Szkoła na gitarę hiszpańską

Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina

Bibliofilskie wydanie Szkoły na gitarę hiszpańską Romualda Truskolaskiego to szczególna pozycja Wydawnictwa. Papier użyty na oklejkę okładki jest ręcznie robiony (papier marmurkowy), w związku z tym każda okładka jest inna. Sam reprint został dokładnie przygotowany i wyczyszczony ze wszelkich zanieczyszczeń. Przed reprintem znajdują się dwa artykuły krytyczne. Artykuł profesor Zofii...

Przed reprintem znajdują się dwa artykuły krytyczne. Artykuł profesor Zofii Chechlińskiej wprowadza czytelnika w przestrzeń muzyczną Warszawy pierwszego ćwierćwiecza XIX wieku. Natomiast profesor Marcin Zalewski skupia się na samym dziele Romualda Truskolaskiego i jego recepcji wśród gitarzystów.
Książka otrzymała nominację do tytułu Najpiękniejsza Książka Roku w 56. Konkursie organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek.

źródło opisu: http://wydawnictwa.chopin.edu.pl

źródło okładki: http://wydawnictwa.chopin.edu.pl