Harry Potter i więzień Azkabanu (Wydanie ilustrowane)

Okładka książki Harry Potter i więzień Azkabanu (Wydanie ilustrowane)
J.K. Rowling Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Harry Potter (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Andrzej Polkowski
fantastyka Harry Potter czarodzieje magia

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Z książki na książkę jest coraz lepiej :) Coraz więcej ciekawych bohaterów, fajnie poprowadzona akcja i historia samego Harrego.

Co ma takiego w sobie Harry Potter, że wciąga i zachwyca? Magię? ;)

Co ma takiego w sobie Harry Potter, że wciąga i zachwyca? Magię? ;)

Najsłyniejszy czarodziej na świecie. Najpierw obejrzałem filmy, później pograłem trochę w gry a dopiero na studiach stwierdziłem że wezmę się za całą serię. Było warto, świetni bohaterowie, ciekawa intryga związana z antagonistą i piękny świat magów. Gorąco polecam tą książkę, pamiętaj nie bądź mugolem. Zapraszam też na swojego bloga https://okonapopkulture.blogspot.com/

Po przeczytaniu ponownienie ale jako już dorosły człowiek stwierdzam, że jest to ostatnia część przygód skierowana do młodszych czytelników. Czytając to lata temu nie odczuwało się tego ponieważ dorastało się z bohaterami. Wydaje mi się że kolejne tomy są już nastawione na minimum nastolatka, bo Harry i inni dorastają, język uczucia, wybory również stają się bardziej dojrzałe. Tak jak to bywa wśród nastolatków.

Kolejna w serii. Świetnie się bawię czytając serię o małym czarodzieju z moim synem. Z całą pewnościę mnie gorzej niż dziecko.

Dobrze napisana. Pierwsza z tych poważnych i pierwsza z nie tendencyjnym i mało przewidywalnym zakończeniem.

Jak dla mnie BOMBA!

Jak dla mnie BOMBA!

"Uśmiech losu można zobaczyć nawet w najciemniejszych chwilach. Jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło."

Harry Potter rozpoczyna trzeci rok nauki w Hogwarcie, szkole dla czarodziei. Wszystko wskazuje jednak na to, że chłopak jest w niebezpieczeństwie. Z pilnie strzeżonego więzienia ucieka groźny człowiek. Co ma wspólnego z Harrym? Kim jest nowy nauczyciel obrony przez czarną magią? Jak z nową rolą poradzi sobie Hagrid? Czym jest Hogsmeade? Odpowiedzi na te, jak i na inne pytania, odnajdziemy w trzecim tomie.

Robię maraton z Harrym i idę jak burza. Jak zacznę czytać, to po prostu nie mogę skończyć. Nie mogę odłożyć książki na bok, bo słyszę, jak mnie woła. Gdybym jej nie posłuchała, kto wie czy nie zachowałaby się jak książka zlecona uczniom przez Hagrida...

To jest książka, którą się połyka w całości. Wciąga niemiłosiernie, odrywa od smutnej, szarej rzeczywistości i przenosi w barwny, magiczny i wyjątkowy świat czarodziei. Jestem po prostu zachwycona. Autorka sprawiła, że na łamach książek o Harrym dzieje się najprawdziwsza magia.

W tej części poznajemy ojca chrzestnego Harry'ego. Pojawia się też Błędny Rycerz, Patronus, Dementorzy, Animag i wiele, wiele innych istot... Dużo się dzieje, oj dużo.

Polecam każdemu, absolutnie każdemu. Tymczasem ja kończę pisać recenzję i zmykam na czwarty rok w Hogwarcie...

Wg mnie najlepsza czesc:) Świetny klimat!

Wg mnie najlepsza czesc:) Świetny klimat!

Jest to chyba moja druga ulubiona część z całej serii! Zaraz po 'Komnacie tajemnic' <3 Tyle się tu dzieje! Po tylu latach nadal jestem pod ogromnym wrażeniem wyobraźni autorki. Uwielbiam <3

9,5/10

9,5/10

Zdecydowanie najlepsza część serii.

Zdecydowanie najlepsza część serii.