Światła Południa

Southern Lights
978-83-241-3521-9
rodzina, zdrada, morderca
Monika

Przejmująca i pełna czułości opowieść o rozbitej i połączonej na nowo rodzinie, o winie i przebaczeniu, przesycona chłodem sal sądowych Manhattanu i ciepłem amerykańskiego Południa. Minęło jedenaście lat, odkąd Alexa opuściła Charleston, uciekając przed bólem, jaki zadał jej mąż, i okrucieństwem bogatej rodziny. Zdołała zapomnieć o przeszłości - wychowuje siedemnastoletnią córkę i pracuje jako...

Minęło jedenaście lat, odkąd Alexa opuściła Charleston, uciekając przed bólem, jaki zadał jej mąż, i okrucieństwem bogatej rodziny. Zdołała zapomnieć o przeszłości - wychowuje siedemnastoletnią córkę i pracuje jako zastępca prokuratora okręgowego w Nowym Jorku. Anonimowe groźby, jakie zaczyna dostawać podczas procesu seryjnego mordercy, burzą jej spokój.
W obawie o bezpieczeństwo swojego dziecka Alexa podejmuje najtrudniejszą decyzję: zawozi dziewczynę do rodziny byłego męża, do świata, w którym sama zaznała tylu krzywd. Nie wyobraża sobie nawet, jak bardzo odmieni to życie jej i jej córki...

Aneta Wiola | 2016-08-18
Przeczytana: 2012 rok

Pamiętam pierwszą książkę po jaką sięgnęłam tej autorki, pomyślałam wtedy "ależ ona fajnie pisze", ale niestety tylko "fajnie". Podobało mi się w tej książce wiele wątków np. groźby listowne, proces tego gwałciciela, oraz, że jej ex pomimo, iż złamał serce Alexie to żałował (a masz draniu), ale najbardziej mnie irytowała końcówka, no bo jak to możliwe, żeby główna bohaterka nie miała szczęścia w miłości? Wszyscy co znają styl pisania pani Steel mogli łatwo domyślić się ostatnich stron, niestety to była moja pierwsza przygoda z tą panią i naiwnie wierzyłam, że będzie inaczej.

Kasiasss | 2013-02-20
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Od mamy
Przeczytana: 19 lutego 2013

Jest to pierwsza i jak na razie jedyna książka, którą przeczytałam tej autorki. Moja mama ma ich z kilkadziesiąt i od zawsze wydawało mi się, że są to romansidła.

Powieść ta bardzo mi się podobała. Pojawiały się różne wątki przez co nie było nudno. Poznajemy trochę pracy sądu, życia po rozwodach, bogatych ludzi, uprzedzenia ludzi z określonych stanów do innych przez historię. Mimo, że wiele z nich wydaje się ciężkich czytało mi się szybko i dobrze, wciągnęła mnie.

Poznajemy Alexę i jej córkę gdy mieszkają w Nowym Jorku. Kobieta pracuje jako zastępca prokuratora i ma prowadzić sprawę mordercy kilkunastu kobiet. Nie chce umawiać się z na randki itp. ponieważ 10 lat temu porzucił ją mąż. Dziewczyna niedługo ma wyjechać na studia co smuci Alexę, bo twierdzi że dom będzie taki pusty. Savannah dostaje listy od jakiegoś nieznajomego. Matka od razu zanosi je do zbadania, ponieważ twierdzi, że to zabawa podejrzanego. W końcu postanawia wysłać córkę do ojca do Charleston. Bardzo nie chce...

Kasia | 2013-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2013

Książka bardzo mi się podobała. Zawarty był w niej ciekawy wątek morderstwa oraz przebieg "wsadzenia" mordercy do więzienia. Przeplatany historią rodzinną głównej bohaterki oraz jej córki. Na początku fabuła była nużąca lecz po kilkunastu stronach nabrała tępa, który książka powinna posiadać. Polecam wszystkim miłośnikom książek pani Danielle. Książka jak najbardziej warta przeczytania. Jeszcze raz serdecznie polecam:-)

Monika9027 | 2013-08-01

Muszę przyznać, że sięgnęłam po tą książkę bez większego przekonania,doskonale jednak sprawdziło się powiedzenie "nie oceniaj książki po okładce". Byłam naprawdę mile zaskoczona, niezwykle ciekawa historia, którą pochłonęłam bez reszty.Czytanie zajęło mi zaledwie jeden dzień. Nie mogłam się oderwać, do końca zastanawiałam się czy Quentin jest rzeczywiście winny. Książka naprawdę warta przeczytania:)

Magdalena | 2014-08-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 15 sierpnia 2014

"Światła Południa" to kolejna książka Steel, którą pochłonęłam, jednak zabrakło mi w niej elementów zaskoczenia. Szkoda, że wątek z listami (który bardzo mi się spodobał) nie został bardziej rozbudowany. Historia zakończyła się niestety po mojej myśli. Książkę polecam, jednak uważam, że autorka ma lepsze pozycje :)

Patrycja | 2013-02-21

Książka ta zachwyciła mnie niesamowitymi kontaktami między matką i córką ! Konflikt istniejący w rozbitej rodzinie zostaje rozwiązany w szczególnie specyficzny sposób. Strasznie wciągnęła mnie owa historia :)

Karolina | 2012-12-24
Przeczytana: 05 października 2012

Jak dla mnie bardzo ciekawa i wciągająca ksiażka:)

Adrianna__ | 2016-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2016

Mam jakiegoś pecha do powieści Danielle Steel. Żadna do tej pory mnie nie zachwyciła. Były albo średnie albo też kompletnie złe. Cóż może następnym razem…
Alexa Hamilton jest zastępcą prokuratora okręgowego w Nowym Jorku. Dostaje do prowadzenia sprawę Luke’a Quentina, który jest byłym więźniem i od dwóch lat przebywa na wolności. Policja szukała go za popełnienie wielu gwałtów i morderstw pierwszego stopnia. Alexa mocno angażuje się tę sprawę. Jednak pewnego dnia odkrywa, że ktoś grozi jej siedemnastoletniej córce Savannah. Decyduje się wysłać dziewczynę do Charlestonu, gdzie mieszka jej ojciec ze swoją pierwszą żoną i dziećmi. Tom Beaumont jest największą dupą wołową, jaką miałam okazję spotkać. Chociaż… Dobra jedną z dwóch. To, co w przeszłości zrobił swojej byłej żonie Aleksie zakrawa o chęć wykastrowania gościa. Serio. Po tym, co ona dla niego zrobiła i jak traktowała jego rodzinę powinien mieć trochę więcej godności i honoru.
Nic dziwnego, że kobieta ma obawy przed posłaniem...

blackrose24 | 2014-06-25
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Pomimo mało rozwijającej się akcji, spodobała mi się ta książka. Myślałam, że będzie coś więcej o tych listach i w ogóle i może coś się jeszcze stanie w drugiej części książki, ale niestety. Jednak cała fabuła nawet mi się podobała.

ula | 2013-10-14

Czyta się, jak zawsze, bardzo dobrze. Brak jednak elementu zaskoczenia, powieść napisana według schematu typowego dla tej pisarki.