DOLINA MGIEŁ. Cz I. „Droga Wojownika”

Wydawnictwo: Psychoskok
9788381190510
marcin100

Powieść fantasy "Droga Wojownika" jest pierwszą częścią trylogii pt. " Dolina Mgieł". Jej głównym bohaterem jest kilkunastoletni wojownik o siwych włosach. Posiada on umiejętności, o których można by tylko pomarzyć. Szkolony od dziecka w walce stał się mistrzem w posługiwaniu się nietuzinkową bronią - halabardą. Nie jest to zwykła halabarda. Pomiędzy nią a jej właścicielem jest silna magiczna więź. Polega ona na ocenianiu umiejętności wojownika i informowaniu go o poziomie zagrożenia. W przypadku niebezpieczeństwa pierścienie ukryte w rękojeści halabardy mienią się kolorami, dając do zrozumienia, że walka zaraz się rozpocznie. Ta nietypowa broń kryje w sobie jeszcze inne tajemnice, ale te zachowam dla tych, którzy w całości poznają niebezpieczną podróż chłopca o imieniu Kage.
"Ktoś" lub "coś" wybrało, go z pośród nielicznych do spełnienia określonej misji dając mu możliwość otwierania umysłu szerzej niż wszyscy z jego otoczenia. Magia pochodząca z niewiadomego źródła obdarowała go hojnie mocami, których i bogowie nie powstydziliby się. To wszystko uczyniło z młodzieńca śmiertelną broń wycelowaną w samo zło. Szesnastolatek wychowywał i uczył się pod okiem swojego mistrza w pięknej i przyjaznej krainie - Tariadii. Krainie słynącej z najlepszych rzemieślników, specjalizujących się w: nazwijmy to - skomplikowanych rozwiązaniach. Nietypowa zabudowa, reguły oraz mieszkańcy tego miasta - państwa uczyniły je równie magicznym miejscem, co Dębowy Las, w którym królują strzygi, Labirynt Kości pilnowany przez dwie gigantyczne kobry, czy Fobar gdzie mieszkają tytani o wyglądzie "śnieżnych bogów", których oddech mrozi wszystko w promieniu jego działania. Szczególnym miejscem w podróży wojownika jest Jezioro Zmian, pod którego wodami skrywa się wiele tajemnic, ohydnych stworów i pięknych istot. To wszystko łączy w sobie prawdy życiowe, a ukryte w dialogach podteksty doskonale odzwierciedlają cechy i zachowania nas - ludzi współczesnych. Jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć:, co skrywa mgła? Jakich niesamowitych przyjaciół poznał Kage, kogo zabił, a ten powrócił do żywych oraz czy dotarł do Doliny Mgieł?, powinien sięgnąć po tę powieść. Jeśli lubisz puszczać wodzę fantazji poczujesz klimat tajemnych miejsc, wejdziesz w skórę bohaterów i zasmakujesz przyjemności poszerzania swojej wyobraźni.

RD Carpenter.

źródło opisu: http://www.psychoskok.pl/produkt/droga-wojownika-cz-dolina-mgiel/

źródło okładki: http://www.psychoskok.pl/produkt/droga-wojownika-cz-dolina-mgiel/

Aneta | 2017-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2017

Bycie super-bohaterem, tym kimś " wybranym", komu powierzono ważną misję nie zawsze musi oznaczać życie pełne wyrzeczeń i poświęcenia. Czy to naprawdę możliwe? Czy będąc świadomym, że nikt nie może nam zrobić krzywdy, uchronimy się przed pułapką własnej mocy?... magicznej mocy, która wchłonie nas, gdy wyczuje w nas słabość. Będąc hojnie obdarowanym w nadludzkie możliwości ciała i umysłu należy zachować wewnętrzną równowagę, by nie zatracić w sobie ważnej cząstki człowieczeństwa. Idealnym przykładem na to, że nie musi się tak stać jest historia kilkunastoletniego wojownika o imieniu Kage. Ten młody Tariadczyk rozpoczyna swoją dorosłą podróż przez mroczne i zabójczo niebezpieczne światy, pozostawiając za sobą przyjazną i bezpieczną Tariadię. Wszystko, co spotyka go po drodze, kształtuje w nim najlepsze człowiecze cechy, uświadamiając mu jednocześnie, że zło kryje się w każdym z nas, a maska za którą kryje się twarz nieznajomego z czasem odsłoni jego prawdziwe oblicze. Gdy Kage...

Carlli | 2017-07-28

„Tam gdzie mgła zakrywa rzeczywistość, powstają legendy, w których niemal zawsze znikają lub giną ludzie. A jeśli to nie tylko wyobraźnia, podsycana strachem buduje owe legendy, tylko coś innego próbuje wydostać się na zewnątrz?”

Po przeczytaniu tej książki ledwo jestem w stanie sklecić cokolwiek. Ona odebrała mi głos. Tak mnie zaskoczyła, że siedzę nad tą klawiaturą i nie wiem, co napisać by oddać jej wszystkie zalety. Opisy są świetne! Bohaterowie też. Fabuła też. Klimat też. I co więcej tu dodać??

To bardzo dobra książka, której rozbudowane opisy utkane w malowniczy, urzekający obraz sprawiają, że możemy poczuć baśniowy nastrój. Czyta się je bardzo przyjemnie, bo pobudzają wyobraźnię. Łatwo jest nam przenieść się do wykreowanej przez autora rzeczywistości. Świata wybrańców, których obdarowano niezwykłymi zdolnościami. Siłami, które muszą rozwinąć, aby wypełnić swoje przeznaczenie. Do tego potrzeba lat nauki. Nikt nie rodzi się wojownikiem. Nim się staje! I tak właśnie jest z...

Karolina | 2017-07-07

"Droga Wojownika" to swoista podróż przez życie, zakamarki osobowości, decyzje, wybory, to wszystko, co znajduje się w każdym człowieku. Całość została skrzętnie wpleciona w losy postaci - do szpiku kości przesiąkniętych mistycyzmem. Rzeczywistość poza-materialna i pozazmysłowa jest jedynie typowym i niezbędnym (w fantasy) elementem baśni, która kryje w sobie głębsze dno. Ukazuje się ono każdemu, kto po nią sięgnie. Mimo, iż wszystkie postaci są fikcyjne, każdy czytelnik znajdzie podobieństwa osób ze swojego najbliższego otoczenia. Sposób bycia, cechy charakteru, zachowania, lub nawet sposób rozumowania znajomych - rozpozna w bohaterach, których w tej książce nie brakuje. To bajka, przez którą prowadzi nas kilkunastoletni wojownik obdarzony zdolnościami, o których każdy mógłby jedynie pomarzyć. Książka wciąga od pierwszej strony.

agaa112 | 2017-08-13
Przeczytana: 2017 rok

Książka wydawała mi sie taka trochę oklepana i w podobnym tonie co wszystkie książki fanatyczne. Jednak taka nie była. To bardzo dobra książka, w której jest pełno malowniczych opisów, które sprawiają, że możemy się poczuć jak w baśni.Czyta się je bardzo przyjemnie, bo pobudzają wyobraźnię. Łatwo jest nam przenieść się do wykreowanej przez autora rzeczywistości. Świata wybrańców, których obdarowano niezwykłymi zdolnościami. Jest w niej pełno zwrotów akcji. Autor ciągle nas czymś zaskakuje. Przełamuje bariery spokoju w Tariadii niebezpiecznymi zakątkami Dębowego Lasu czy Labiryntu Kości.

Reszta recenzji na blogu : http://ilovetravelingreadingbooksandfilms.blogspot.com/2017/08/47-recenzja-dolina-mgie-cz-i-droga.html

bookapproved | 2017-07-27
Przeczytana: 28 czerwca 2017

"DOLINA MGIEŁ. Cz I Droga wojownika" autorstwa R.D Carpentera jest to pierwsza część trylogii fantasy. Książka niezwykła, nieszablonowa, napisana w sposób wyjątkowy. Chociaż bohaterowie tej powieści, jak na bajkę przystało, poddawani są ciągłym próbom walcząc z bestiami, strzygami, nieziemskimi dziwadłami, toczą również wojnę ze swoimi słabościami. Błąkając się po mrocznych labiryntach z kości, magicznych lasach i podwodnych krainach uczą się przyjaźni, zrozumienia i tolerancji. Opowieść jest bogata w wątki, podteksty, mądrości życiowe, które zrozumie każdy z nas.Podążając wraz z bohaterami stopniowo ukazuje się nam główne przesłanie, po którym docieramy do sensu życia.

Wiecie może to ja czegoś nie doczytałam, ale z moim obecnym internetem szlag mnie trafi, zanim to sprawdzę. Może takiej informacji po prostu nie ma, a może zamysł był zupełnie inny. Nie wiem, nie będę teraz, po lekturze, rozstrzygać. Zaczynając książkę miałam nadzieję na dobrą młodzieżową fantasy. Czy była dobra, przekonacie się za chwilę. Pragnę jednak zaznaczyć, że w moim odczuciu to książka dla dzieci i tak zamierzam ją oceniać - jako literaturę dla najmłodszych.

Styl autora, pomijając liczne literówki, jest prosty w odbiorze i to on pierwszy skojarzył mi się z książką dziecięcą. W akcję wplecione są różne mądre rady, które dla dorosłego czytelnika są banalne w odbiorze, ale dla dziecka będą stanowiły źródło nauki. Tym bardziej, że każda złota myśl jest poparta zarówno wydarzeniem, jak i rozważaniami bohatera.

Fabuła to największy plus książki, jeśli spojrzeć na to z perspektywy dziecka. Nie ma bowiem chwil, kiedy mogłoby się ono nudzić, non stop coś dzieje - walki, chwile...

Mirosława | 2017-07-22
Przeczytana: 21 lipca 2017

R.D. Carpenter stworzył galerię niesamowitych postaci, miejsc i sytuacji, pokazując, że nigdy nie powinniśmy się poddawać, gdyż każde zdarzenie są naszymi lekcjami umacniającymi naszą osobowość i wzbogacającymi duszę. Uświadamia w ten sposób siłę wyboru, otwartego umysłu, odwagi i potęgi wewnętrznej mądrości. Niesie przekaz o mocy czynienia dobra, gdyż wówczas powstają dobre rzeczy. Zło rodzi zło i nie pomaga w rozwoju duszy, natomiast szlachetne serce, otwarty umysł i miłość to skarby, które każdy z nas powinien w sobie rozwijać i pielęgnować.

Na tle mrocznego otoczenia, krwiożerczych strzyg, monstrualnych dziwolągów, przerażających stworów, watahy groźnych wilków wyłaniają się wartości, które stanowią o człowieczeństwie i sile. To także świat, w którym nawet zwierzęta potrafią okazać wdzięczność a drzewa wspierają swoją mocą. Przyjaźń, wdzięczność, współczucie, wzajemne wsparcie, zaufanie i pomoc to ponadczasowe wartości pomagające przetrwać najgorsze momenty życia. Przekonuje...

Wivel | 2017-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2017

Mrs_Rebellious | 2017-07-24

W tej opowieści znajdziemy wiele przygód. Raz będziemy walczyć z gnomami innym razem rozwiązywać znaczenie medalionu. Cały czas coś się dzieje, bohaterowie cały czas idą na przód. Bohaterowie przechodzili wiele prób, ale umieli podjąć trudne decyzje dla dobra wszystkich. Walczyli nie tylko z bestiami, ale także i ze swoimi słabościami.
Podobało mi się to, że to co na pierwszy rzut oka było normalne, po chwili już takie nie było. A gdzie w ogóle dzieją się zdarzenia z całej opowieści? Podczas czytania cały czas podróżujemy dzięki czemu można poznać tu wiele zakamarków. Wielki las, zaczarowane jezioro czy wieża to dopiero początek! Zapraszam was do miejsca gdzie jednym oddechem można zamrozić wszystko na swojej drodze, a strzały w trakcie lotu, wydłużają się, albo zmieniają groty...
Opowieść jest napisana nieszablonowo, ale zawiera wiele podtekstów, wątków czy życiowych mądrości.
Jeśli ktoś lubi opisy, to ta pozycja jest dla niego must have! Ale jeśli ktoś jak ja nie za bardzo...

krzysiek151 | 2017-08-22