Kryjówka krowy Matyldy

Okładka książki Kryjówka krowy Matyldy Alexander Steffensmeier
Okładka książki Kryjówka krowy Matyldy
Alexander Steffensmeier Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Krowa Matylda (tom 15) literatura dziecięca
32 str. 32 min.
32 min.
Emilia Kledzik
zabawa krowa kryjówka

Okładka książki Felek i Tola i burza Thé Tjong-Khing, Sylvia Vanden Heede
Felek i Tola i... Thé Tjong-Khing, Sy...
Okładka książki Tumtum. Dudniący słoń Anya Damirón, Pablo Pino
Tumtum. Dudnią... Anya Damirón, Pablo...
Okładka książki Leniwiec, który zmienił nasze życie Vivienne To, Margaret Wild
Leniwiec, któr... Vivienne To, Margar...
Okładka książki Brune Håkon Øvreås, Øyvind Torseter
Brune Håkon Øvreås, Øyvin...

Jeśli nie znacie krowy Matyldy to wielki błąd i musicie ją poznać. Książki są przezabawne, a ilustracje genialne.

„Kryjówka krowy Matyldy”, w której zobaczycie jak trudno jest zachować dla siebie tajemne miejsce do idealnego wypoczynku.

Uwielbiamy humor w tej serii, a dzięki bardzo zabawnym i szczegółowym ilustracjom czytanie rzadko kończy się na samym czytaniu opowiadania. Można godzinami się przyglądać co wyprawia krowa, kury a nawet żaby.

Szukaliście kiedyś skarbu?

Jeśli nie to wiele frajdy przegapiliacie, czego nie można powiedzieć o tytułowej bohaterce:
Krowa Matylda szuka skarbu i
Kryjówka krowy Matyldy- Alexandra Steffensmeier, wydawnictwo Media rodzina.wydawnictwo

W dwóch nowych częściach znajdziecie kolejne ciekawe i zabawne historie, które są nieodłączną częścią życia Matyldy na gospodarstwie. Spisane na dużych formatach, okraszone jak zawsze pięknymi, szczegółowymi ilustracjami. Na wsi wcale nie musi być nudno, a krowa Matylda doskonale wie jak umilić sobie czas🥰
W każdej z tych i innych części przedstawione są ciekawe historie i pomysły Matyldy, opisane w bardzo humorystyczny sposób. Spodobają się na wet najmłodszym czytelniko/ słuchaczom🤣

W tych częściach możecie znaleźć dużo humoru, cierpliwości, pomysłowości i współpracy.

Tym razem Matydla odnajduje mape do skarbu. Wskazówki jasno pokazują że skarb znajduje się centralnie pod ogródkiem gospodyni. Zwierzęta postanawiają poświęcić ogródek warzywny. Zaczyna się kopanie, kiedy dół jest głębokości samej Matyldy, gospodyni odkrywa co zowerzeta wyprawiają. Jak zareaguje gospodyni i czy w wykopie faktycznie znajdzie się skarb?

W drugiej książce Matylda podczas zabawy w chowanego z gospodarskimi zwierzętami, odnajduje swoje miejsce na ziemi. Idealną kryjówkę, gdzie można odnaleźć spokój i ciszę. Gdy wraca do kryjówki z najpotrzebniejszymi rzeczami odkrywa, że miejsce to odnalazły inna zwierzęta. Czy Matyldzie uda się odbić miejsce, a może okaże się, że czasem najciekawsze miejsca warto dzielić z bliskimi?
Ciekawi historii?

Szukaliście kiedyś skarbu?

Krowa Matylda szuka skarbu i

Krowę Matyldę poznałyśmy już jakiś czas temu w wersji z twardą okładką. Były to egzemplarze znalezione przez Zuzię w bibliotece. Teraz ta zabawna i troszkę niesforna krówka powraca w nowej odsłonie. Teraz do dyspozycji czytelników wersja w miękkiej okładce.

To, co od razu zwraca uwagę w serii o Matyldzie, to całostronicowe, bardzo zabawne ilustracje. Każda z nich jest dynamiczna i pełna szczegółów. Z powodzeniem można je wykorzystać do zabaw w wyszukiwanie. Ilustracje pokazują dzieciom wiejski świat z humorem i lekkością.

"Kryjówka krowy Matyldy"
Matylda i jej przyjaciele z gospodarstwa kłócą się o to, kto ma się bawić piłką do skakania. Po dłuższym czasie gospodyni - zmęczona krzykami - stwierdza, że zwierzęta muszą znaleźć sobie inną zabawę - bez piłki. Nie pozostaje nic innego, jak pobawić się w chowanego. W trakcie zabawy Matylda znajduje krzak, który jest wręcz idealny do zrobienia pod nim kryjówki. Postanawia jak najszybciej poszukać rzeczy do ozdobienia swojego nowego lokum. Gdy wraca, okazuje się, że koń i koza mieli podobny pomysł. Rywalizację między zwierzętami wykorzystują kury. Cóż, wygląda na to, że to faktycznie było idealne miejsce. Czy zwierzętom uda się dogadać?

Seria o krowie Matyldzie na pierwszy rzut oka to zabawna historia, pełna śmiechu i zabawy. Jednak poprzez zachowania zwierząt autor pokazuje dzieciom, że współpraca jest bardzo ważna, że dogadując się i działając wspólnie, jest dużo ciekawiej.

Są takie serie i tacy bohaterowie, do których wraca się z nieskrywaną radością, po które sięga się z pewnością, że nie zawiodą. Zdecydowanie należy do nich Krowa Matylda. Teraz ulubiona bohaterka wielu dzieciaków powraca w nowym wydaniu – z miękką okładką.

Książki z serii o Krowie Matyldzie to przede wszystkim źródło dobrej, lekkiej rozrywki, która trafia w gusta zarówno małych, jak i dużych czytelników. Autor Alexander Steffensmeier zadbał nie tylko o przyjazny tekst, ale również o mnóstwo smaczków na bogatych w szczegóły, bardzo kolorowych i wyrazistych ilustracjach. Ze znacznym udziałem poczynań opierzonych, cichych bohaterek serii – kur.

„Kryjówka krowy Matyldy” to opowieść o tym, że dzielenie się też bywa przyjemne i nie trzeba zawsze wszystkiego zawłaszczać tylko dla siebie. Poszło o idealną miejscówkę do spędzania wolnego czasu, którą wypatrzyła nie tylko Matylda, ale także wiele innych zwierząt gospodarskich.

Książki o Matyldzie są przepełnione humorem, barwne, krótkie i sprawdzają się w niemal każdej sytuacji. I trzeba mieć sporo samozaparcia, żeby ich nie polubić 😊

My polecamy i zaczytujemy się w jej przygodach od dawna.

Nie bez powodu krowa Matylda ma całe rzesze fanów. To z pewnością krowa z charakterem i jeszcze zanim sięgnęliśmy po jej przygody z opisów wiedziałam, że nasze spotkanie będzie udane.

"Kryjówka krowy Matyldy" pokazuje nam walkę o najlepszą możliwą miejscówkę. Głównym problemem jest jednak to, że nie tylko Matylda ma chrapkę na tę kryjówkę. Będzie wesoło, ale zwierzęta w końcu znajdują wyjście z sytuacji.

Jeśli chodzi o całą serię podoba mi się tu prosty język, wyraźne ilustracje i charakterystyczny humor, który spodoba się nawet maluchom. Matylda nie jest ideałem i może nie koniecznie warto ją kopiować, ale dzięki niej możemy także wprowadzić pewne tematy i przeanalizować co krowa powinna zrobić.

Seria bardzo podoba się zarówno mi jak i mojemu synkowi ❤️

Ukochana seria o Krowie Matyldzie! Dawno nie czytaliśmy tych książeczk, aż w końcu trafiły do nas kolejne nowe części!

Niby główną bohaterką jest tutaj urocza Krowa o imieniu Matylda a ja z każdą częścią utwierdzam się w przekonaniu, że największą robotę robią tu KURY!

Zapraszam na gospodarstwo :)

- Kryjówka Krowy Matyldy
Podczas zabawy w chowanego Matylda znajduje wspaniały, wielki i przytulny krzak czarnego bzu, który idealnie sprawdziłby się jako kryjówka. Niestety na ten sam pomysł wpadli jej przyjaciele - kucyk i koza. Podczas walki o tą miejscówkę okazuje się, że została już ona opanowana przed.... KURY!

- Krowa Matylda na wakacjach
Pewnego dnia Matylda postanawia udać się na wakacje. Niestety po kilku godzinach oczekiwania na przystanku, gdy okazuje się że autobus nie nadjeżdża Matylda dochodzi do wniosku, że tuż za rogiem jest idealne miejsce na spędzenie urlopu. Można tu podziwiać naturę i wylegiwać się na słońcu! Tymczasem w gospodarstwie nadchodzi letni festyn...

Wydawca: @mediarodzina.wydawnictwo
Wiek: 3-6

#mediarodzina #wydawnictwomediarodzina #krowa #krowamatylda #matylda #wakacje #krowamatyldanawakacjach #książkidladzieci #dladzieci #czytambolubię #jestembojesteś #mumof3

Zapraszam na gospodarstwo :)

- Kryjówka Krowy Matyldy
Podczas zabawy w chowanego Matylda znajduje...

Kolejna przezabawna książka o przygodach szalonej krowy Matyldy.

Tym razem nieco znudzona główna bohaterka postanawia znaleźć sobie inne zajęcie niż zabawy na podwórku i wyrusza na poszukiwanie odpowiedniego miejsca na kryjówkę, w której będzie mogła uciec od codzienności. Czy jej się to uda? Czy coś (lub ktoś!) stanie jej na drodze?

Przekonajcie się sami!

Kolejna przezabawna książka o przygodach szalonej krowy Matyldy.

Przekonajcie się sami!

Walka o krzak czarnego bzu lvl 1. W gospodarstwie, gdzie mieszka krowa Matylda, zawsze jest wesoło.

Ulubiona krowa z czasów, gdy mój młodociany czytelnik był przedszkolakiem. Lecz i teraz chętnie posłuchał i pooglądał przy kolacji. Właśnie pooglądał - bo w tej książce obrazki są bardzo istotne, niezależnie od tego, czy zwierzęta bawią się w chowanego, czy po prostu obserwujemy kurczaki. Kto czytał krowę Matyldę, wie co mam na myśli. Ci, którzy nie mieli jeszcze tej przyjemności, niech pamiętają, kurczaki są niesamowitym bohaterami drugiego planu. A treść? Może tym razem nie jest bardzo przewrotna i zachwycająca, lecz i tak pokazuje, jak ważna jest współpraca. Oraz płynąca z niej radość wspólnej zabawy. Krowa Matylda, kwitnący krzak czarnego bzu, zwierzęta z gospodarstwa. Czego chcieć więcej?! Tylko tyle i będzie świetna zabawa. Polecam.

Krowa Matylda to chyba najweselsza i najbardziej oryginalna krowa wśród wszystkich krów. Przynajmniej tych książkowych. Choć jej szwedzka kuzynka: Mama Mu też ma zwariowane pomysły. Tymczasem w gospodarstwie zwierzęta kłócą się między sobą o to, kto ma się bawić piłką do skakania. Gospodyni wpada na pomysł, by wymyśleć taką zabawę, która zaangażowałaby wszystkie zwierzęta. Co przyszłoby Wam w takim przypadku do głowy? Oczywiście zabawa „w chowanego”. Jak przebiegała zabawa, komu udało się najsprytniej schować, jaką kryjówkę znalazła Matylda? (wiadomo w jej przypadku na pewno łatwo nie było),dlaczego pewien krzak bzu jest tak bardzo ważny dla Matyldy? Jak w końcu skończyła się zabawa?
Kolejna historia o Krowie Matyldzie, której nie można nie kochać. Jak w innych, tak i w tej historii jest wiele śmiesznych momentów. Poza tym dzieci uwielbiają odkrywanie nowych miejsc, a samo gospodarstwo to królestwo różnych kątów i zakamarków. Ile tu miejsc do odwiedzenia, do oglądania, szczegółów i szczególików do analizowania. Ta mnogość ilustracji jest doskonałym punktem wyjścia do rozmów z maluchami, rozwijania języka i fantazji. Oczywiście od Matyldy można nauczyć się dobrej zabawy – co jest szczególnie ważne w tych zwariowanych czasach pandemii.

• Dla dzieci
  • Polecane