Boży generałowie

2005-01-01
2005-01-01
83-922297-0-3
Marek Piszczek
Biblia pastorzy ewangelikalizm reformacja kaznodzieje

Życiorysy mogą inspirować bądź być przestrogą. Podobno my- Polacy, nie potrafimy wyciągać wniosków z historii. Ta smutna konstatacja powinna martwić ale skoro mamy ostatnio dookoła tylu "specjalistów" od wykrywania "polskości" a z pobieżnej analizy dokonań- też nie wyciągają wniosków z przeszłości, to możemy raczej optymistycznie patrzeć w coraz krótszą przyszłość...

„Boży generałowie” Robertsa Liardona to znana na całym świecie książka prezentująca niezwykłe biografie 12 osób z grona najwybitniejszych duchowych przywódców przełomu XIX i XX wieku. Są nimi, m.in.:William J. Seymour – syn czarnoskórych niewolników, który przekształcił małą stajnię przy ulicy Azusa w Los Angeles w światowej sławy centrum przebudzeniowe. Dalej Aimee Semple McPherson, która jest fascynująca kobietą. Założyła kościół Foursquare Church i pierwszą chrześcijańską stację radiową w Stanach Zjednoczonych. Znany już w Polsce Smith Wigglesworth (Zawsze Wzrastająca Wiara ) - hydraulik, który nie czytał innych książek oprócz Biblii i wskrzeszał umarłych! Kathryn Kuhlman ewangelistka, której pełne cudów nabożeństwa wzbudzały wiarę w sercach milionów sceptyków, oraz ośmiu innych „generałów”, w których życiu i służbie towarzyszyła niezwykła moc Ducha Świętego.

Studiując ich życie oraz służbę, dowiesz się:

• co było kluczem do ich zadziwiających sukcesów,
• jak uniknąć niebezpieczeństw, z którymi się zetknęli,
• co zrobić, by nie powielać ich błędów oraz porażek,
• jak skutecznie służyć Bogu oraz ludziom!
• Możesz osiągnąć sukces w swoim życiu i służbie.
• Niech „Boży generałowie” pokażą ci, jak to uczynić.

Roberts Liardon – założyciel Embassy Christian Center oraz szkoły biblijnej Spirit Life w Irvine w stanie Kalifornia, USA. Autor wielu popularnych książek, które przetłumaczono w sumie na dwadzieścia siedem języków. Założyciel Muzeum Historycznego Reformatorów i Przebudzeniowców w Kalifornii.

Ksiazka ktora daje duzo do myslenia.dla mnie osobiscie jest bardzo inspirujaca.

Ksiazka ktora daje duzo do myslenia.dla mnie osobiscie jest bardzo inspirujaca.

świetna,na podstawie dosyć intrygujących biografii można poznać konsekwencje wyborów i koleje losu znanych postaci chrześcijańskiego świata; mnie niesamowicie zachęciła:)

Najtrafniejszym mottem do pracy Robertsa Liardona są, moim zdaniem, słowa Jezusa Chrystusa: "Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto wierzy we mnie, ten także dokonywać będzie uczynków, które Ja czynie, i większe nad te czynić będzie: bo Ja idę do Ojca. I o cokolwiek prosić będziecie w imieniu moim, to uczynię, aby Ojciec był uwielbiony".

Współczesna teologia eschatologiczna nazywa epokę w której żyjemy eonem łaski bądź Ducha Świętego. Jest to okres trwający od zmartwychwstania Jezusa Chrystusa i wylania Ducha Bożego w dniu Zielonych Świąt, aż po kolejne przyjście Jezusa, które, jak można się domyślać, jeszcze nie nastąpiło.
Mamy daną nam absolutną pewność, że nasz Pan mówiąc o tych, którzy będą czynić cuda większe niż On Sam, miał na myśli nie tylko pierwszy kościół, ale wszystkich świętych, od Piotra i Pawła począwszy, poprzez Marcina Lutra, Johna Wesley czy Smitha Wiggleswotha, a na wszystkich współczesnych w Niego wierzących skończywszy. Zgodnie jednakże z przesłaniem Liardona "nigdy nie wolno nam poddać się w dążeniu do osiągnięcia Bożego powołania".

"Boży generałowie" to książka o 12 wybranych, 12 generałach, którzy początkowo byli jakby nieoszlifowanymi diamentami, prostymi ludźmi, bez wykształcenia, a jednak Bóg uznał, że posiadają wyjątkowe cechy, predysponujące ich do bożej posługi w światowym wymiarze.
Byli z pewnością, jak każdy z nas, postaciami często kontrowersyjnymi, popełniali błędy, gdyż niewielu mieli poprzedników, jeśli w ogóle ktokolwiek przed nimi szedł tą samą duchową drogą.

Roberts Liardon, jeden z największych znawców historii ruchu przebudzeniowego, przedstawia w swej książce efekt niemal 20 lat pracy. Biografie niezwykle ważnych duchowych przywódców, którym towarzyszyły znaki i cuda, są wszechstronnym i dogłębnym studium tej dziedziny.

Jestem przekonany, że lektura "Bożych generałów" odmieni niejedno życie, przyniesie zachętę, inspirację i napomnienie wielu czytelnikom. Zapozna z pewnymi elementami chrześcijańskiej historii i stylu życia, o których wielu z nas nigdy nie słyszało.
Książkę mogę z całym przekonaniem polecić, nie tylko ze względu na jej zawartość historyczną, lecz przede wszystkim barwny, plastyczny i głęboko duchowy obraz uwarunkowań życia w Bożej mocy.

Współczesna teologia eschatologiczna...

• Wiara
  • Posiadam eBook
  • Chcę mieć przeczytane
  • Po studiach
  • Nie ma w bibliotece

Dodaj cytat z książki Boży generałowie