Klauni

Wydawnictwo: Novae Res
Klauni, Odys Korczyński, Novae Res
NovaeRes

Mrożąca krew w żyłach podróż do podziemnego miasta Klauni to trzymająca w napięciu i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieść o skutkach niecodziennych eksperymentów przeprowadzanych na genach lustrzanych. Korporacja Gutrie zajmująca się produkcją baterii niespodziewanie znajduje nowe źródło dochodów – wytwarza „lepszych” ludzi, bardziej wytrzymałych i zupełnie pozbawionych lęku przed...

Mrożąca krew w żyłach podróż do podziemnego miasta

Klauni to trzymająca w napięciu i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieść o skutkach niecodziennych eksperymentów przeprowadzanych na genach lustrzanych. Korporacja Gutrie zajmująca się produkcją baterii niespodziewanie znajduje nowe źródło dochodów – wytwarza „lepszych” ludzi, bardziej wytrzymałych i zupełnie pozbawionych lęku przed śmiercią. Jakie będą efekty pionierskich i kontrowersyjnych badań nad ludzkim DNA?

Główny bohater w dziwnych okolicznościach traci własną tożsamość. Jako były więzień próbuje więc dowiedzieć się, kim jest. W trakcie swoich poszukiwań odkrywa ostatecznie szokującą prawdę o własnej przeszłości oraz miasto stanowiące skutek uboczny nowatorskich operacji na genetycznych „duszach”.

źródło opisu: zaczytani.pl

źródło okładki: zaczytani.pl

awiola | 2017-09-07
Przeczytana: 07 września 2017

"Teraz widzisz, że jeśli nagle zorientujesz się, że zupełnie nie z własnej winy stałeś się klaunem, a do tej pory jedynie naiwnie marzyłeś o tej roli, nie wiedząc, co to tak naprawdę oznacza, to zaczynasz ze wszystkich sił pragnąć tego świata za szybą".

Pracujemy, kochamy, bawimy się, czyli żyjemy. Czy nie nachodzi was jednak czasami taka refleksja, że nasza egzystencja przypomina nieco dobrze zaplanowany scenariusz, w którym niczym klauni, gramy z góry ustalone role? I kto może być reżyserem tego spektaklu? Odpowiedź może być równie prosta, co szokująca w swojej wymowie.

Odys J. Korczyński to polski debiutant. Na Facebooku znajdziecie jego fanpage.

Niedaleka przyszłość, Marek wychodzi z więzienia. Na stacji benzynowej pod wpływem impulsu kradnie samochód - czerwonego alfę romeo, w którym napotyka... martwego klauna. Podróż umiejscawia bohatera w małym miasteczku, w którym pozornie prowadzi on normalne życie. Marek jednak cały czas czuje, że coś jest nie tak z jego tożsamością....

wasilka | 2017-08-20
Przeczytana: 18 sierpnia 2017

Najbardziej zły klaun straszący dzieci został stworzony przez niekwestionowanego króla horroru - Stephena Kinga. To przez niego Amerykanie i reszta świata nabawili się traumy w stosunku do klaunów, szczególnie tych z czerwonym nosem. Niebawem na ekrany kin trafi adaptacja jednej z najlepszych powieści Kinga, czyli "To". Wypatruję jej z ciekawością. W oczekiwaniu na seans postanowiłam sięgnąć po książkę debiutującego polskiego autora Odysa J. Korczyńskiego, który napisał powieść, pt. "Klauni". Czy odnalazłam w niej znane motywy, a może nawiązania do twórczości amerykańskiego mistrza grozy? I tak, i nie.

"Klauni" to powieść, która stara się trzymać czytelnika w napięciu, stawia na niedopowiedzenia, podsyca strach poprzez umieszczenie akcji na różnych poziomach oraz jej nieoczekiwane wolty. W zasadzie nie potrzeba nic więcej, by wciągnąć czytającego bez reszty. Mnie się jednak nie udało. Przede wszystkim nie towarzyszyło mi uczucie strachu, lecz znużenie. Owszem, zdarzyły się w...

Kaga | 2017-08-07
Przeczytana: 18 maja 2017

Opinia do przeczytania na: http://kaginbooks.blogspot.com/2017/05/101-klauni-odys-korczynski.html

Główny bohater traci swoją tożsamość. W co najmniej dziwnych okolicznościach, świadomy faktu bycia byłym więźniem, poszukuje odpowiedzi, kim jest. Im głębiej jednak w las, tym więcej drzew, a prawda okazuje się niepokojąco szokująca. Jaka jest prawda o przeszłości Marka i czym tak na prawdę jest dziwne miasteczko stanowiące skutek uboczny nowatorskich operacji na genetycznych "duszach"?

Gdy były więzień trafia na lśniący, nowy samochód, wręcz proszący się o kradzież, nie czeka długo. Taka okazja nie może się zmarnować! Nie przypuszcza jednak, że to wstęp do koszmaru, który zaprowadzi go do samego piekła... i jeszcze trochę dalej. Błyskawicznie odkrywa przerażający sekret samochodu. A potem trafia do dziwnego miasteczka, Ożennej, w którym nic nie jest takie, jakim wydaje się być pozornie. Bo to właśnie pozory stanowią o wszystkim tu, na miejscu. Pozorami są domy, są ludzie i jest...

Maja | 2017-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2017

Główny bohater tej powieści jest byłym więźniem. W dziwnych okolicznościach swoją tożsamość. Próbuje więc dowiedzieć się, kim tak naprawdę jest. Jego poszukiwania doprowadzają go do szokujących informacji. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jakie efekty mają prowadzone przez korporację Gutrie eksperymenty, przeczytajcie tę książkę. Jeśli nie boicie się klaunów oczywiście.

Muszę przyznać, że mam dość mieszane uczucia po lekturze. Nie powiem, że jest zła, ale czegoś mi tutaj zabrakło. Liczyłam na to, że częściej będę odczuwała niepokój, odkrywając z Markiem, czyli głównym bohaterem, kolejne fakty z jego przeszłości. Tymczasem zdarzały się momenty, że czułam się nieco znużona tym, co czytam. Początek zapowiadał się świetnie. Nie chcę zdradzić za dużo, ale gdy klaun pojawił się po raz pierwszy, czułam jak serce podskoczyło mi do gardła. Nie powiem, wystraszył mnie dziad. Później troszkę mi tego napięcia zabrakło. Przeszkadzał mi wpleciony tu więzienny gryps. Nie bardzo grał mi z całością i...

MoznaPrzeczytac | 2017-10-04
Przeczytana: 04 października 2017

Szczerze muszę przyznać, że wizja którą przedstawia autor jest dość przerażająca. Jest ona na pewno śmiała, ale nie na tyle wymyślna, żebym mogła być pewna, iż jest to tylko fikcja literacka, która nigdy się nie spełni. Podczas lektury, zaczęłam się zastanawiać, czy możliwe jest wdrożenie takich badań w realnym świecie i powiem Wam, że w sumie, patrząc na obecny rozwój medycyny oraz ilość przeprowadzanych eksperymentów, przyznaję, że nie jest to tak do końca pewne, że za paręnaście, może bardziej parędziesiąt lat, „Klauni” nadal będą science-fiction.

Pełna recenzja książki na stronie:

Anett | 2017-11-06
Lila | 2017-10-03