Ikony jazzu. Ilustrowane biografie 1900-2000

Tłumaczenie: Anna Ratajczak
Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk
Legends of Jazz
Anmorada

Sto lat temu jazz był niezbyt jeszcze znanym stylem muzyki rozbrzmiewającym na ulicach Nowego Orlenu. W tym czasie wiele miast, szczególnie nadmorskich, wykształciło własne, niepowtarzalne formy muzyczne, ale to właśnie jazz, w odróżnieniu od tanga, habanery, fado czy flamenco, stał się zalążkiem muzyki popularnej na całym świecie. Jak do tego doszło? Odpowiedź na to pytanie Czytelnik znajdzie na stronach tej bogato ilustrowanej książki.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa