Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Ag2S

Jima Kaya nie trzeba już pottermonaniakom przedstawiać – po znakomicie przyjętych dwóch pierwszych częściach cyklu o młodym czarodzieju przyszedł czas na kolejny tom z ilustracjami brytyjskiego grafika. Harry z utęsknieniem wypatruje końca wakacji i powrotu do Hogwartu. Zanim to jednak nastąpi, musi spędzić przykre chwile w towarzystwie Dursleyów i siosty wuja Vernona, ciotki Marge. Jakie...

Harry z utęsknieniem wypatruje końca wakacji i powrotu do Hogwartu. Zanim to jednak nastąpi, musi spędzić przykre chwile w towarzystwie Dursleyów i siosty wuja Vernona, ciotki Marge. Jakie komplikacje wywoła jej wizyta? Dlaczego powrót do szkoły będzie pełen niespodzianek? Jaką tajemnicę skrywa nowy nauczyciel obrony przed czarną magią? I najważniejsze – kim jest tytułowy więzień i co łączy go z Harrym?

Wydanie zostało przejrzane i poprawione przez tłumacza, Andrzeja Polkowskiego.

źródło opisu: Media Rodzina, 2017

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

MarCyśka | 2018-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2018

Pamiętam jak pewnego wieczoru oglądałam z siostrą "Więźnia Azkabanu" w telewizji. Wtedy dołączyła do nas ciotka, która oczywiście nigdy nie czytając/oglądając zaczęła krytykować tę serię.
-Przeczytałaś kiedyś którąś część "Harry'ego Pottera"? - spytałam.
-Nie. -odpowiedziała.
-No więc czemu krytykujesz coś, czego nie znasz?
Wzruszyła ramionami i dosiedziała z nami do końca filmu. Po nim spytała, czy mam może pierwszy tom serii. Pożyczyłam jej.
Późno w nocy dzwoni telefon. Odbieram a to ona z krzykiem: "O LUDZIE! PRZECZYTAŁAM JUŻ CAŁĄ KSIĄŻKĘ! MOGĘ WPAŚĆ POŻYCZYĆ KOLEJNĄ?! NIE ZASNĘ, GDY NIE BĘDĘ MIAŁA KOLEJNEJ W RĘKU!"
Tak oto ciotka zmieniła zdanie na temat Harry'ego i przeczytała chyba w tydzień całą serię. Przez jakieś pół roku gadała tylko o Harrym!

Tak to właśnie jest z tą serią.. Wciąga każdego bez względu na wiek, a do tego ilustracje są wielką ozdobą książki :) Ciekawi mnie tylko, jakiej grubości będzie "Zakon Feniksa" w takim wydaniu...

Wkp | 2017-10-14

HARRY POTTER I GENIALNA EDYCJA ‘WIĘŹNIA AZKABANU’

Trzeci tom przygód małego czarodzieja jest nie tylko jednym z najlepszych, jakie seria ma do zaoferowania, ale także zdecydowanie najważniejszym dla mnie. To w końcu od niego zaczęła się moja przygoda z Harrym Potterem, kiedy jako nastolatek, któremu spodobały się pierwsze dwa filmy, postanowiłem sięgnąć po książki i właśnie od niego zacząłem lekturę sagi. I wciągnął mnie tak bardzo, że pochłonąłem go w zaledwie kilkanaście godzin. Od tamtej pory, tak jak zresztą do wszystkich pozostałych tomów, wracałem do niego nie raz, ale niniejsza, przepięknie ilustrowana edycja, pozwoliła mi na nowo odkryć tę wspaniałą opowieść i raz jeszcze zanurzyć się w magicznym, pełnym niebezpieczeństw i przyjaźni świecie, który pokochały miliony.

Harry skończył drugi rok nauki w Hogwarcie, cudem przeżywszy walkę z bazyliszkiem, i teraz spędza kolejne wakacje u Dursleyów. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie odwiedziny ciotki i kłótnia, przez którą...

werka777 | 2018-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2018

Do dziś mam przed oczyma obraz kolejki ludzi wyczekujących premiery kolejnego tomu serii Harry Potter. Nie pamiętam, by kiedykolwiek wcześniej, ani później, jakaś książka wywoływała tak wielkie poruszenie. Choć od tego momentu minął szmat czasu, a ja przestałam tak zachłannie sięgać po pełne magii opowieści, wciąż mam sentyment do historii chłopca z blizną na czole. A że lubię wyposażać swoją biblioteczkę w ładne wydania, nie mogłam pominąć trzeciej części cyklu o młodym czarodzieju, ilustrowanej publikacji „Harry Potter i Więzień Azkabanu”. I znów znalazłam się w murach niezwykłego Hogwartu.

Wakacje nie pozwoliły Harremu nacieszyć się beztroskim spokojem. Po ciężkim i zwycięskim starciu z wrogiem, świat magii kolejny raz zatrząsł się w posadach. Z owianego aurą mrocznej sławy więzienia ucieka budzący grozę Syriusz Black, człowiek z listą najgorszych z możliwych wykroczeń. Kiedy wszyscy twierdzą, że młody Potter znajduje się w śmiertelnym zagrożeniu dzieje się coś, czego nikt nie...

MałaPisareczka | 2017-10-22
Przeczytana: 18 października 2017

Październik od trzech lat kojarzy mi się z tym samym - z nowymi wydaniami Harry'ego Pottera w wersji ilustrowanej. To chyba miesiąc Rowling! I będzie taki jeszcze długi czas (co mnie niesamowicie cieszy)! Tym razem przychodzę do Was z recenzją trzeciego - mojego ulubionego - tomu młodego czarodzieja w wersji ilustrowanej, czyli Harry Potter i Więzień Azkabanu!

Harry Potter to niezwykłe dziecko. On nie lubi wakacji. On marzy jedynie o powrocie do szkoły. Ma ku temu powód - wujostwo, które sprawuje piecze nad jego wychowaniem, nie należy do najlepszych rodzin na świecie. Lecz przynajmniej jest wśród nich bezpieczny, bowiem przed trzecim rokiem dowiaduje się, że z najlepiej strzeżonego więzienia czarodziejów, Azkabanu, uciekł więzień. I wszystko wskazuje na to, że ów Syriusz Black poluje na głównego bohatera.

Ale po co ja to piszę, skoro zapewne każdy z Was doskonale zna tę historię - a przynajmniej jej ogólny szkic. Pewnie nawet już przeczytaliście, a może macie swój własny...

eR_ | 2017-11-20
Przeczytana: 17 listopada 2017

Według nieomylnych opinii wielu czytelników ta część przygód Harry'ego Pottera, nie dość że najciekawsza, to dodatkowo, jest tu wszystko za co tą serię pokochały miliony fanów. A nowi przybywają, można by rzec każdego dnia. Rowling stworzyła cykl, który z miejsca stał się sensacją, a każdy tom z wytęsknieniem wyczekiwany był przez miłośników czarodzieja i jego przyjaciół. Tak że nie wypada nie znać tej serii, a przede wszystkim warto czytać, ot co.

Harry ledwo co przeżył spotkanie z potworem. Żyje sobie spokojnie w świecie mugolów, jeśli można nazwać to spokojem. Nie może już się doczekać powrotu do szkoły, przyjaciół. Oglądając telewizję dowiaduje się o ucieczce pewnego niezwykle groźnego przestępcy. W między czasie, do jego opiekunów przybywa ciotka. To spotkanie niefortunnie skończy się dla niej. Bowiem nie zważając na uczucia Harry'ego obraża jego rodziców. Chłopiec wychodzi z siebie i ciotka odpływa w siną dal. Przerażony chłopak ucieka, bowiem za użycie czarów w zwykłym...

Oto mam za sobą po raz kolejny trzeci tom przygód o młodym czarodzieju, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest już klasyką, znany z książek, filmów i gier. Jestem pewna, że nie ma człowieka, który chociażby nie wiedział, kim jest Harry Potter. No ale wracając do omawianej książki, jak odebrałam trzeci tom serii? Czy Harry Potter i więzień Azkabanu w ilustrowanym wydaniu zdobył moje uznanie?

Emsi | 2018-01-17
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 17 stycznia 2018

Zaliczenia, egzaminy, nic nie ma znaczenia w obliczu lektury "Harry'ego Pottera". Wciąga do reszty, tak samo jak wciagała, gdy byłam dzieckiem.

To świetna, pasjonująca historia - o świecie czarodziejstwa, ale jest jednocześnie taka LUDZKA. W szczególności dotyczy to w mojej opinii obrazu przyjaźni i ogólnie relacji międzyludzkich.

Uzbrojona w magię nie lękam się sesji!

Książkomaniacy | 2018-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2018

www.ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.com

Treść Harry'ego Pottera z pewnością większość zna nas na pamięć, więc nie będę zanudzać przywoływaniem fabuły. Wiemy, że pojawią się tu dementory, a książka będzie jedną z mroczniejszych książek, jakie ukazały się w serii "Harry Potter". Przy okazji jest to jedna z moich ulubionych części. Nieco bardziej dorosła od poprzedniczek, a jednocześnie mniej dojrzała od tych kolejnych. Książka, w której dzieje się tak wiele, książka, w której ta magia jest już na nieco bardziej zaawansowanym poziomie.

Treścią zachwycamy się już parę dobrych lat, ale te nowe wydania...cudo! Ilustrowane wydanie Harry'ego Pottera to gratka nie tylko dla fanów książek J.K. Rowling, ale i dla kolekcjonerów wyjątkowych wydań. Piękne ilustracje Jima Kaya oddają grozę
i tajemniczość treści, choć byłam nieco rozczarowana, że jest ich tak na dobrą sprawę...za mało. Za mało, bo są tak wspaniałe, że chciałoby się je oglądać bez końca. Dokładnie jest ich 115. Ilustracje są...

Kasia | 2017-11-10
Przeczytana: 03 listopada 2017

Gorąco zachęcam Was do sięgnięcia po wersję ilustrowaną. I nie jest ważne, czy macie już w domach stare wydania, akurat w tym przypadku zdublowanie kompletu w niczym nie zaszkodzi. A sama z niecierpliwością wyczekuję już kolejnej jesieni i kolejnego tomu!

Cała opinia + zdjęcia:

Krzysztof Lewandowski | 2018-04-02

Kocham miłością bezgraniczną.

"Harry Potter" zawsze budzi we mnie takie totalne uczucia. Tak jak w dzieciństwie go uwielbiałem, tak uwielbiam do dziś. Powtórka z "Więźnia Azkabanu" okazała się fantastyczna, lata od pierwszego czytania sprawiły, że była pełna napięcia, ale i w przypadku wydarzeń dobrze zachowanych w pamięci nie mogłem oderwać się od książki. Najchętniej bym tylko czytał i wydłużał to czytanie w nieskończoność, a teraz sięgnął po "Czarę Ognia". Powstrzymuje mnie brak wydania ilustrowanego.

No właśnie. Ilustracje są cudowne. W poprzednich tomach były mile widzianą atrakcją, ale czasami miałem wrażenie, że kolidują z moją wyobraźnią. Tu nie miałem takiego wrażenia - byłem zachwycony całą szatą graficzną. Obrazków jest mnóstwo: większych, mniejszych, wplecionych w tekst, zajmujących stronę lub dwie strony. Przepięknych. Kolorystyka została znakomicie dobrana do nastroju danej sceny, dzięki czemu ten nastrój potęguje. Prawie cały czas czujemy, że obcujemy z...