Tajny zamek Książ. Tom 1

Seria: Zapomniana historia
Wydawnictwo: Technol
historyczna

Wśród badaczy związanych z tajnym niemieckim projektem „Riese” od lat rozważana jest hipoteza, jakoby przynajmniej jeden w całości wykończony podziemny obiekt został w maju 1945 roku przez opuszczających Dolny Śląsk Niemców zamaskowany i zabezpieczony. Jedni lokalizują go w Górach Sowich, inni pod zamkiem Książ. Jeszcze inni uważają, że takich obiektów mogło pozostać kilka. Bartosz Rdułtowski...

Bartosz Rdułtowski – od lat zajmujący się wyjaśnianiem zagadek historii XX wieku – tym razem podejmuje się wyjątkowo skomplikowanego śledztwa. Czy pod koniec drugiej wojny światowej Niemcy faktycznie pracowali w rejonie Książa oraz w pobliskich Górach Sowich nad bronią, która miała dać Hitlerowi zwycięstwo? Czy świadkami testów owej Wunderwaffe byli okoliczni mieszkańcy i więźniowie pracujący przy budowie podziemi? Czy to właśnie w celu zabezpieczenia tego supertajnego projektu Niemcy ukryli go w zamaskowanych podziemiach? Jakie tajemnice kryje zamek Książ i pobliski Stary Książ? Czy po ponad siedemdziesięciu latach od zakończenia wojny pod ziemią wciąż spoczywają sekrety Trzeciej Rzeszy, które mogły odmienić losy wojny?

źródło opisu: http://www.technol.anv.pl

źródło okładki: http://www.technol.anv.pl