Boży generałowie

The Gods General
83-922297-0-3
religia
Paweł

Życie i dzieło wielkich pastorów i kaznodziejów ewangelickich.

• Dziedzictwo Orchana

6,53 (30 ocen i opinii)
Klawisze
Drauzio Varella

8 (1 ocen i opinii)
Puch ostu. Fraszki o życiu i miłości
Jan Izydor Sztaudynger

W cieniu
Diane Chamberlain

7,68 (22 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Paweł | 2010-01-19

Najtrafniejszym mottem do pracy Robertsa Liardona są, moim zdaniem, słowa Jezusa Chrystusa: "Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto wierzy we mnie, ten także dokonywać będzie uczynków, które Ja czynie, i większe nad te czynić będzie: bo Ja idę do Ojca. I o cokolwiek prosić będziecie w imieniu moim, to uczynię, aby Ojciec był uwielbiony".

Współczesna teologia eschatologiczna nazywa epokę w której żyjemy eonem łaski bądź Ducha Świętego. Jest to okres trwający od zmartwychwstania Jezusa Chrystusa i wylania Ducha Bożego w dniu Zielonych Świąt, aż po kolejne przyjście Jezusa, które, jak można się domyślać, jeszcze nie nastąpiło.
Mamy daną nam absolutną pewność, że nasz Pan mówiąc o tych, którzy będą czynić cuda większe niż On Sam, miał na myśli nie tylko pierwszy kościół, ale wszystkich świętych, od Piotra i Pawła począwszy, poprzez Marcina Lutra, Johna Wesley czy Smitha Wiggleswotha, a na wszystkich współczesnych w Niego wierzących skończywszy. Zgodnie jednakże z przesłaniem Liardona...

zdenus | 2012-11-29
Przeczytana: 26 stycznia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„Boży generałowie” Robertsa Liardona to znana na całym świecie książka prezentująca niezwykłe biografie 12 osób z grona najwybitniejszych duchowych przywódców przełomu XIX i XX wieku. Są nimi, m.in.:William J. Seymour – syn czarnoskórych niewolników, który przekształcił małą stajnię przy ulicy Azusa w Los Angeles w światowej sławy centrum przebudzeniowe. Dalej Aimee Semple McPherson, która jest fascynująca kobietą. Założyła kościół Foursquare Church i pierwszą chrześcijańską stację radiową w Stanach Zjednoczonych. Znany już w Polsce Smith Wigglesworth (Zawsze Wzrastająca Wiara ) - hydraulik, który nie czytał innych książek oprócz Biblii i wskrzeszał umarłych! Kathryn Kuhlman ewangelistka, której pełne cudów nabożeństwa wzbudzały wiarę w sercach milionów sceptyków, oraz ośmiu innych „generałów”, w których życiu i służbie towarzyszyła niezwykła moc Ducha Świętego.

Studiując ich życie oraz służbę, dowiesz się:

• co było kluczem do ich zadziwiających sukcesów,
• jak uniknąć...

JasiekN | 2012-12-17

Życiorysy mogą inspirować bądź być przestrogą. Podobno my- Polacy, nie potrafimy wyciągać wniosków z historii. Ta smutna konstatacja powinna martwić ale skoro mamy ostatnio dookoła tylu "specjalistów" od wykrywania "polskości" a z pobieżnej analizy dokonań- też nie wyciągają wniosków z przeszłości, to możemy raczej optymistycznie patrzeć w coraz krótszą przyszłość...

Jagnieszka | 2011-01-15
Przeczytana: 2009 rok

świetna,na podstawie dosyć intrygujących biografii można poznać konsekwencje wyborów i koleje losu znanych postaci chrześcijańskiego świata; mnie niesamowicie zachęciła:)

adellka | 2012-06-17
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Ksiazka ktora daje duzo do myslenia.dla mnie osobiscie jest bardzo inspirujaca.

Agata Hinc | 2016-04-23
ginewra | 2016-01-08