Okładka książki Boży generałowie

religia
typ
papier
Paweł
7,64 (11 ocen i 5 opinii)

Opis książki

Życie i dzieło wielkich pastorów i kaznodziejów ewangelickich.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Paweł | 2010-01-19

Najtrafniejszym mottem do pracy Robertsa Liardona są, moim zdaniem, słowa Jezusa Chrystusa: "Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto wierzy we mnie, ten także dokonywać będzie uczynków, które Ja czynie, i większe nad te czynić będzie: bo Ja idę do Ojca. I o cokolwiek prosić będziecie w imieniu moim, to uczynię, aby Ojciec był uwielbiony".

Współczesna teologia eschatologiczna nazywa epokę w której żyjemy eonem łaski bądź Ducha Świętego. Jest to okres trwający od zmartwychwstania Jezusa Chrystusa i wylania Ducha Bożego w dniu Zielonych Świąt, aż po kolejne przyjście Jezusa, które, jak można się domyślać, jeszcze nie nastąpiło.
Mamy daną nam absolutną pewność, że nasz Pan mówiąc o tych, którzy będą czynić cuda większe niż On Sam, miał na myśli nie tylko pierwszy kościół, ale wszystkich świętych, od Piotra i Pawła począwszy, poprzez Marcina Lutra, Johna Wesley czy Smitha Wiggleswotha, a na wszystkich współczesnych w Niego wierzących skończywszy. Zgodnie jednakże z przesłaniem Liardona...

JasiekN | 2012-12-17

Życiorysy mogą inspirować bądź być przestrogą. Podobno my- Polacy, nie potrafimy wyciągać wniosków z historii. Ta smutna konstatacja powinna martwić ale skoro mamy ostatnio dookoła tylu "specjalistów" od wykrywania "polskości" a z pobieżnej analizy dokonań- też nie wyciągają wniosków z przeszłości, to możemy raczej optymistycznie patrzeć w coraz krótszą przyszłość...

zdenus | 2012-11-29
Przeczytana: 26 stycznia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„Boży generałowie” Robertsa Liardona to znana na całym świecie książka prezentująca niezwykłe biografie 12 osób z grona najwybitniejszych duchowych przywódców przełomu XIX i XX wieku. Są nimi, m.in.:William J. Seymour – syn czarnoskórych niewolników, który przekształcił małą stajnię przy ulicy Azusa w Los Angeles w światowej sławy centrum przebudzeniowe. Dalej Aimee Semple McPherson, która jest fascynująca kobietą. Założyła kościół Foursquare Church i pierwszą chrześcijańską stację radiową w Stanach Zjednoczonych. Znany już w Polsce Smith Wigglesworth (Zawsze Wzrastająca Wiara ) - hydraulik, który nie czytał innych książek oprócz Biblii i wskrzeszał umarłych! Kathryn Kuhlman ewangelistka, której pełne cudów nabożeństwa wzbudzały wiarę w sercach milionów sceptyków, oraz ośmiu innych „generałów”, w których życiu i służbie towarzyszyła niezwykła moc Ducha Świętego.

Studiując ich życie oraz służbę, dowiesz się:

• co było kluczem do ich zadziwiających sukcesów,
• jak uniknąć...

Jagnieszka | 2011-01-15
Przeczytana: 2009 rok

świetna,na podstawie dosyć intrygujących biografii można poznać konsekwencje wyborów i koleje losu znanych postaci chrześcijańskiego świata; mnie niesamowicie zachęciła:)

adellka | 2012-06-17
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Ksiazka ktora daje duzo do myslenia.dla mnie osobiscie jest bardzo inspirujaca.

jaroski | 2013-07-27

Kalendarium literackie
  • Lemony Snicket
    45. rocznica
    urodzin
    Czasem wystarczy powiedzieć głośno, że się czegoś nienawidzi, i usłyszeć, że ktoś się z nami zgadza, aby poczuć się lepiej nawet w najgorszej sytuacji.
  • Chris Wooding
    38. rocznica
  • Wiesław Wernic
    109. rocznica
  • Leena Krohn
    68. rocznica
    urodzin
    Ten, kto wraca, jest zawsze kimś innym niż ten, który odszedł.
  • Michel de Montaigne
    482. rocznica
    urodzin
    Nie mam tego w charakterze, aby mnie gniewało, gdy spotkam się z różnicą w zdaniach i abym nie mógł ścierpieć towarzystwa ludzi, dlatego, że myślą i rozumują odmiennie niż ja. Raczej znajduję to bardziej osobliwym gdy się trafi na zgodność w usposobieniach i zamiarach. I nigdy nie było na świecie dw... pokaż więcej
  • Janusz Meissner
    37. rocznica
    śmierci
    Mizerne są zamierzenia ludzkie wobec niezłomnych postanowień losu.
  • Józef Wittlin
    39. rocznica
    śmierci
    Stary dziad - Dunaj szumiał za Prateren jak zwykle i zanosił do morza, do Czarnego - swój wieczny spokój na przechowanie. Ostatnia fala dunajowa zabrała ze sobą na wieki uroczą melodię tego miasta, melodięm która już nie wróci, jak nie powróci nigdy do serca dobra krew, wytoczona z ludzi.
  • Carmen Laforet
    11. rocznica
    śmierci
    Może sens życia dla kobiety polega wyłącznie na tym, że ktoś ją odkryje, spojrzy na nią w taki sposób, że ona sama poczuje się ładna i promienna?
  • Kornel Filipowicz
    25. rocznica
    śmierci
    Od dzieciństwa słyszałam z ust mojej mamy i ciotek na temat mężczyzn takie zdanie, że mężczyźni są jak dzieci, że chcieliby się całe życie bawić, że ma się z nimi tylko kłopot, pożytek z nich niewielki, a przyjemność wątpliwa.
  • Henryk Rzewuski
    149. rocznica