Sposób na Alcybiadesa

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
6,65 (3995 ocen i 225 opinii)
nar

Inne wydania

Pełna humoru opowieść o paczce przyjaciół, którzy cenią sobie dobre stopnie, ale nie na tyle, by się uczyć. Szukają więc sposobu, który pozwoliłby im przeżyć rok szkolny bez przemęczania się, i święcie wierzą, że taki sposób na nauczycieli, a szczególnie nauczyciela zwanego "Alcybiadesem", można znaleźć. Efekty tych poszukiwań są absolutnie zaskakujące

źródło opisu: opis autorski

• Podziemny labirynt
  • Powrót do Daringham Hall
  • Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
  • Zwykły człowiek
  • Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • Inna dusza

6,32 (73 ocen i opinii)
Powrót do Daringham Hall
Kathryn Taylor

6,85 (144 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

0 (0 ocen i opinii)
Zwykły człowiek
Graeme Cameron

9,33 (3 ocen i opinii)
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

450 stron
Patrycja Gryciuk

8,14 (7 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
tudas87 | 2014-03-04
Przeczytana: 04 marca 2014

Ogólnie do przeczytania ''Alcybiadesa'' skłonił mnie zachwyt moich rodziców nad tą książką. Twierdzili, że lektura jest ponadczasowa, bo nawet w naszych czasach uczniowie próbują różnych sposobów aby mieć dobre oceny, ale ani trochę się nie uczyć. Więc gdy tylko mój brat wypożyczył ''Alcybiadesa'' jako lekturę szkolną(a on nie przepada za książkami) od razu wzięłam ją w ręce i muszę stwierdzić, że moi rodzicie nie mylili się. Polecam

Danway | 2012-01-13
Przeczytana: 1994 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wesoła i pełna humoru lektura, mówiąca o uczniach pewnej warszawskiej szkoły...

Głównymi bohaterami są Ciamcia, Zastępa, Słaby i Pędzel, a także liczni nauczyciele oraz koledzy z klas starszych... Bohaterowie bardzo chcieli mieć dobre oceny, lecz chcieli to osiągnąć jak najniższym kosztem... Przez to udali się do starszego od siebie Szekpsira, od którego chcieli odkupić Sposoby na nauczycieli...

Jednak przez brak kasy musieli się zadowolić tym "najniżej" notowanym... Lecz od tego momentu zaczyna się szereg komicznych zdarzeń, których nie spodziewali się sami zainteresowani...

Osobiście bardzo lubiłem tę lekturę i zapadła mi w pamięci, a dzięki niezłej ekranizacji mogłem ją jeszcze utrwalić... Polecam ją wszystkim... Naprawdę warto, a środku akcji chwilami możemy dostrzec samych siebie...

Rewelacyjna! Jedna z ulubionych lektur podstawówki :)

NaNcy | 2014-03-09
Kalissa | 2014-02-28

Zawsze chciałam mieć takiego nauczyciela historii jak Alcybiades:)! tj. profesor Misiak:) Ale moi nauczyciele - choć nie byli tacy źli:) - nigdy nie pomyśleliby, o zawarciu triumwiratu z klasą:)!!

Książka ta pięknie pokazuje, jak wspaniałą nauką jest historia!! Bo kiedy zapomni się o datach i przypisanych do nich suchych faktach, a zacznie dostrzegać się - niekończącą się opowieść o ludziach z krwi i kości, którzy przeżywali różne tragedie, którzy dokonywali wyborów, którzy rządzili, wojowali, ginęli - wtedy widzi się HISTORIĘ:) Tak ja ją widzę:)

Justyna | 2015-06-17
Przeczytana: 2015 rok

Uśmiałam się czytając tą książkę dowcipna, zabawna opowiada o grupce przyjaciół,którzy uczą się w klasie 8A uczy ich profesor Alcybiades fajnie mieć takiego profesora i nauczycieli w szkole.
A o tych sposobach dwóch to się ubawiłam roześmiana byłam, pełna humoru,śmieszna i wesoła książka moja ulubiona warta przeczytania!!!

Po pierwsze kto to był Alcybiades? Jakiś bóg rzymski, czy grecki, a może jakiś filozof? Po drugie, o co chodzi z tym sposobem? Te dwa pytania nie dawały mi spokoju.
Z ciekawością otworzyłam książkę i jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że jest to książka o szkole, o młodzieży, a ściślej o pewnej klasie 8a z liceum im. Lindego w Warszawie. To jeszcze bardziej mnie zaintrygowało. Czytałam więc z zapartym tchem.
Powieść opowiada o grupie przyjaciół, która chce przebrnąć przez ostatni rok szkoły z względnie dobrymi ocenami, a nie przykładając się szczególnie do nauki. Rzecz wcale nie jest taka prosta i oczywista. Jeden z chłopców Ciamcia zdobywa wiedzę o sposobach na gogów, w których posiadaniu są klasy starsze. Żeby zdobyć te sposoby trzeba jednak wykazać się nie lada sprytem i niestety ponieść pewne, dość wysokie koszta. Chłopcy są jednak gotowi na wszystko, aby tylko mieć święty spokój. Nie dysponują jednak zbyt wielką gotówką, dlatego starcza im tylko na sposób na...

Jest to książka przygodowa. Autorem powieści jest Edmund Niziurski. Jest on pisarzem współczesnym, który żył i twożył w XX wieku. Pisarz tworzył głównieksiążki dla młodzieży.

Bohaterami powieści jest czwórka młodych chłopców o przezwiskach Zasępa, Słaby, Ciamcia i Pędzel. Są oni uczniami klasy 8a. Ta klasa jest znana w szkole jako najbardziej niegrzeczna w placówce.

W fabule jest mowa o 'paczce' przyjaciół, którzy cenią sobie dobre stopnie, ale na tyle ,aby się uczyć. Szukają więc sposobu, który pomógł by im przetrwać rok szkolny bez przemęczania się i świecie wierzą, że taki sposób na nauczycieli istnieje. Proszą o pomoc starszych kolegów. Uczniowie 10 klasy godzą się jedynie na sprzedanie chłopcom sposobu na nauczyciela zwanego 'Alcybiadesem'. Efekty tych poszukiwań są absolutnie zaskakujące!!!

Co jak co, ale ta książka mi się naprawdę podobała, gdy byłam malutkim, uroczym brzdącem :)

LOVE-KAR | 2015-02-03

Bardzo dobra. Polecam