Sekrety Koszalina

Seria: Sekrety
Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy
historia
Marczewek

Zielony, spokojny i urokliwy… Znajdujący się tylko krok od Bałtyku. Podobno o Koszalinie powiedziano już wszystko. Podobno nie ma już żadnych sekretów. Jednak detektywistyczne zacięcie i niepowtarzalny dar opowiadania Piotra Polechońskiego obalają ten mit! Z Rynku Staromiejskiego nagle znika pruski pomnik, wojskowy MiG wzbija się w przestworza, by już nigdy nie wrócić, niespodziewanie...

Z Rynku Staromiejskiego nagle znika pruski pomnik, wojskowy MiG wzbija się w przestworza, by już nigdy nie wrócić, niespodziewanie wybucha epidemia tyfusu. Strony książki przewracane są jak kartki w kalendarzu i po chwili wszyscy mieszkańcy szepczą, że Gierek został postrzelony, a Jan Paweł II pomylił drogę. W katedrze z jednego obrazu powstają dwa, w papierni ukryty jest platynowy skarb, a Kasia Sobczyk chce zostać w Koszalinie nauczycielką!

Czterdzieści opowieści splata w całość Sekrety Koszalina, odkrywa nowe oblicze miasta, przywołuje wspomnienia, zadziwia i fascynuje. Wyjątkowe historie zamknięte na chwilę na kartach książki ilustrują unikatowe fotografie.

źródło opisu: https://www.km.com.pl/oferta.php?groupid=30&idk=385

źródło okładki: https://www.km.com.pl/oferta.php?groupid=30&idk=385