Krowa Matylda i zaginiona paczka

Okładka książki Krowa Matylda i zaginiona paczka Alexander Steffensmeier
Okładka książki Krowa Matylda i zaginiona paczka
Alexander Steffensmeier Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Krowa Matylda (tom 16) opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
32 min.
Emilia Kledzik
krowamatylda

Okładka książki Wyspa wolności Barbara Brun, Éric-Emmanuel Schmitt
Wyspa wolności Barbara Brun, Éric-...
Okładka książki Felek i Tola i burza Thé Tjong-Khing, Sylvia Vanden Heede
Felek i Tola i... Thé Tjong-Khing, Sy...
Okładka książki Tata Oli nie umie przegrywać Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Tata Oli nie u... Thomas Brunstrøm, T...

„Krowa Matylda i zaginiona paczka” to najnowsza część z serii o tej zabawnej krasuli. Jak wiadomo Matylda pomaga listonoszowi roznosić listy i paczki. Tym razem mają również ważną paczkę dla gospodyni. W ferworze zadań niestety paczka zaginęła. Tylko czy na pewno? Co teraz zrobić? Jak załatwić tą sprawę aby gospodyni nie była zła na listonosza oraz Matyldę? Musicie sami przeczytać żeby się przekonać jak ta historia się skończy oraz co się stało z tą paczką. Gwarantuję świetną zabawę 😂

Uwielbiamy książki o krowie Matyldzie, dlatego że są zabawne, opowiadają ciekawe historie a w dodatku można się pobawić w obserwatora i zobaczyć co robią kurki. A jak zawsze wiele się u nich dzieje.

Duży format, oprawa twarda, genialne ilustracje, bardzo kolorowe i szczegółowe. Czego chcieć więcej?

Krowa pocztowa Matylda wraz z listonoszem szykując pączki dla mieszkańców wsi zapominają o jednej z nich. Paczkę odnajduje adresatka, o czym nie wie listonosz, zatem jest przekonany, że paczka zniknęła.

Cała sytuacja doprowadza do małej komedii pomyłek, która coraz bardziej się rozkręca. Zaczyna się akcja poszukiwawcza, a następnie próba zorganizowania zastępczej paczki, w której miały być słoiki.

Mnóstwo humoru, świetnych ilustracji i żartów sytuacyjnych tworzą kapitalną lekturę. Kury, tworzące po cichu drugi plan jak to powiedział mój starszak "robią robotę"😉😁

Jeśli jeszcze nie znacie Krowy Matyldy to koniecznie musicie to nadrobić, bo my to z pewnością będziemy 😄

W nowej części Krowa Matylda razem z listonoszem mają dużo pracy. Muszą rozwieść sporo paczek dla mieszkańców, ponieważ każdy czeka na jakąś przesyłkę. Niestety zginęła jedna paczka, dla Gospodyni więc zaczynają się poszukiwania.
Matylda z listonoszem mają pomysł. Jaki?
Koniecznie sięgnijcie po książkę bo jest bardzo zabawna.

Matylda nie da się nie lubić. Dzieci za nią przepadają, a jej niezwykle i zabawne przygody kochają wszyscy. Treść jest zrozumiała dla dzieci, napisana prostym językiem z przepięknymi ilustracjami.

Matylda z listonoszem mają pomysł. Jaki?
Koniecznie sięgnijcie po książkę bo jest bardzo zabawna.

Matylda nie da się nie lubić. Dzieci za nią...

Co robimy, gdy czegoś potrzebujemy, a nie ma tego z pobliskim sklepie stacjonarnym? To żaden problem! Kilka kliknięć w klawiaturę komputera, a potem wystarczy czekać na dostawę przesyłki pod nasze drzwi…

Tak też zrobiła gospodyni, gdy w sklepie cioci Emmy zabrakło słoików na konfitury, a truskawki wyjątkowo obrodziły… Paczkę do dostarczenia otrzymał listonosz z pocztową krową Matyldą, jednak po drodze okazało się, że paczka się zgubiła! Jak wybrnąć z tej sytuacji, gdy mimo poszukiwań, nie udało się odnaleźć zguby, a wiadomo, że słoiki są bardzo potrzebne?

Alexander Steffenmeier skonstruował przezabawną historyjkę, która ubawi dzieci oraz dorosłych. Opowieść jest uroczą komedią omyłek, z finałem w myśl zasady: wszystko dobre co się dobrze kończy. Akcja jest ciekawa, ponieważ wspólnie z dostawcami, czytelnik dostarcza paczki mieszkańcom wioski, a w dalszej części historii odkrywa, co w zamówionych przesyłkach było.

Ulubionym bohaterem drugoplanowym Emilki jest bezkonkurencyjnie właściciel restauracji „Pod grubym łabędziem”, moim Krysia Kocimętka.

Przygody Krowy Matyldy dobrze znamy, niektóre z części pojawiły się na moim profilu, szczerze uważam, że najnowsza część jest jedną z najlepszych. Podoba mi się w niej konstrukcja akcji, ilustracje oraz zakończenie. Jeżeli jeszcze Matyldy nie znacie, to zachęcam do zmiany tego stanu rzeczy. Nie będziecie żałować!

Pocztowa krowa Matylda oraz jej przyjaciel listonosz od rana mają pełne ręce roboty. Mieszkańcy z niecierpliwością wypatrują paczek, które zamówili przez internet. Gospodyni, która oczekuje na dostawę dużej ilości szklanych słoików z nakrętkami, szczególnie nie może doczekać się przesyłki.
W tym roku zbiory truskawek były wyjątkowo obfite dlatego postanowiła zrobić pyszny dżem z nadmiaru owoców, a że w pobliskim sklepie akurat zabrakło słoików wpadła na pomysł, by skorzystać z dobrodziejstw internetu i zamówić potrzebne rzeczy z dostawą prostu pod drzwi.

Listonosz oraz krowa Matylda zostawiają dom gospodyni na sam koniec trasy, po drodze odwiedzając innych mieszkańców miasteczka i uszczęśliwiając ich doręczonymi przesyłkami. Wszystko idzie zgodnie z planem do momentu przerażającego odkrycia. Paczka gospodyni zaginęła! Pomimo intensywnych poszukiwań oraz ponownego pokonania tej samej trasy ślad po przesyłce zaginął.
Jak wybrnąć z tej sytuacji? Przecież słoiki są gospodyni bardzo potrzebne.

Krowa Matylda jest wyjątkową przedstawicielką swojego gatunku, a jej przygody niezwykle bawią czytelników. Tym razem bohaterowie najnowszej książki przekonali się na własnej skórze, że dobry i sumienny listonosz, wywiązujący się ze swoich obowiązków to prawdziwy skarb.

Niezwykłe w tej książce są ilustracje. Pełne ekspresji, łączące w sobie elementy realistyczne uczące spostrzegawczości oraz humorystyczne i lekko absurdalne. Mistrzami drugiego planu są wszechobecne kury przejawiające typowo ludzkie zachowania - przechadzające się po sklepie z wózkami na zakupy, pomagające pakować paczki, wkładające wypieki do pieca czy nawet jedzące banany.

Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie format książki. Spodziewałam się malutkiego wydania, a dostałam duże, wielkości A4, gdzie doskonale widać każdy szczegół zabawnych ilustracji.

Krowa pocztowa Matylda wraz z listonoszem roznoszą paczki jak co dzień. Gospodyni czeka na ważną przesyłkę- słoiki na dżem. Jednak okazuje się, że ta ważna paczka zniknęła. Listonosz i Matylda wyruszają na poszukiwania. Czy odnajdą słoiki? I co stanie się z dżemem? 😄 Sprawdźcie sami😉

Książka ma twardą oprawę, a ilustracje są przepełnione szczegółami. Dzięki temu oprócz ciekawej opowieści możemy pobawić się w poszukiwania różnych przedmiotów czy liczenie choćby kur, których znajdziemy tu sporo😄
Przygody Matyldy to jedna z naszych ulubionych serii , tym bardziej polecamy jej nowe przygody ❤

Trzeba przyznać, że nie sposób nie polubić Matyldy❤ to bardzo sympatyczna bohaterka....

"Krowa Matylda i zaginiona paczka". Tej krowy pocztowej chyba nie trzeba Wam przedstawiać. Tym razem Matylda i listonosz mają dużo paczek do rozniesienia. Niestety jedną z nich gdzieś zniknęła. I co teraz zrobią? Gospodyni czeka na swoją paczkę ze słoikami, które są jej bardzo potrzebne. Na szczęście Matylda wpada na genialny pomysł. Czy uda im się rozwiązać tę sytuację? Czy gospodyni domyśli się, że jej paczka została zgubiona?

Korzystacie z dostarczania paczek przez kuriera lub pocztę?

Ja uwielbiam, nudzi mnie chodzenie po sklepach. W internecie można kupić już większość rzeczy, a wybierać je i oglądać można wygodnie z kanapy. O wygodzie dostarczania paczek przekonali się już dawno mieszkańcy wsi z książki:
Krowa Matylda i zaginiona paczka- Alexandra Steffensmeiera, wydawca @mediarodzina

U nas to już kolejna część przygód Krowy Matyldy. Jednak ta część jest w pięknej twardej oprawie, co na pewno przedłuży jej żywot przy ciągle oglądających książkę dzieciach🤣 tak jak w poprzednich częściach, pięknie zilustrowana. Na każdej stronie znajdziecie dopracowane rysunki, pięknie przedstawiające Matyldę i jej otoczenie. Same pomysły i teksty są świetne. Pokazują, że każdy kłopot da się rozwiązać. Uczą dzieci, że nawet w beznadziejnej i kłopotliwej sytuacji, nie trzeba się załamywać i lamentować, ale warto szukać rozwiązania. Mi bardzo taka forma bajek dla dzieci odpowiada😍

Kiedy listonosz i Krowa Matylda są gotowi do roznoszenia paczek, poruszają w drogę. Roznoszą paczki do wielu mieszkańców wsi, sprawiając im ogromną radość. Każdy z niecierpliwością przecież czeka na różne rzeczy. Kiedy już prawie wszystkie paczki są rozniesione, listonosz pociesza Matyldę że ich praca prawie skończona, a na paczkę czeka już tylko jej gospodyni. Matylda zastanawia się co zamówiła jej opiekunka bo paczka jest dziwnie lekka. Gospodyni w między czasie robi zakupy cukru. Będzie dżem. A w paczce powinny przyjść słoiki na konfitury. Kiedy gospodyni wraca do domu znajduje paczkę położona obok traktora. Jednak Matylda i listonosz jej tam nie zostawili. Musiała im wypaść. Byli bardzo przejęci, że zgubili paczkę, a po poszukiwaniach dowiedzieli się czego potrzebuje gospodyni. Jak myślicie na jaki pomysł wpadła Matylda z listonoszem?

Korzystacie z dostarczania paczek przez kuriera lub pocztę?

U nas...

Krowa Matylda jest u nas stałym bywalcem. U niej zawsze dużo się dzieje, a Emilka za każdym razem mówi "Mama co ta krowa wyprawia :D" Tym razem Matylda roznosi paczki po całej wsi. Niestety w ferworze dostaw ginie paczka gospodyni. Krowa razem z listonoszem zrobią wszystko, by nie sprawić gospodyni przykrości. Czy im się uda? Kto zna zaradną Matyldę z pewnością wie, jaka jest odpowiedź!

Książeczka w dużym formacie, w twardej oprawie, ilustrowana nieco jak komiks. Na ilustracjach dużo się dzieje, co jest powodem dodatkowych atrakcji podczas czytania.

• Literatura dziecięca i młodzieżowa
  • Dla szkrabów