Okładka książki Boży generałowie

religia
typ
papier
Paweł
7,64 (11 ocen i 5 opinii)

Opis książki

Życie i dzieło wielkich pastorów i kaznodziejów ewangelickich.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Paweł | 2010-01-19

Najtrafniejszym mottem do pracy Robertsa Liardona są, moim zdaniem, słowa Jezusa Chrystusa: "Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto wierzy we mnie, ten także dokonywać będzie uczynków, które Ja czynie, i większe nad te czynić będzie: bo Ja idę do Ojca. I o cokolwiek prosić będziecie w imieniu moim, to uczynię, aby Ojciec był uwielbiony".

Współczesna teologia eschatologiczna nazywa epokę w której żyjemy eonem łaski bądź Ducha Świętego. Jest to okres trwający od zmartwychwstania Jezusa Chrystusa i wylania Ducha Bożego w dniu Zielonych Świąt, aż po kolejne przyjście Jezusa, które, jak można się domyślać, jeszcze nie nastąpiło.
Mamy daną nam absolutną pewność, że nasz Pan mówiąc o tych, którzy będą czynić cuda większe niż On Sam, miał na myśli nie tylko pierwszy kościół, ale wszystkich świętych, od Piotra i Pawła począwszy, poprzez Marcina Lutra, Johna Wesley czy Smitha Wiggleswotha, a na wszystkich współczesnych w Niego wierzących skończywszy. Zgodnie jednakże z przesłaniem Liardona "nig...

JasiekN | 2012-12-17

Życiorysy mogą inspirować bądź być przestrogą. Podobno my- Polacy, nie potrafimy wyciągać wniosków z historii. Ta smutna konstatacja powinna martwić ale skoro mamy ostatnio dookoła tylu "specjalistów" od wykrywania "polskości" a z pobieżnej analizy dokonań- też nie wyciągają wniosków z przeszłości, to możemy raczej optymistycznie patrzeć w coraz krótszą przyszłość...

zdenus | 2012-11-29
Przeczytana: 26 stycznia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„Boży generałowie” Robertsa Liardona to znana na całym świecie książka prezentująca niezwykłe biografie 12 osób z grona najwybitniejszych duchowych przywódców przełomu XIX i XX wieku. Są nimi, m.in.:William J. Seymour – syn czarnoskórych niewolników, który przekształcił małą stajnię przy ulicy Azusa w Los Angeles w światowej sławy centrum przebudzeniowe. Dalej Aimee Semple McPherson, która jest fascynująca kobietą. Założyła kościół Foursquare Church i pierwszą chrześcijańską stację radiową w Stanach Zjednoczonych. Znany już w Polsce Smith Wigglesworth (Zawsze Wzrastająca Wiara ) - hydraulik, który nie czytał innych książek oprócz Biblii i wskrzeszał umarłych! Kathryn Kuhlman ewangelistka, której pełne cudów nabożeństwa wzbudzały wiarę w sercach milionów sceptyków, oraz ośmiu innych „generałów”, w których życiu i służbie towarzyszyła niezwykła moc Ducha Świętego.

Studiując ich życie oraz służbę, dowiesz się:

• co było kluczem do ich zadziwiających sukcesów,
• jak uniknąć niebezpiec...

Jagnieszka | 2011-01-15
Przeczytana: 2009 rok

świetna,na podstawie dosyć intrygujących biografii można poznać konsekwencje wyborów i koleje losu znanych postaci chrześcijańskiego świata; mnie niesamowicie zachęciła:)

adellka | 2012-06-17
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Ksiazka ktora daje duzo do myslenia.dla mnie osobiscie jest bardzo inspirujaca.

jaroski | 2013-07-27
Selene | 2011-11-04