Krowa Matylda jest nie w humorze

Okładka książki Krowa Matylda jest nie w humorze Alexander Steffensmeier
Okładka książki Krowa Matylda jest nie w humorze
Alexander Steffensmeier Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Krowa Matylda (tom 17) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Krowa Matylda (tom 17)
Media Rodzina
2024-02-28
2024-02-28

Okładka książki Felek i Tola. Gdzie jest lód? Thé Tjong-Khing, Sylvia Vanden Heede
Felek i Tola. ... Thé Tjong-Khing, Sy...
Okładka książki Czary w Kopytkowie Katarzyna Dowbor, Marcin Kozioł
Czary w Kopytk... Katarzyna Dowbor, M...
Okładka książki Dinozaury ratują święta Zuzanna Pacholska, Katarzyna Pruszkowska-Sokalla
Dinozaury ratu... Zuzanna Pacholska, ...

Krowa Matylda zdobyła nasze serca. Zaopatrzyliśmy się we wszystkie 13 części i co chwilę je przeglądamy lub czytamy z synkiem. Bardzo pouczające i urocze książeczki z pięknymi ilustracjami na kredowym papierze. A szczegółowość i bogactwo obrazków wprawia w zachwyt :) Póki co to nasza ulubiona seria.

Chyba każdemu z nas czasami zdarza się wstać lewą nogą lub nie mieć po prostu na nic ochoty.

Taki ponury dzień przytrafił się również znanej i lubianej przez wszystkich Krowie Matyldzie. Przygnębienie towarzyszyło jej od samego obudzenia i nic ani, nikt nie był w stanie poprawić jej humoru, choć każdy z jej przyjaciół starał się jak mógł. Gospodarz przyniósł jej ulubione smakołyki, weterynarz dokładnie ją zbadał, zwierzęta z farmy zrobiły dla niej imprezę i proponowały jej ulubione zabawy. Matylda również starała się przekonać samą siebie do zabawy ale to też nie pomogło. Może po prostu trzeba poczekać, aż zły humor minie sam?

Gorszy dzień może przytrafić się każdemu i nie ma w tym nic złego. Warto jednak dać sobie czas, odpocząć, wyciszyć się i poczekać, bo nic nie trwa wiecznie i nawet zły humor mija.

"Krowa Matylda jest nie w humorze" to nasza pierwsza książka z tej serii ale bardzo spodobał mi się zarówno jej przekaz jak i ilustracje, które potrafią przyciągnąć małego czytelnika na bardzo długo.

Któż z nas nie miewa czasami złego humoru? 😖

Dziś padło na krowę Matyldę, która wstała lewym kopytem. Nie miała ona na nic ochoty. Ani na pracę, a nie na zabawę.
Nawet przyjaciele nie byli w stanie pomóc przyjaciółce, która była nie w sosie. I sam weterynarz próbował pomoc, ale bezskutecznie. 🐄

Historia ta jednak kończy się szczęśliwie. Zły humor mija i krowa Matylda wraca pełna energii do swoich przyjaciół 🐖🐓🐴🐐

Książka ta, świetnie obrazuje dzieciom, że każdy czasami może mieć gorszy dzień. Nie zawsze ma się siły czy chęć na zabawę. Czasami potrzeba chwili ciszy i samotności. 🤫

A co najważniejsze, zły humor z czasem mija. 😄

Cała historia jest pełna humorystycznych ilustracji 😍

Któż z nas nie miewa czasami złego humoru? 😖

Historia ta jednak kończy się szczęśliwie. Zły humor mija i krowa Matylda...

„Kiedy zadzwonił budzik, zawsze pogodna krowa Matylda obudziła się przygnębiona.” Chyba każdy z nas miewa takie dni‼️Krowa Matylda, bohaterka popularnej serii autorstwa Alexandra Steffensmeiera, może liczyć na pomoc przyjaciół, którzy starają się poprawić Jej humor‼️❤️💪✔️Sama również testuje różne patenty na poprawę humoru‼️
✔️Kolejna pozycja z serii książek o sympatycznej krowie to lektura, którą serdecznie polecamy dla Waszych dzieci i podopiecznych. Jest zabawna, krótka, a przy tym przekazuje ważne treści w przystępny sposób

Opinia przygotowana przez zespół https://edukreatywne.pl

✔️Kolejna pozycja z serii książek o sympatycznej...

"Krowa Matylda" to seria książek dla dzieci, której strony aż tryskają humorystycznymi perypetiami i niecodziennymi przygodami. Nietypowa główna bohaterka, nieustannie dostarcza czytelnikom dawkę pozytywnej energii i nieprzewidywalnych zachowań.

Matylda, krowa o charakterze tak ekstrawaganckim jak plamy na jej skórze, stanowi kwintesencję nieograniczonej kreatywności i nonszalancji. Jej szalone pomysły i nietypowe zachowania potrafią rozbawić nawet najbardziej zatwardziałego czytelnika.

W najnowszym tytule Matylda budzi się z dość zaskakującą, jak dla niej, zmianą w nastroju. Zwykle pełna energii i radości, tego dnia czuje się wyjątkowo przygnębiona. Nie chce brać udziału w żadnych aktywnościach, nie ma ochoty towarzyszyć listonoszowi w codziennej trasie ani bawić się z pozostałymi zwierzętami. Czy Matyldzie uda się odzyskać swój luz i entuzjazm, dzięki oryginalnym pomysłom jej wiernych przyjaciół?

Opowieści o Matyldzie nie tylko bawią i rozbawiają, ale także kryją w sobie sporą dawkę mądrości, która przemyca się między komicznymi sytuacjami. Kolorowe ilustracje dodają życia historiom, zachęcając czytelników do bliższego przyjrzenia się każdemu szczegółowi. Seria ta to jak podróż po krainie radości, gdzie każda strona książki kryje nową niespodziankę i uśmiech. Przygody Matyldy, krowy z wyższą misją, to doskonały sposób na oderwanie się od rzeczywistości i zanurzenie się w świetnej zabawie, która rozśmieszy zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Czy wstaliście dzisiaj lewą nogą lub jesteście nie w sosie?

Już za te zwroty lubię tę książkę, bo jasno mogłam wytłumaczyć dziecku, o co chodzi z tymi złymi humorami z rana. To jest nasze pierwsze spotkanie z Krową Matyldą i już wiem, że na pewno sięgniemy po więcej części jej przygód.

Główna bohaterka budzi się w złym nastroju i każdy kto ją spotyka próbuje poprawić jej humor. Mieszkańców wsi zastanawia jej zachowanie, nawet bada ją weterynarz. Wszystko, co do tej pory sprawiało jej przyjemność już nie działało, to był feralny dzień. Gospodarskie zwierzęta podjęły jednak codzienne aktywności, dość oryginalne, a krowa jedynie obserwowała je obojętnie. Nawet jej ulubiona zabawa nie pomogła jej. Naszły ją jednak refleksje i doszła do wniosku, że czasami trzeba dać sobie trochę czasu i powoli wrócić do lepszego samopoczucia swoimi metodami. Matylda miała swój plan. Podsunie to czytelnikom pomysły, jak radzić sobie z byciem nie w humorze. Brawa dla autora za ten fantastyczny pomysł.

Historia jest świetne napisana, poczucie humoru jest nieprzeciętne, a ilustracje są cudowne. Bacznie studiowałam je z moimi małymi czytelnikami. Matylda to nietuzinkowa, urocza i niezwykle pomysłowa przedstawicielka swojego gatunku, jej perypetie są zabawne, w czasie lektury jest u nas mnóstwo śmiechu. Poznajemy też inne zwierzęta z gospodarstwa, które aktywnie biorą udział w jej poczynaniach. Grafika w dużej mierze uzupełnia historię, możemy przyjrzeć się, co dzieje się oprócz głównego wątku. Nie sposób nie polubić bohaterów, czy widzieliście kiedyś kury grające w piłkę lub puszczające bańki? Tutaj na pewno spotka Was wiele zaskoczeń. Czytanie tej serii sprawi Wam na pewno przyjemność.

Czy znacie już tę krasulę? 🐄

Czy wstaliście dzisiaj lewą nogą lub jesteście nie w sosie?

• Dla dzieci
  • Książki Tomeczka