową zobowiązuje. I nic nie jest w stanie przeszkodzić jej w spełnieniu służbowego polecenia. Z prawdziwą przyjemnością czyta się i ogląda tę książkę, żałując tylko, że tak szybko się skończyła. A kury? No, po prostu, są the best. Prawdziwe bohaterki drugiego planu. Z niecierpliwością czekam na kolejne odsłony przygód Matyldy. A tymczasem przeczytam dziecku jeszcze raz. Na specjalne zamówienie. Co i wam polecam zrobić.

TakMialoByc | 2018-12-05
Przeczytana: 04 grudnia 2018

Piękne ilustracje, bardzo ciekawa historia. Moje dziecko słuchało z wielkim zaciekawieniem i bardzo chętnie brało udział w opisywaniu tego, co dzieje się na obrazkach.

Banita76 | 2018-05-31
Przeczytana: 31 maja 2018

Radosna, super narysowana. Polecam bardzo!

Ripe_Cherries | 2017-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2017

Matylda wymiata! Wersja z prezentami i śniegiem jest wyjątkowo zabawna!

Villiana | 2017-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2017

Razem z dziećmi uwielbiamy krowę Matyldę. Jej przygody są przezabawne, nigdy nie wiadomo, na jaki pomysł zaraz wpadnie, a ilustracje w książeczkach są miłe dla oka i zawierają mnóstwo szczegółów, które kochają dzieciaki, bo można oglądać i oglądać i za każdym razem znajdować coś, czego wcześniej nie dojrzeliśmy.

W tej części krowa Matylda, jako że jest krową pocztową, ma dużo pracy. Przed Bożym Narodzeniem ludzie wysyłają mnóstwo rzeczy. Razem z listonoszem dostarczają cały dzień przesyłki, a kiedy krowa chce już wrócić na farmę, zaczyna się śnieżyca... Co z tego wyniknie? Przezabawna historia i świetne zakończenie.

Mniej więcej w jednym czasie wpadły mi w ręce dwie serie z krową w roli głównej, mianowicie Mama Mu oraz krowa Matylda. W moim odczuciu Matylda biję Mamę Mu na głowę. Ładniejsze ilustracje i bardziej przystępna dla młodszych, przez mniej tekstu i większą szczegółowość obrazków. Polecam, moje dzieciaki chętnie sięgają po Matyldę.

Synkowe_czytanie | 2017-11-27
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Historyjka napisana i narysowana przez Alexandra Steffensmeiera jest krótka i zabawna, powinna zainteresować trzylatka, a siedmiolatek nie będzie się nudził. Tekstu nie ma dużo, ale momentami wymaga skupienia — lektura może być świetnym ćwiczeniem na skupienie uwagi i uważność. Tekst i obraz wzajemnie się uzupełniają. Obrazki nie pełnią jedynie funkcji ilustracyjnej — są ważnym dodatkiem, w znaczącym stopniu dopełniającym i rozbudowującym to, co napisane. Naprawdę warto uważnie się im przyglądać. Dzięki nim historia staje się znacznie bogatsza i ciekawsza.