Będą im świecić gwiazdy

Tłumaczenie: Witold Nowakowski
Cykl: Latające Miasta (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
They shall have stars
corrum

Rok 2013. Eksploracja kosmosu zostaje nagle przerwana - żaden z polityków nie zna prawdziwych powodów takiej decyzji. Tymczasem w miastach cywilizacji Zachodu narasta potężny ruch religijny, którego przywódcy głoszą rychłe nadejście totalnej zagłady. Do Nowego Jorku przybywa z poufną misją pułkownik Paige Russel, astronauta z bazy "Tytan". Wrodzony sceptycyzm nie pozwala mu wierzyć w przepowiednie mistyków, lecz tajemnicze wydarzenia w bazie "Jupiter V" potwierdzają najgorsze obawy.

źródło opisu: Amber,1994

Marta | 2016-05-28
Przeczytana: 28 maja 2016

Pierwsza część trylogii, powieść re-we-la-cyj-na!!!Uwielbiam ten typ powieści ludzie opuszczają swoje wygodne siedzisko jakim jest ziemia i starują na podbój kosmosu, czy może być piękniejszy i wdzięczniejszy temat do rozważań i opisu? raczej nie ma! Powieść nie należy do łatwych, do jej czytania przydaje się spokój, można czytać na łonie natury jednak nie w pobliżu krzyczących dzieciaków. Tematyka jest trudna i powieść jest wielowątkowa co prawda wszystko się na koniec ładnie zazębia, jednak sam początek jest bardzo rozwarstwiony i trzeba wejść w rytm powieści żeby ją dobrze zrozumieć... W każdym razie postać poświęcającego się senatora i sposób przeprowadzanie egzekucji niesamowity wręcz nigdy bym na to nie wpadła. Postacie interesujące wielowymiarowe, wszystko jest po prostu genialne! Podoba mi się zawiązanie akcji, podoba mi się, że po okresie stagnacji nagle jedna osoba odkrywa, że trzeba iść dalej i jej idea pociąga za sobą wszystko i wszystkich..idea staję się...

byłem_fprefectem | 2014-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2014

Przestrzeń kosmiczna jest tak wielka, że umysł ludzki nie jest w stanie jej ogarnąć. Żeby choć w części to sobie uzmysłowić, podam taki przykład: mając całkiem niezły samolot, mogący rozwinąć prędkość 1000 km/h, i lecąc z tą prędkością do najbliższej nam gwiazdy, lecielibyśmy zaledwie szesnaście i pół roku (z Warszawy do Nowego Jorku, podróż nim, trwałaby tylko siedem godzin, a jak to daleko), a to zaledwie 8 minut świetlnych.

Dalej coraz dalej http://niepamietnikfprefecta.blogspot.com/2014/04/a-planety-szaleja-szaleja.html

Robert Stokowiecki | 2016-05-02
Przeczytana: 05 września 2016