Czarownica. Prawdziwa historia Diaboliny

Dream Books
2014-01-01
2014-01-01
Jakub Polkowski

Niestety, po przeczytaniu "Czarownicy..." czuję wielki niedosyt i rozczarowanie. Wszędzie, gdzie spojrzę książka jest przedstawiana w komplecie z dwoma innymi "Wiedźma. Prawdziwa historia złej królowej" i "Bestia. Prawdziwa historia księcia" (gdzie przy dokładniejszym przekopaniu internetu okazuje się, że ta historia Diaboliny jest jakby z innej serii, więc nie rozumiem zestawiania jej z pozostałymi dwoma). "Wiedźmę..." czytałam jako pierwsza i bardzo mi się podobała. Sądziłam, że "Czarownica..." będzie w tym samym stylu: przedstawi historię Diaboliny z jej perspektywy. Niestety, jedyne rozszerzenie historii to wstęp, gdzie opisane jest dzieciństwo czarownicy. Dalej jest to po prostu historia jaką znamy z filmu, a wręcz jest to film na papierze. Nie porwała, a jedynie rozczarowała. Plus za bardzo prosty język, który pozwolił mi przeczytać książkę w jeden dzień.

《Czarownica. Prawdziwa historia Diaboliny》

Niezmiennie podtrzymuję swoją opinię: uwielbiam Diabolinę !!!! I w wersji książkowej i filmowej.

To opowieść o miłości, zdradzie, nadziejach, marzeniach, bólu, rozdarcia, niesprawiedliwości, zawiści, złu ale i dobru.
To opowieść o odnajdywaniu siebie, akceptacji siebie i innych, o potrzebie bliskości drugiej osoby, o wybaczeniu.
Książka pokazuje również, że pomimo pozorów żadne zło nie jest aż tak czarne aby nie można było w nim zauważyć światła, oraz żadne dobro nie jest tak świetliście idealne aby nie znalazła się w nim skaza. Warto czasami wysłuchać opowieści dwóch stron aby stwierdzić, że nie ma istot idealnych.

Diabolina, zdecydowanie polecam się do przeczytania i tym małym i tym dużym, każdy odnajdzie tam coś dla siebie.

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę Wam abyście pomimo ciemnych chmur, wiszących nad waszymi głowami lub zalegających w waszych sercach potrafili odnaleźć wiele dobra. Życzę Wam żebyście potrafili patrzeć wgłąb siebie. Życzę Wam również abyście potrafili spostrzegać innych, nie idealizowali nikogo, bo ludzi idealnych po prostu nie ma.

Wspaniałego, pozytywnego dnia! Oby coś pięknego przytrafiło Wam się dzisiaj! :) 🙋🏻‍♀️🧙🏻‍♀️

#czarownicamagdalenaczyta #doabolina #magicznykącikzaczytaniwuk #czarownica #disney #prawdziwahistoriadiaboliny

《Czarownica. Prawdziwa historia Diaboliny》

Fajna książka. Szybko się czyta. Krótkie rozdziały.

Fajna książka. Szybko się czyta. Krótkie rozdziały.

To adaptacja filmu Disneya, "Czarownica", i oczywiście reeteling, oczywiście skoro baśń opowiedziana na nowo, mam powinność po nią sięgnąć. Teoretycznie nic nowego, ale fajnie było zobaczyć, jak autorka książki przedstawi film.

1931

Obejrzałam film, przeczytałam książkę(która przeleżała u mnie kilka lat). W pełni zaliczone.

Świetne uzupełnienie filmu. Przyjemnie i szybko się czyta. Rewelacyjna książka dla dorosłych i dzieci. Czekam na drugą część.

Dobre uzupełnienie filmu. Przyjemna bajka dla dzieci do czytania wieczorami do snu!

"Czarownica. Prawdziwa historia Diaboliny" to druga z książek, które znalazłam w Disney Box od Magical suitcase.
I jest to historia, która zdecydowanie bardziej do mnie przemówiła. Porwała mnie od pierwszych stron, tak jak w filmowej Diabolinie, w tej również zakochałam się bez reszty.
Powieść jest świetnym odwzorowaniem adaptacji filmowej, więc jeśli film przypadł Ci do gustu, książka również powinna :).

Świetnie opisana historia, do której często wracam. ❤️

Świetnie opisana historia, do której często wracam. ❤️

Kocham kocham kocham! Historia Diaboliny jest chyba jedną z najbardziej ciekawych jaką znam! Uwielbiam wracać do bajek Disneya, a nowe spojrzenia na historie jeszcze bardziej mi się podobają :D

Dodaj cytat z książki Czarownica. Prawdziwa historia Diaboliny